Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (184)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna,

 

Carmon, bine ai venit! In ce priveste painea, instinctiv as zice ca nu e ok, insa nu stiu sa spun exact. Sper ca se pricepe altcineva mai bine sa iti spuna!

 

Felicitari fetelor care au slabit.

Andanii, nu cred ca ai pus in mod real kg, sigur de la stare in care te afli, in general spus. Peste o saptamana va fi totul mai bine!

 

Meniurile de sambata si duminica nu le mai stiu decat pe sarite, nu are rost sa le scriu. Insa in mare erau ok...

 

Azi:

MD: felii cascaval (nu am reusit mai mult, am avut o alta zi stresanta, cu masina dusa la reparat etc)

P: cas cu destul de mut zar (nu am de altul, mananc ce este pe aici :) ) cu rosii uscate, felii prosciuto si ulei de bostan

G: mar

C: un fel de dip cu iaurt si smantana si peste cu ardei si rosii, in plus niste felii sunca

[red]o bcata de prajitura de casa 2 x 3 cm, facut ptr prima oara si super gustos, a fost musai sa gust [:I] [red]

 

Partea buna: am scazut la 65,4 kg.

 

O zi faina pentru maine!

 

Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata [cafea]

 

Carmonid="red">, cel mai probabil nu e conforma. Poate gasesti wassa cu 24% fibre si aia o poti consuma cu lipide. Daca nu, te rezumi la paine integrala in combinatii glucidice. Din cate stiam eu aspartamul nu e tocmai ok pt sanatate deci eu l-as evita. Poate gasesti magiun fara nici un indulcitor.

 

Branduid="red">, nici morcovul fiert eu zic ca nu e prea conform. Ca aproape toate punem morcovi in ciorbe, nu il face monti [:D] Si mai ales sa faci piure de napi. Ca pui unul intr-o oala de ciorba nu e asa mare bai, dar sa il mananci piure mie nu mi se pare conform. Mai ales ca teoretic esti in faza de slabire, nu de mentinere. Sorry ca ti-am stricat pofta [pup]

 

Felicitari Adinag [flo]

 

Meniu azi:

MD: doua felii de wassa cu zacusca de ciuperci

P: salata cu naut, morcov, telina, rosi cherry, valeriana

C: budinca de conopida

 

Am vrut sa fac pt salata un dressing cu mustar dar bineinteles ca nu am avut. Aveam in schimb pesto pe care l-am combinat cu o lingura de ulei de floarea soarelui presat la rece. A iesit un dressing super gustos [pofta] Pesto daca vreti este la Lidl cu 6 lei parca, si fara prostii prin el.

 

O zi faina sa aveti[pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor

 

Carmon bine ai venit

 

Unde ati gasit voi branza aia la Lidle. Ieri am luat la rand toate branzeturile de la Lidle si nu am vazut nimic sa semene.[pofta][q]

 

Meniu de ieri : MD - pas din motive de greata

P - mancare de legume asiatice

C - aceleasi legume cu carne de porcel

seara tarziu o feliuta de portocala

 

Adinag felicitari pentru slabire [flo]id="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata neata

si eu is happy, sunt pe scadere dupa ce am stagnat atata. chiar nu meritam [:D]

 

Carmon, bine ai venit! painea aia daca nu are faina integrala ar putea fi ok - dar mai trebuie sa ii atenta la cuvinte de genul "zahar praf" "extract de malt" "maltoza" "dextroza" care nu-s ok. dupa cum zic fetele, mai ok ar fi Wassa daca gasesti.

 

Somleac, nu era Radamer la Lidl? sau de care branza zici?

 

Brandu, io zic ca daca ti-i pofta mananca piureul ala de nap si gata. dar si eu zic ca nu e de faza 1. ar fi ok intr-o salata de cruditati in schimb, ca garnitura. ce zici? te schimb de la directie? [;)]

 

o zi buna buna sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

 

Carmon bine ai venit!

 

La mine e clar, cand sunt obosita nu fac fata la tentatii[bang] Si cum sambata am fost la o cumetrie, duminica dupa-amiaza am mancat o gramada de dulciuri, iar cantarul m-a pedepsit si ieri dimineata aveam 84,6[bang][bang][bang]

 

Meniul de ieri:

8: 2 Finn Crisp cu salata de vinete (asa e ok?, am inteles cu Almette-ul)

14: 2 feliute de tarta cu branza dietetica, oua, fructe goji, indulcitor (e ok? avea o colega care tine Dukan si mi s-a parut ok, plus ca era f.f. buna la gust)

18: ciorba (avea si ceva morcov) si sarmale (cu orezid="red">)

22: un mar

 

Finn Crisp cu mai mult de 21% fibre nu am gasit. Exista Wassa cu 24% fibre? Unde?

 

Legat de target, as fi foarte multumita daca as reusi sa ajung la 75 pana la Pastele ortodox (adica 9 kg mai putin). Deocamdata eu merg cu 1 kg mai putin pe saptamana si sper sa introduc si ceva miscare.

 

Pupici,

Andrea [mamica] de Stefania [zana](13.08.2004) si Matei [bb] (04.09.2007)

Poze mai vechi si mai noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Raportez si eu 61.3 kg.

 

Puisorul, eu tot pesto de la LIDL folosesc si il ador!

Branza aia poloneza a disparut de la LIDL...o caut de vreo luna sau mai bine si nu mai este. La fel si dulceata cu fructoza, care era fff buna si ieftina :(.

 

Brindu, de ce nu incerci piureul de dovlecel cu cascaval ras si smantana? Este delicios si perfect monti...

 

Ma bag si eu in cursa de -3 kg pana la Paste, poate imi iese :)

 

mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bonjovi] Teodor Mihai (10.04.2008)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Andrea, eu nu stiu asa bine ca alte fete de pe aici, dar eu cred asa: salata de vinete in combinatie cu Fin Crisp e ok daca nu e facuta cu grasime, maioneza etc.

Tarta cred ca e si ea mai mult de faza a doua...

 

Dar cum ziceam, fetele sigur de lamuresc mai precis decat mine.

 

Roxana, felicitari pentru scadere! [flo]

 

 

Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Morning!!!

 

ah, ce buna e cafeaua la lucru! [cafea]

 

Carmonid="red">, bine ai venit! [flo]

Amiroid="red">, salata de vinete e ok cu finn crisps doar daca nu contine ulei. daca are ulei merge doar cu wasa conforma, sau paine monti. sorry...

Brinduid="red">, dar napii aia nu se pot manca si cruzi? ca salata?

Andaniiid="red">, sigur nu sunt kg stabile, incearca sa nu mananci nimic dupa pranz intr-o zi, si ai sa vezi ca dimineata dispar.

aseara eram infometata cand am ajuns acasa, si tot am mancat aiurea, conserva de peste in sos de rosii cu paine integralaid="red">[bang]

 

Azi am inceput cu

MD: o felie de vitastar cu un borcanel mic de kefir

P: (de fapt, editez mai tarziu meniul, ca nu stiu)

Edit: Revin.

P: supa radauteana, snitel de porc cu salata de cruditati + un mic desert, cu zaharid="red">

Si atat!

 

Va [pup][pup][pup] si [flo][flo][flo] si sa aveti o zi superba!

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...