Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Spirulina


Recommended Posts

Vreau sa iau Spirulina tablete sau ceai verde tablete sau ceva tablete ca sa am mai multa energie, aveti ceva experiente cu spirulina? Am citit ca e bogata si in vit. B12 care nu mi-ar strica. **Fur is for petting*** http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu stiu de ce nu ma inebunesc dupa spirulina...cred ca gustul si mirosul ala de peste imi face sila; nu sint convinsa nici de continutul de B12, unii spun ca exista, altii ca nu.. chlorella am cumparat odata si mirosea a...kaka [vom] n-am putut s-o beau. nu stiu daca e brandul de vina ca am luat unul organic, cunoscut.. pentru energie, o sursa minunata si cu multe intrebuintari sint semintele de chia - nu cred ca exista ceva mai beneficial decit semintele astea; "Supposedly, the Aztecs, Mayans and Incans use chia as a staple of their diet and as an energy food. Chia means “strength” in the Mayan language, and they were known as the “Indian Running Food” because runners and warriors would use them for sustenance while running long distances or during battle (source). According to Mountain Rose Herbs they contain “Essential fatty acids alpha-linolenic and linoleic acid, mucin, strontium, 30% protein, Vitamins A, B, E, and D, and minerals including calcium, phosphorus, potassium, sulphur, iron, iodine, copper, zinc, sodium, magnesium, manganese, niacin, thiamine, silicon, and anti-oxidants.” sursa: http://wellnessmama.com/4981/10-uses-for-chia-seeds/ "*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"* “ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. " "You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

reteta nr 8 e mortala pt energie: coconut water + chia seeds [pk] are si gust bun si e fun to drink [:D] pe aici se vinde o bautura fermentata kombucha cu chia seeds care e mortala dar cam greu de gasit (aia cu semintele) si cam scumpa :( varianta cu cocos e hranitoare, mai ieftina si buna. "*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"* “ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. " "You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...