Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stie cineva Gradinita Emerald sect 6?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 1 month later...

Buna,

Fetita mea este la aceasta gradinita de anul trecut din Septembrie.

Eu sunt foarte multumita de personal si conditii.

Sofia are acum 2 ani si jumatate si este in grupa baby. Dintr-un copil oarecum timid in public, la gradi se joaca, este foarte vesela, interactioneaza cu ceilalti.

Poti sa-ti spun cateva lucruri despre aceasta gradi:

-dormitorul este separat de locul de joaca al celor mici (la nicio gradi particulara din sector nu am gasit acest lucru)

-bucatarie proprie, impecabila, iar meniul este atent facut ed d-na Sova (directoarea)- mancarea este foarte bune si foaret echilibrata (Sofia are tendinte spre constipare; de cand merge la gradi aceasta problema s-a remediat)

-foarte curata

-personalul este super: Miss-urile sunt foarte afectuoase; la inceput am crezut ca fac asta din obligatie, ulterior am vazut ca pentru ele este ceva normal sa se ataseze de cei mici; exista in permanenta in gradi o asistenta medicala care ii preia dimineata; sunt si 2 doamne care se ocupa cu ingrijitul lor;

- copii au tot timpul cate ceva interesant de facut; Miss-urile sunt foarte inventive

Fac foaret multe lucruri educative si totul fac in joaca.

 

Sper sa te ajute.

Au si pagina de facebook si este publica. Daca vrei sa vezi o parte din activitatile lor poti "spiona" acolo.

Sper ca raspunsul sa nu fi venit prea tarziu. Chiar recomand aceasta gradi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Am revenit, sa raspund la intrebarea pe care tot eu am lansat-o :)! Intre timp Sara frecventeaza Gradinita Emerald de mai bine de 3 luni si sunt foarte foarte multumita si o recomand tuturor celor interesati. 

 

La capitolul curatenie de la exceptional in sus! Personalul foarte cald cu copiii, Sara le iubeste foarte mult pe domanele cu care interactioneaza. Mancarea este foarte bune si sanatoasa, asa cum a spus si IrinaAlbu au bucatarie proprie, iar meniul este foarte bine alcatuit si echilibrat. Cat mai multe produse sunt facute in casa, gemuri spre ex pt micul dejun, nimic nu este cu conservanti.

 

Dromitor separat si nu slai cu dubla functionalitate, spatiu generos pt fiecare grupa, multe jucarii si materiale educationale.

 

Iar, Sara a invatat foarte multe lucruri de cand este la gradinita, a evoluat din toate punctele de vedere, emotional, intelectual, comportamental etc. Se vede ca exista personal de calitate care se ocupa de ei.

 

Ce as vrea sa mai subliniez este deschiderea de care dau dovada atat d-na Sova - directorul gradinitei- cat si restul personalului.

 

Intr-un cuvant noi suntem multumiti! Puteti deveni prieteni pe facebook, iar acolo veti vedea foarte multe poze postate de la activitati, aniversari etc.

 

Sper si eu ca sunt de folos mamicilor care sunt in cautare de gradi in zona noastra :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Suntem multi la aceasta gradinita. Cu mare drag o poti contacta pe Larisa Sova, Administratorul. Din cate stiu eu la grupa mica sunt aproximativ 12 copii, dar la baby vor fi mai putini, iar de educatoare de la baby, fiica-mea (care e la grupa mica) e mai mult decat indragostita.

 

Monitorizarea video functioneaza si inca foarte foarte bine, se vede clar si tot, si afara si inauntru in fiecare sala de grupa si in timp real, fara intreruperi in conditii normale de traffic si vreme :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...