Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (184)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Neatza,

 

Meniu de ieri MD : vita star cu slanina inghetata si ceapaid="orange">

P ciorba de legume cu taitei din grau dur integral

C ciulama de ciuperci

G o patratica de cioco

 

Brindu eu in locul tau as lua o pauza de 1-2 saptamani sa-ti faci de cap, sa te relaxezi cu gatitul si apoi sa revii in forta .

 

Ariel si eu cred ca nu va fi chiar asa de groaznic pe cat pare. Bine ca exista solutie. Hai ca te duci in jos cu KG.

 

Andanii nu stiu cand vin in Timisoara.

 

Carmen ia niste magneziu sau ceva sa te ajute. Te inteleg perfect. Tocmai asta zice Monti ca procentul mare de cacao anihileaza efectul negativ al zaharului din ciocolata.

 

Child cum e cascavalul tras la tigaie?

 

[pup]O zi conformaid="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui childLIVIU eu ador smoothie-urile. Ce frunze mai adaugi? Eu am probat cu patrunjel, telina, gulie, salata. Cand nu am frunze pun spirulina sau chorella. Bine ca mi-ai amintit, maine dimi asta fac!
align="right" id="quote2">
Acum am un blender ieftin si fara pretentii, nu pot face cu el smoothie. Strang banuti ca sa imi iau un Vitamix 5200, insa va mai dura ceva timp (nu l-am gasit mai ieftin de 2500lei la 220V. Daca aveti vreun pont raman recunoscator)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

Brandu, aaa, asa. nu e nap e frate cu napul deci. noroc cu pozele [:D]

 

Carmen, sanatate multa! eu iau de la lidl, lindt, si heidi. nu prea conteaza ce, imi plac toate. si daca procentul de cacao e mare nu conteaza zaharul.

 

ma roade in gat in continuare... cah. ieri am pacatuit cu o magura, a fost tare buna. am pus biciu virtual pe mine si am mancat cuminte in rest. hihihi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmenid="red">, eu alta ciocolata care sa nu aiba mai mult zahar decat cacao nu stiu, decat Heidi, 75% sau 85% cacao, si Lindt care e chiar cu 99% cacao (dar e cam nashpa),

Bine ca am lamurit treaba cu napii, Brindusikid="red">, si cred ca aia pe care ii ai tu sunt inca si mai conformi, daca sunt pe jumatate varza. Asa ca, go for it!

 

e ora de [cafea] and... I'm loving it![alcool]

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Am fost ieri in Kaufland, am gasit vreo 6-7 feluri de paine Vitastar, nu stiam ce sa aleg, pana la urma am luat din cea cu ambalaj albastru, sper ca este ok.

 

Si eu tot Heidi de 85% mananc, dar max. o patratica pe zi.

 

Meniul de ieri:

8 - 1 felie de Finn Crisp cu gem fructe de padure

12:30 - varza cu carne si 2 mici

16 - 1/2 de bucatica de cioco

18 - sarmale id="orange"> (sunt facute de mama, asa ca nu prea pot comenta ca au orez)

si 2 buc mici de prajitura cu nuca id="red"> (facute tot de mama, pacatoase rau, rau)

 

Nu stiu, saptamana aceasta nu sunt deloc ok, imi f. greu sa rezist la tentatii, sa stiti ca va admir pentru determinare [flo]

 

Cum faceti exact smoothiul? Pare super interesant si poate imi da si mie un pic de energie si buna dispozitie.

 

Pupici,

Andrea [mamica] de Stefania [zana](13.08.2004) si Matei [bb] (04.09.2007)

Poze mai vechi si mai noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreeaid="red">, incetul cu incetul o sa te obisnuiesti sa refuzi tentatiile neconforme [:)]

 

Am cautat pe site-ul monti oficial si scrie ca mozzarella, cedarul si cottage cheese-ul au IG zero. Cu mentiunea ca There is practically no difference in the GIs of whole-milk products and non-fat milk products. It is important to keep in mind that milk products, even if their GI is low, have a high insulinic index.id="red">

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...