Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum sa ... ???


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Aqai e genul ala de individa care vorbeste mult, peste tine, nu asculta, vorbesti in paralel... si de fapt imi e atat de sila sa interactionez cu ea ... nici nu stiu sa va explic
Exact genul asta trece peste cadavre. Poate ca seful tau observa ca nu a respectat termenii intelegerii si aranjeaza lucrurile asa cumtrebuiau sa fie de la inceput, fara atata stres. allinta A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect. Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Aqai, acum am vazut ca esti in perioada de proba ! Nu te poti impieptosa cu individa, fara a atrage atentia asupra ta. Imi pare corect cum zice maru : trimite orarul de lucru la biroul respectiv, ei si sefului tau. allinta A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect. Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Aqai
pai buflea clar de certat nu vreau si evit de s aveam nevoie ziua, ca de aceea imi si trebuia un loc pt ea... nu ma deranjeaza sa imparta locul, dar ma deranjeaza ca pur si simplu e fost exclusa. si nu vreau sa intru in razboi cu mutat lucrurile si asa mai departe. nu avem acelasi sef :( dar am aflat ca azi dimi inainte sa ajung eu la birou seful meu a fost sa vada locul si a intrebat o alta colega daca lui s ii place... deci e clar ca el a inteles ca mine asa ca ce am facut so far: l-am invitat pe sef la mine in birou la un brainstorming pe teme de audit... la aceeasi ora la care s lucreaza la mine in birou ca sa nu para ca parasc, sa vada el fara sa ma duc cu jalba :))) _______________________
Eu ii cer suport direct sefului meu cand intru in situatii conflictuale cu colegii din alte tari si cu sefii lor. Ca seful meu de aia e sef, ca sa imi asigure spatele cand am nevoie. Nu te duce la el cu jalba in protap cum ca tipa respectiva ti-a furat locul pt contabila ci spune-i sefului tau ca ai nevoie de un loc pt. S. Daca te intreaba ce-i cu locul amenajat initial, spune-i care e problema. Seful meu stie ca nu escaladez la el decat cand nu am alta solutie. Asa nu risti sa te expui direct si nici nu iti periclitezi sitauatia in perioada de proba cu un conflict de arata cine o are mai mare.[flo] Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

situatia lui aqai e delicata, fiind in probation,ea trebuie sa dovedeasca nu numai ca e buna in meseria ei, ci si ca se integreaza in grup, ca poate lucra cu ceilalti, team player...Deci dusul la sef se face pentru chestii importante... nu stiu daca "gura mare" e sefa de birou, cea care are in administratie spatiul si echipamentul. Daca ea e, atunci aqai nu poti face mai nimic. Ea are planul facut de mai demult, si sigur nu prevedea aducerea lui S din tura de noapte/afternoon dimineata. Daca nu e ea, atunci mergi la respectiva si intreab-o cum poti sa ii asiguri un birou lui S. II specifici ce nevoi are S, de spatiu, de privacy, de storage... (mai, ma tampesc rau de tot, imi vine mult mai usor sa scriu in engleza) Si noi avem mari probleme cu spatiul, e o chestie comuna in universitati, si profii care nu au birou in facultate "fura" cate un desk si incep sa lucreze. Iese cu scantei si cu prof luandu-si hartiutile si plecand bufnind... Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...