Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(19)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Citat:
citat din mesajul lui andreea88
ce faceti doamnelor?noi ne uitam la pinochio :-) ...o seara buna! noapte buna!https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/2Ani
align="right" id="quote2">Noi tot la el ne uitam [:D]Am fost la medic, Vlad e binisor, putin inflamate amigdalele, dar nu e grav, ii dau decasept cu lamaie, ceaiuri cu miere, lapte cu miere si cu ou si sper sa scapam si de data asta fara tratament medicamentos. In schimb iar l-a piscat nu stiu ce ganganie (au reaparut purecii o data cu caldura[bang], pisicile s-au inmultit in jurul blocului...) si iar s-au facut bubitele alea urate rau, asa ca ne dam cu mixtura mentolata si inghitim claritine sirop.Mie deja mi s-a facut dor de munca cu piticii mei galagiosi si obraznici, asa cum sunt ei, ma bucur de ei mai mult decat as fi crezut ca o pot face vreodata. Mai ales ca am corectat fisele la un concurs, iar din 23 cati mi-au participat, 16 au obtinut 100% la punctaj[olala]O seara buna va doresc!Mariuk, fericita mamica de [iepu] VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)Poze Vladid="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem relativ bine.

Are o stare de subfebrilitate mai mult. Nu depasim 38; nu e nici rosu gatutu; cred ca e doar un guturai banal...

Avem nasu infundat si multi mucisori...E vioaie, nu a zacut deloc, nu tuseste.

 

Sper ca maine sa scapam de tot de febra.

 

Noapte buna!

 

mamica de Ana Lavinia (01.09.2010)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna si de la noi!

Cami, cum sa fie in vacanta? Raportez una bucata sot care mi-a facut o criza de lombosciatica de nu se poate ridica din pat [bang][bang], afara este frig deci nu pot face curatenie. Si azi am aflat ca maine se va ocupa( din septembrie) postul pe care il ocup acum. Asa ca.....

 

id="Tahoma">Mami cu [cavaler]Andrei Ionut

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

eu am baut un cappuccino, asa ca va poftesc daca vreti[:D]

 

Ieri a fost vreme de primavara, copilul n-a vrut sa doarma la pranz si am fost in parc si la lac[pk] (si la gradinita au stat afara ... ca pe vemuri[:D]). Astazi au anuntat 21gr, dar e innorat si bate vantul, ba chiar a picurat[q], noroc ca a adormit copilul si nu-mi pare rau ca nu stam afara.

 

Mari, programul lui Vlad e idealul meu pentru copil (trezit la 7, dormit la pranz, seara culcat intre 21-22), dar pe Tudor nu mai reusesc sa-l "educ", ba doarme mult la pranz, ba nu vrea, ba adoarme tarziu seara (desi eu il pun in pat)[bang]. Deci te-ai odihnit putin, de ti s-a facut dor de prichindei?

Anca, imi pare rau de vestile nu tocmai bune[q][pup]. Sanatate la sot si poate cu postul o sa prinzi altul mai bun (stiu ca-i greu in invatamant cu titularizarile). Bine ca Ionut este sanatos[pup]

Andreea, am vazut si eu finalul la Pinochio, de s-a distrat sotul de mine ca ma uit la desene (copilul dormea, nu l-am putut folosi de paravan).

 

Camelia,mami de [bonjovi] (10/9/10) id="Trebuchet MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Si noi ne-am uitat aseara la Pinochio, L a fost captivata; eu ce-i drept ca dupa prima jumatate de ora, am lasat-o cu taicasu si m-am dus sa-mi fac de lucru prin bucatarie..

Despre somn.. L doarme 10 ore noaptea si 2-3 ore la pranz; doar ca ziua noastra incepe dupa 9.30 [:I] din toamna, la gradi va trebui sa schimbam radical programul, sa adoptam si noi programul lui Vladut [pup]

Mari, sanatate lui Vladut si felicitari pt rezultatele piticilor! [flo]

Iunia, sanatate Anei [pup] ..si poate ne-o arati si noua intr-o poza, ms [flo]

Anca, multa putere, sa speram ca va fi bine pana la urma....sanatate sotului!

Fetelor, va trimtem noi o raza de soare, azi a fost o zi de primavara adevarata; week placut! [flo]

 

 

 

 

Nico, mami [8**] Larisa 15/09/10 [gravi]15+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am pus o poza :)

 

Lavinia mea are o chestie cand mergem in parc: daca vede ca se apropie copii de ea are tendinta sa-si jucaria - oricare ar fi ea - si sa se retraga suparata spunand "a meu". Chestia asta o face f des de cand este la gradi. Se pare ca in colectivitate copiii isi dezvolta un simt al proprietatii extrem de puternic.

Pe mine ma ingrijoreaza un pic (asta o impiedica sa socializeze mai mult) insa nici nu o fortez sa impartaseasca tot daca nu simte nevoia.

 

Ai vostri copii tot asa fac?

 

Sa aveti o zi faina!

 

 

 

mamica de Ana Lavinia (01.09.2010)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna doamnelor!

sa aveti o saptamana frumoasa!

eu sunt in oras la cafea cu sotul meu... amandoi cu goluri in stomac...fiind prima zi de gradinita...nu a plans dimineata..era f.nerabdatoare sa ajunga...acum sa vedem la 1

cand mergem sa o luam cum s-a comportat :)

 

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/2Ani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...