Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (184)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pot sa revin cu meniul de azi:

Md-ul a fost compromis, dar vad ca in rest am fost cuminte, n-am mai mancat alte prostii, acum iau pranzul, care e o conserva de fasole rosie de la Lidl + fenicul crud [pofta].

Deseara am in plan o salata din spanac baby crud + rosii cherry

 

Va[pup]

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un martisor virtual tuturor, de 1 Martie!

 

Doamnelor, din pacate am facut-o lata aseara! Au trecut niste prieteni pe la noi pentru niste planuri pt weekendul viitor, si au ramas la un film. Si "din obisnuita" am rontait alaturi de ei floricele, chipsuri si vreo 3 Tomblerone mini-bars. Chiar nu stiu unde mi-a stat mintea, abia la culcare, cand ma spalam pe dinti, ma intreaba al meu: "Dar parca ziceai ca tii nu-s ce dieta ?!.." [bang]

 

Clar trebuie sa-mi educ obiceiurile alimentare, deocamdata am pus ban pe cipsuri si floricele de porumb (nu vreau sa le mai avem in casa), si azi am dat iama intr-un magazin "naturist" de unde am cumparat chestii pana acum straine (nu avem copii, deci obiceiurile noastre alimentare de pana acum sunt... de tot plansul):

- mung bean spouts

- Adzuki bohnen (fasole adzuki sau asa ceva cred)

- linte rosie (pana acum mancam doar verde)

- naut (ca sa inlocuiasca floricelele la film - nu f. des, banuiesc ca merge umflat in apa si apoi "copt" in cuptor)

- quinoa

 

In plus, as vrea ca luni, miercuri si vineri sa tin un fel de post, am impresia ca altfel o sa mananc doar carne la Montignac, si nu vreau sa cad in extreme.

 

Meniul pe azi

7:00 - 3 felii paine integrala cu seminte, cu gem de capsuni (indulcit cu sorbitolid="orange">); mai apoi cafea cu lapte

11:00 - 2 mere

13:30 - mozarella (ultima bucata din casa), cu rosii si masline

17:30 (planificat) - o portocala sau 2 kiwi

~19:30(planificat) - ceva cu mung bean spouts cat is proaspeti, dar inca nu stiu ce, tre sa vad cum/la ce pot fi folositi.

 

Zi buna tuturor, primavara frumoasa si zi fara trisari!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Wow! Incredibil, am reusit sa ma tin de plan! Aseara am mancat doar salata de rosii cherry cu spanac baby! A, am adaugat si cateva masline.

azi sunt foarte matinala ptr ca m-m culcat aseara la 9 o data cu copiii[bibe].

 

Azi am in plan sa fac sufleul de spanac al lui Andaniiid="red"> ca garnitura la pranz. in rest, ma mai gandesc. Deci, Andanii, numai oua, branza dulce si spanac ai pus in el? Poti sa detaliezi un pic reteta? ai separat ouale si ai pus galbenusurile in spanac+branza dulce, si albusurile batute la sfarsit, presupun. si asta-i tot?

 

 

Uite, ca a venit si primavara, pana la urma. Va [pup][flo]

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...