Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum tratez problema?


Recommended Posts

MIRCLAU eu una as vorbi cu el si i-as atrage. Nu as face acest lucru in public, dar in particular acasa da... De exemplu faza cu revista i-as spune ca este un geste foarte frumos ca i-a cumparat surorie lui aceasta revista,dar pentru ca a mintit cu privire la sursa achizitionarii ii interziceam un lucru. As incuraja ca atunci cand face o prostie sa vina sa-mi zica si nu l-as pedepsi in nici un fel, dar daca minte atunci repercursiunile vor fi pe masura. Eu insist pe faptul ca am mare incredere in ceea ce-mi spun ele si ca daca mint increderea mea se reduce. Incetul cu incetul am obtinut exact ceea ce am vrut, cand fac o prostioara vin si imi spun, cand vor ceva material sau o anumite informatie vin si imi spun. Au fost foarte simpatice cand la un moment dat se jucau in dormitor si au spart o veioza. Eu atunci intram in casa dar ele nu m-au vazut.. si le-am auzit cand susuteau ;" Trebuie sa-i spunem mamei ca am spart veioza, pentru ca nu trebuie sa avem secrete fata de ea.."[:D] Daca ar minti cu privire la anumite lucruri pe care nu le au le-as atrage atentia si as miza pe faptul ca nu putem sa avem totul intotdeauna. Unii sunt mai buni in anumite directii, altii in alte directii, dar asta nu inseamna ca avem cu totii medalii, recompense sau diplome. Daca isi doreste o medalia l-as pune sa faca ceva si drept recompensa poate sa primeasca o medalie. Dar nu as incuraja aceste minciuni, care acuma sunt nevinovate, dar care in viitor se pot transforma in altele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui MIRCLAU
RUFUS bine punctat,ai dreptate nu aveam de ce sa ma supar din moment ce i-am dat banii pt el sa faca ce vrea cu ei,dar poate s-a gandit ca i-am spus de multe ori sa nu mai arunce banii pe reviste,mai bine sa ii stranga si sa isi ia o carte cu povesti sau cu ce vrea el.... MIRELA mami de andreas nazdravan 10.09.2005 si de maria-lavinia 14.08.2009
vezi, aici e problema? daca i-ai dat banii lui, lasa-l sa faca ce vrea cu ei, chiar daca inseamna sa-si fi luat o kila de bomboane... trebuie sa-i acorzi mai multa incredere, ca sa aiba si el incredere in tine. banii pe o revista nu mi se par bani aruncati. mai ales ca a fost pt. sora lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...