Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(19)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună dimineața!

 

Am scris ieri un ditamai mesajul și nu știu pe ce-am apăsat că a dispărut fără urmă. [bang]

 

Alynta, mulțumim!

Andreea, bravo lui Elenys! E fetiță mare! Chiar dacă o să mai aibă zile când o să plângă, atât timp cât acolo se simte bine, e perfect.

Anca, mulțumim pentru cafea. [pup]

Mari, mă bucur să aud că Vlad e bine. Hai că vine vara și trece perioada grea. Ai să vezi că anul viitor se va îmbolnăvi muuuult mai rar. Sănătate ție!

Doina, simpatic Matei cu pătuțul. [:-)))] Cred că o să tot aveți parte de faze de genul ăsta. Și noi, de altfel, când o să se concretizeze situația un pic mai mult, adică pregătit pătuț etc., mă aștept și eu la tot felul de reacții. Ce-o fi în căpușorul lor acum!

Nico, noi îi luăm pat lui Alexandru și lăsăm pătuțul pentru cel mic. Să vedem dacă și funcționează aranjamentul.

Cami, mulțumim pentru căldura, dar cred că e încă pe drum. După ce ieri a fost foarte fain, azi plouă și sunt 13'C, iar mâine vor fi 7!!!! Ce bine că mergeți la mare. hai că mai e puțin până în iunie. Unde vă duceți? Felicitări pentru mâncat!!! [pk]  Ușor, ușor, you'll get there!

Mă întrebai dacă mă întorc. Ooofff, grea întrebare. Înclin să cred că nu, dar așa spuneam și data trecută, și uite-mă. O să îmi iau toate concediile posibile... cam un an adică, după care am posibilitatea să-mi iau concediu fără plată, pe care pot să îl lungesc câțiva ani și în timpul căruia aș putea, în principiu, să lucrez în altă parte, dacă primesc aprobare. Ideea e că vreau să îmi las porți deschise dacă pot. Singură cu doi copii nu cred că e o idee prea bună să mă întorc [alcool] , iar soțul... ar trebui să se întâmple ceva radical în viața lui profesională ca să hotărască să lase totul baltă și să o ia aici de la început... Oricum, le tot sucim pe toate părțile, dar concluzia e că habar n-am ce facem!

Cu franceza, problema e că eu am învățat-o aici, din zbor (n-am făcut o oră de franceză la școală) și am lacune destul de mari. Aș vrea să o învețe corect. Oricum, la pronunție nici nu mă pot compara cu el  [:D]  și n-aș vrea să i-o stric. I-am luat DVD-uri cu desene, cu cântecele, audiobook-uri cu povești, dar trebuie să converseze cu cineva. Mă gândeam la varianta au-pair, dar nu știu dacă aș găsi pe cineva care să vrea să vină în România. Și nici nu prea știu de unde să o apuc. Chiar așa, ați auzit pe cineva de la noi care să fi avut un au-pair de prin alte părți?

 

Hai că iar m-am întins.

Să aveți o zi frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Cafeaua e gata de la ora 6, copilul m-a facut sa ies la cumparaturi la 6 jumate, ca el voia lapte cu cereale, si cum cereale nu mai aveam in casa, a trebuit sa ne imbracam si sa plecam in cautare de magazin deschis (norocul nostru ca sunt muuuulte in zona in care locuim).

La noi e soare dar vantul e cam puternic, asa ca nu stim cat de mult vom iesi la plimbari azi...

O zi frumoasa!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !

Mari,te las pe tine sa faci capitol nou  [ascuns]  nu mai am nervi sa-mi bat capul, am gasit butonul "creaza subiect nou" dar nu gasesc cel cu "editeaza " ca sa iau listuta pt capitol nou. Si mai trebuie editata prima pagina ca nu mai corespund unele emoticoane  [alcool] . Nu am timp acum. Am ceva de lucru si nu pot sta la calculator.  [pup]  te sun sa-ti zic noua parola,ca a trebuit s-o schimb pt logarea pe noua platforma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

[clo] LA MULTI ANI CELOR CE POARTA NUME DE FLOARE!!! [flo2] [flo2] [flo2]

 

Noi va servim cu un pahar de suc si cu peste pt ca sarbatorim 2 in 1 anul acesta [il]

 

ana, fetele de la odisee au reusit sa faca capitol nou dar ajunsesem deja la 48 de pagini. Nu stiu exact cum au procedat dar stiu ca au avut probleme cu prima pagina si ca au refacut-o.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! si la multi ani [s] cu intariere pt cei/cele sarbatorite ieri de Florii! sanatate si tot ce va doriti![flo]

La multi ani, Doina! sarcina usoara in continuare! multumim pt tratatie! [pup][flo2]

si noi tot cu peste si multa salata ne-am ospatat ieri, caci am fost la tara la aer curat si multa verdeata; noi la umbra, iar L la nisip si la galeata cu apa..acum se vad efectele, caci a avut nasucul infundat toata noaptea si acum e putin calduta (o tin sub observatie)

De azi dimineata m-a apucat si "smotruiala" in bucatarie, doar ca m-a apucat o lene de le-am lasat pe toate insirate..[bang] si astept sa revina "cheful" ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !

La multi ani Doina cu intarziere!

 

Fetelor deci nu imi vine sa cred o ducem pe Elenys la gradi nu mai plange ne spune "pa-pa...ne vedem la 1 "...e o scumpa....

 

Ce pregatiti pentru masa de Pasti?

Eu nu fac nimic ,face socrela...doar ma duc si le iau...drob,oua rosii,salata boef,friptura miel cu hrean,bors de miel, sarmalute in foi de vita, prajituri de casa...si voi cumpara mezel fiindca ne vin fini a 2a zi de Paste..

Sanatate micutei Larisa...si Elenys a avut niste muci...dar vad ca i-au trecut...

 

Ieri am facut curatenia generala...mai ramane de aspirat si sters praful sambata...

 

Sa aveti o zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...