Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dieta hiperproteica & alte ghivece de diete*2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

aaa ...inca ceva am o carticica cu niste retete super bune numai cu legume, daca vreti in fiecare zi voi scrie aici una sau doua care sa se incadreze in cele permise

si eu voi tine tot asta la care voi adauga cu moderatie peste, oua , carne slaba si forte putine lactate si nu voi minca fructe

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bebe03
dulcetita, postul Pastelui incepe peste o saptamana, [:D], iar in acest post nu se maninca peste decit o singura data in 6 saptamini in duminica de Florii, [bang], e mult mai restrictiv ca postul Craciunului...
align="right" id="quote2">Haha,eu sint aeriana rau! O sa tin si eu de pe 16 martie,ca n-am nici o sansa de la inceput.Oricum n-am tinut niciodata mai mult de 10 zile ,cind am tinut oschawa si nu garantez ca nu renunt.[:D]dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bebe03
aaa ...inca ceva am o carticica cu niste retete super bune numai cu legume, daca vreti in fiecare zi voi scrie aici una sau doua care sa se incadreze in cele permise
align="right" id="quote2">Abia astept sa pui!...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu merele nepermise e din 2013 incoace ? [:D][:D][:D]

Intreb si io, ca n am de gand sa mananc o coaja de lamaie si o frunza de patrunjel / zi ca mor [8D]

 

____________________________________________________id="red">

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi

ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black">

Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Alexid="green">[flo] Lucaid="navy">[floare3] Lorenaid="orange">[flo2] Oliviaid="purple">[flo]

 

Urgent:id="red"> Pentru ochisorii IONELEIid="red"> [flo2] [floare3] [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui caress
Wow...mi se pare mult mai sanatos decat hiperproteica, este clar o varianta de hipocalorica si cred ca o sa iti placa.Te sustin maxim![flo]Prima perioada contine exact ce vroiam sa iti propun eu ca dieta hipocalorica, cu o singura exceptie, porumbul-pe care eu una l-as evita,sau in niciun caz nu l-as consuma la discretie....in a world filled with distrust,we must still dare to believe...
align="right" id="quote2">Daca promiti ca imi faci pachetel pentru servici cu ceva din toate chestiile alea dar sa fie si comestibile... ma bagNu imi plac (a se citi nu pot manca): varza, conopida, broccoli, gref, masline, telina, porumb, ananasLa cafea NU pot sa renunt, alcool, sucuri si alte alea nu beau de fel.Mai greu cu indesatul la juma' de kil de apa dimineata, dar ma pot stradui.[:D]Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany
Asta cu merele nepermise e din 2013 incoace ? [:D][:D][:D]Intreb si io, ca n am de gand sa mananc o coaja de lamaie si o frunza de patrunjel / zi ca mor [8D]
align="right" id="quote2">Eu nu sunt de acord ca sunt nepermise...cu un mar pe zi nu iti zadarnicesti nicio dieta, parerea mea...Dar baza sa nu fie asta, clar, ci legumele.Sa spui ce intentionezi sa mananci, ca aici si imaginatia mea e f bogata.Si experienta deasemeni...La carnati si pastrame ma pierdusesi, dar la ierburi si legume stau fooooarte bine...:)...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui BellaDonna
caress,[flo]aici nu sant de acord cu merele sant periculoase rau de tot merele au cel mai mult zahar, saboteaza la greu dieta, si nu uitai creaza foame imediat dupa ce mananci mar-legume la abur da-morcov numamica lui Ana Maria Nihil Sine Deo!
align="right" id="quote2">am mancat eu in dieta aia 3-3-3 in zilele de legume/fructe adica 3 zile la rand, mere si nu am murit, jur, nici foame nu mi-a fostde fapt nu cred ca mai doream ceva pe lumea asta... [:D]Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand am de gand sa mananc mere cu mere si cu scortisoara.

Dintre legume ... am vazut in congelator 2 pungi de fasole verde ... probabil o ciroba fiarta cu de toate in caz de foamete cumplita seara :D

Dimineata o sa o incep ca pana acum: 500 ml apa cu lamaie. Iar la servici imi aduc fructe, cina o sa fie ciorba.

 

____________________________________________________id="red">

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi

ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black">

Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Alexid="green">[flo] Lucaid="navy">[floare3] Lorenaid="orange">[flo2] Oliviaid="purple">[flo]

 

Urgent:id="red"> Pentru ochisorii IONELEIid="red"> [flo2] [floare3] [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asta cu apa bauta dimineata pe stomacul gol, am auzit+o la multi, am un medic in familie si el de ani de zile bea un pahar apa dimineata la trezire, am incercat si eu dar apa chioara nu merge, imi fac ceai multi spun ca apa asta trebuie sa fie calduta, deci un ceai cald dimineata e binevenit de cind mi+a interzis doctorul cafeaua din motive de tensiune mare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...