Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata in Germania si Elvetia - cap. 85


Recommended Posts

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Poate sunt eu la inceput si nu m-am obisnuit cu forumul, dar am impresia ca e foarte greu de navigat intre mesajele amestecate pe sectiunea "Viata in Germania si Elvetia". Am tot incercat sa gasesc celelalte capitole, pana la cap.85, dar n-am reusit. Ce parere aveti de construirea unei pagini a comunitatii mamelor din Germania pe Facebook?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluca, sa nu te superi pe noi, da noua ne place AICI[flo]

Nici eu nu ma omor dupa FB, desi am cont. Intru foarte rar acolo.

 

Daca ai diploma pe limbi straine, ma gandesc sa incerci totusi sa tii ore de engleza.

Exista gradinite care au grupe de engleza, poate te-ar interesa sa incerci acolo, chiar daca nu stii germana. La fel, poate ca poti preda engleza in particular, la elevi care vor sa isi perfectioneze limba, sau sa faci baby-sitting in vreo familie unde sa vorbesti cu copiii numai engleza. LA universitati iti poti pune un afis cu "corectura lucrari de diploma in engleza". Unii studenti nu stapanesc limba atat de bine si sunt poate interesati de astfel de persoane. Cam atat imi trece mie prin minte momentan. Ah, sau poate la call-center?

 

Pune-te pe treaba serios cu germana si nu te dezarma de la inceput. O sa vezi ca limba o prinzi rapid, mai ales daca ai in spate deja o limba straina.

Mult succes!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu dupa ce am avut probleme cu o odisee din cauza de FB nu voi mai intra in nici un grup pe FB.

 

In plus nu imi place ca se aduna date despre tine acolo, poti sa iti stergi contul ca degeaba, datele nu se sterg. Si asta mi-i se pare o mare mirlanie, mai ales ca atunci cind o firma de angajeaza risti sa te controleze inainte pe FB ca sa isi faca o parere despre tine. Eu nu pun nici poze private pe internet, le trimti cel mult prin e-mail si MSN la familie si atit...

 

Apoi si pe FB mi-i se pare tot o mare ciorba de subiecte, poze, glumite amestecate de abia gasesti ce te intereseaza.

 

------------------

Still looking for pieces of heaven...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...