Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata in Germania si Elvetia - cap. 85


Recommended Posts

Da, cu Lufthansa vin.

Daca nu e vant, cred ca nu conteaza cat de frig este ...

 

De fapt primul hop e in Romania, daca pleaca cu intarziere de acolo, o sa piarda legatura spre America ... Deci la Munchen nu se anunta nici o viscoleala ...nici nu stiu ce sa-mi doresc ...sa intarzie avionul din Munchen sau sa plece la timp ala din Romania.

 

Daca il pierd, ori ii pune in alta cursa daca e vreuna in aceeasi zi, ori ii cazeaza si ii pun in prima cursa disponibila.

 

Of! Of!

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buflea, daca ninge la München atunci va intirzia cu siguranta plecarea din München fiindca va fi coada la deicing. Cel mai bine as zice sa aiba la ei un bilet in engleza sau geermana pe care sa scrie "please call this number to let our family know about the changes", ori "we need to make a phone call to our family in the US to ...". Daca se intimpla ceva si pierd conectia, pot cere la counterul Lufthansa sa dea telefon. Eu zic sa nu panicati, cursele internationale au mai tot timpul intirziere, fiindca au foarte multe operatiuni de facut pina la boarding, si de multe ori ajung cu intirziere. Si da, aeroportul e mic, nu e mare brinza sa ajungi la conectie.

 

Ah, spune-le ca daca sunt in intirziere sa se bage in priority lane fluturind cardul de imbarcare, in general te lasa sa treci daca esti in pana de timp. N-am povestit aici, dar am facut odata 15 minute transfer in CDG, Paris, avind terminale diferite si un copil plingacios in brate, plus bagaj de mina si geanta plina cu pampers si altele. Am alergat ca la maraton, am trecut in fata tuturor, am ajuns fix cind inchideau poarta si am cazut lata in avion. Deci daca se poate in GDG in 15 minute, parintii tai sunt super ok in Munchen [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...