Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata in Germania si Elvetia - cap. 85


Recommended Posts

seara buna

 

cred ca vine iarna inapoi. ca nu se mai termina zapada asta. si suntem in saptamana mare a pastelui. se pare ca vine Craciunul...

 

raluca, subscriu la ce au spus fetele. f f important este limba. apoi daca gasesti ceva sa lucrezi e foarte bine. e o ocazie buna sa exersezi germana. germana nu se invata numai la scoala, important e sa ai unde o vorbi. sau poti merge intr-o biserica nemteasca, sau altundeva unde sa ai contact cu nemtii.

legat de studiile facute in Ro, sunt domenii in care diplomele se pot recunoaste aici, dar dupa examene serioase de limba. si sunt domenii in care e mai bine sa studiezi ca sa ai o calificare aici.

salariile sunt la inceput mici peste tot, daca cresc depinde de firma si de contract.

 

 

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!id="Verdana">id="red">id="size3">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, ma ajutati si pe mine cu o informatie urgenta ?

 

Ai mei ar trebui sa zboare maine catre America si fac escala la Munchen. Intre avioane au doar 1 ora ...daca nu pleaca la timp din Romania o sa piarda avionul de America. Desigur, nu au telefoane, nu au roamnig, nu stiu engleza ...etc,etc.

 

Am incercat sa ma uit pe site-ul aeroportului si nu inteleg numerele alea de telefon ...

 

Imi poate spune si mie cineva ca la prosti, ce anume trebuie sa formez de aici, ca sa sun la aeroport si sa aflu in ce avion sunt ai mei ? [bang][bang][bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Gata ...m-am lamurit intre timp.Deci se pare ca sunt 5 ore diferenta intre noi pt ca l-a noi s-a dat ceasul la ora de vara si le voi nu.E cineva de pe aici din Munchen ? Sa-mi spuna si mie maine in jurul orei 15:00 cum e vremea reala ? [:D]
align="right" id="quote2">Buflea nu sunt in München insa in toata Germanika e frig de stau biscuitii'n dunga.Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Gata ...m-am lamurit intre timp.Deci se pare ca sunt 5 ore diferenta intre noi pt ca l-a noi s-a dat ceasul la ora de vara si le voi nu.E cineva de pe aici din Munchen ? Sa-mi spuna si mie maine in jurul orei 15:00 cum e vremea reala ? [:D]
align="right" id="quote2">Buflea,La München e frig rau,azi pe la pranz au fost cam minus 2 si ningea linistit...Maine cica ceva mai frig ca azi...[q][q].Alina,mami de 2 copii minunati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...