Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (21)


Recommended Posts

La multe Lunite, Mihaita !! Sa cresti mare si frumos [pup][pup] Andreea, ce tort zici ca ne servesti?[pofta] Eu am facut ieri, DIN NOU ( barbatu-meu este innebunit) Prajitura Desteapta si azi bineinteles ca nu a mai ramas nimic din ditamai tava [:D] Ieri a facut Dorian 9 lunite, iar astazi la fix 2 luni de la primul dintisor de jos, a spart gingia si primul dintisor de sus [pk]. Eu ma bucur si o iau ca pe o mare victorie dar el mititelul se chinuie rau tare [bang] Anitta, ce mai face printesica Iulia? Papa bine? Ellyshor, Mihnea cum este astazi? Stefulici, ce face Aditza? Imi pare rau, tare ca s-a imbolnavit [q][q]. Dar de la ce si cum se face stomatita asta? Virgi, treci dragoste la un mic raport ca tare iti mai ducem dorul [pup] ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Mamica fericita si norocoasa de Dorian Andrei [copil] ~ 19.05.2012 ~ [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 106
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eva, cauzele dunt diverse: virale, microbiene, mecanice... In principiu e de la ce baga in gura. Si se face pe fondul unei imunitati scazute. Acum... stiu si eu? Tot rau ii e lui bb. Nu vrea sa se atinga de san. Astazi i-am dat doar 20 mL lapte cu seringa. Ii dau nurofen ptr febra. Ca manifestari: inflamarea mucoasei bucale, gingie, limba, cerul gurii, cu dureri, usturimi, arsuri... cica e f greu de suportat. Mi-e o mila de el... Il tin numai in brate. Si plange... e nasol! Mami de Adita, 14 06.2012 2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefulici tare rau imi pare ca se chinuie asa tare bb. Pup sa treaca repede! La multe lunite frumoase si sanatoase Mihaita! Eva acum ca ne-ai facut pofta, te rugam sa ne spui si reteta! Albinutz pe unde umbli? Bine, sanatosi, da? Pupici! Elena, mamica fericita si implinita de BebstERIC [baietel] 8 Iunie 2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Belissima m-ai prins! Vorba vine ca dau tort, era asa simbolic...[:D] Trebuie sa recunosc ca in realitate n-am facut nici un tort si nici nu prea ma pricep la prajituri. Dar nici nu suntem fani prajituri asa ca de-asta nu m-am mobilizat niciodata sa invat, oricum n-are cine sa le manance. Totusi n-ar strica sa ne tentezi cu reteta de care povesteai.[pofta] Andreea, mamica de Mihai (20.06.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma grabesc tare ca am programare la masaj dar va las repede blogul dupa care am facut eu prajitura http://gourmandine.ro/reteta-prajituri/prajitura-desteapta/ Tips: albusul trebuie batut bine bine ,timpul trebuie respectat si NU trebuie umblat la cuptor, eu am adaugat multe arome( esenta, zahar vanilat, coaja de portocala si lamaie) si da, iese un fel de crema de zahar ars cu pandispan [pofta] Am fugit, vb mai tarziu [pup] ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Mamica fericita si norocoasa de Dorian Andrei [copil] ~ 19.05.2012 ~ [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefulici, tare rau imi pare de Adita! Va doresc sa va faceti bine cat mai repede! Avem si noi bilantul la 9 luni : 9,5 kg si 71 cm. In continuare noaptea ne chinuim cu treziri nenumarate, eu dorm pe o dunga mica de pat si el de-a latul (tati demult a fost exilat pe canapea pentru ca toti 3 nu aveam loc). Stie sa arate unde e becul, toata ziua se antreneaza la statul in picioare si ieri la plimbare am avut recordul de o ora de stat in carucior. Pediatrul ne-a facut o trimitere la oftalmolog pentru ca a zis ca aa trebuie la 9 luni. Voi ati fost la oftalmolog cu ei? Cam astea ar fi despre noi. Multa sanatate pentru toti bebicii si mamicile lor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza mamici de pui mici! Stefulici cum mai sunteti? Mona felicitari pt bilant, e fff bine. Eu am fost cu Eric la oftalmolog pt ca are un canal lacrimar infundat si ne-a spus ca daca nu se rezolva pana la 9 luni sa mergem la operatie, dar mi-e frica tare. Pupici de la noi! Elena, mamica fericita si implinita de BebstERIC [baietel] 8 Iunie 2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...