Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (184)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Vai de mine, Brindusik! nu e bine cu fierul ala. Sa mananci in fiecare zi carne, mananca mult ficat (cu grija, totusi, ca creste acidul uric, si nici asta nu e bine), sfecla rosie, linte, fasole, cereale. din cate stiu eu, fierul din legume si seminte nu intra in sinteza hemoglobinei, trebuie sa le mananci cu carne (organe, fructe de mare, peste)ca sa se asimileze fierul. Vezi ca sunt si anumite alimente care nu contin asa mult fier dar ajuta la absorbtia lui: varza de bruxelles stiu ca e unul din ele, citricele, ardeii. Iar produsele din soia ingreuneaza absorbtia.

Te [pup], ai grija.

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Arielid="red">, felicitari [flo] De trucul cu crema cand te vopsesti stiam si eu de la o coafeza.

 

Carmenid="red">, ce surpriza frumoasa ai avut [olala] Abia astept si eu serbarea lui Stefi de sambata viitiare.

 

Brandusoid="red">, ce povestesti cu sportul sunt semne de anemie. Scoicile au mult fier. Dar daca valorile sunt asa de scazute sunt mai rapide rezultatele cu suplimente. Si zice bine Ninha, sa asociezi cu suplimentele si carnea si vitamina C pt ca ajuta la absorbtie.

 

Meniu alaltaieri:

MD: wassa, magiun de prune

P: salata cu ton, rosii cherry, salata salbatica

C: fishfingers cu legume mexicane

 

Meniu ieri:

MD: telemea, avocado, ou fiert, rosii

P: ciorba de salata, wassa cu slanina si ceapa verde [:I]

C: mere, raffaelloid="red">

 

Pt saptamana viitoare planuiesc asa:

- curry de fasole si linte

- fasole verde cu usturoi si ochiuri

- friptura de iepure

- varza calita cu piept de curcan la gratar

 

Inca nu stiu ce sa imi fac pt servici, mai vad azi ce idei imi vin.

 

Va pup [pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

girlsid="red"> saru mana de grija[pup]

 

pentru mine valoarea aia a fierului e f surprinzatoare pentru ca am o dieta destul de echilibrata..ninhaid="red"> mananc tot ce ai enumerat tu acolo...mai putin ficatul si varza de bruxeles...da in schimb...carne zilnic, cereale, fructe de mare (creveti ca nu-mi plac scoicile)...iau zilnic suplimente cu omega 3...mananc apaoape zilnic porto sau clementine

 

foarte foarte ciudat ca am fierul asa scazut...peste 2 sapt o sa-mi repet acasa hemeolucograma da intre timp iau supli cu fe. bine ca le iau acu inainte sa merg acasa ca o sa ma ia mama la analizat cum face mereu si iar imi spune ca is galbena la fatza ca eu nu eram ashea[:D][:D]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...