Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dieta hiperproteica & alte ghivece de diete*2


Recommended Posts

sz...uite daca ai fasole pastai in congelator pregateste urmatoarea reteta, si eu am sa o fac in urmatoarele zile

1kg pastai

2 cepe

4-5 catei de usturoi

1 lg de ulei

ceapa tocata se in#259;bus#259; in apa cu ulei, apoi se pune fasolea dupa fierbere se serveste cu usturoi pisat si zeama de lamaie

 

nu uita de ciuperci, eu am mincat de 2 ori saptamina asta ciupercute fripte cu musdei de usturoi

fasolea verde o poti face si cu sos picant

la cele de mai jos poti adauga suc de rosii si ardei iute

sosul trebuie sa fie putin si foarte scazut sa nu te tenteze sa+l maninci cu paine[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

eu inlocuiesc carnea cu albusuri de oua, deja am cumparat vreo 4 cofraje de oua folosesc doar albusurile, ceva peste, si o sa mai vad, dar pt slabit e nevoie de proteine, nu poti salbi doar cu legume pierzi din masa musculara si eu am kg de slabit la greu nu doar 2-3 kg [:D], se pare ca nu o sa mai particip la subiect ca deja nu mai e proteic si se vehiculeaza ca nu e sanatos[:D]deci particiarea mea nu o sa mai fie binevenita[asia]

 

 

mamica lui Ana Maria

 

 

Nihil Sine Deo!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bella ???? Aici e tocanita de diete [pk]

 

offf nu pot scrie ca am sefi ...

 

____________________________________________________id="red">

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi

ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black">

Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Alexid="green">[flo] Lucaid="navy">[floare3] Lorenaid="orange">[flo2] Oliviaid="purple">[flo]

 

Urgent:id="red"> Pentru ochisorii IONELEIid="red"> [flo2] [floare3] [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui BellaDonna
eu inlocuiesc carnea cu albusuri de oua, deja am cumparat vreo 4 cofraje de oua folosesc doar albusurile, ceva peste, si o sa mai vad, dar pt slabit e nevoie de proteine, nu poti salbi doar cu legume pierzi din masa musculara si eu am kg de slabit la greu nu doar 2-3 kg [:D], se pare ca nu o sa mai particip la subiect ca deja nu mai e proteic si se vehiculeaza ca nu e sanatos[:D]deci particiarea mea nu o sa mai fie binevenita[asia]mamica lui Ana Maria Nihil Sine Deo!
align="right" id="quote2">Bella,nu pleca!Pe tine chiar nu te stimuleaza un grup de suport ,indiferent ce dieta tin? E clar ca daca tie nu ti se potriveste si hiperproteica ti-e recomandata medical si-ti prieste eu cred ca e normal s-o tii.Nu cred ca trebuie sa intram intr-o polemica neconstructiva,ci ne vedem de slabit solidar.Eu sint pro pt pastrat grupul ,cu mentiunea ca trebuie sa respectam ce tine fiecare ,sa ne toleram reciproc si sa ne tinem de treaba.[pup]dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi oricum la hiperproteica sintem in faza cind mincam salate cu proteine. De ex acum am mincat salata de varza cu 3 bucatele de svaiter si salata de vinete.

Eu stagnez si-s cam nervoasa,dar daca ma apuc de fructe nu ma pot opri la 2. Daca as minca o zi de fructe,ceea ce as agrea la maxim ,clar ca n-as slabi.

Trebuie facute reguli sa se simta toata lumea bine ,indiferent ce nu maninca.[:D]

[pup]

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

as vrea sa tin si eu superdieta, am destule kg de dat jos, dar nu stau bine la capitolul vointa. M-am tot gandit si la hiperproteica, dar acum ca au aparut salate si ridichi...parca nu ma pot abtine. am mai avut o tentativa de superdieta, acum cativa ani, dar nu am tinut-o foarte strict, ci devenise mai mult o obisnuinta de a manca mai mult legume si fructe; si uite asa in vreo 2 luni am dat jos vreo 6kg. (am avut grija sa le pun constiincios la loc, insotite si de altele in plus [colegi] )

 

acum as vrea -10kg, dar sa vedem ce iese.

 

intrebarea intrebatoare e: ce mancati dimineata? la mine cu fructe dimineata nu merge

 

mami de [baietel] din 10.08.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui elf


intrebarea intrebatoare e: ce mancati dimineata? la mine cu fructe dimineata nu merge

mami de [baietel] din 10.08.2012
align="right" id="quote2">

Chiar daca oul e in categoria nerecomandate, poti sa ti faci o omleta dintr-un albus de ou cu ciuperci,marar, putina ceapa, rosii,ardei.Desi cred ca dupa jumatate de litru de ceai nu prea iti mai trebuie mic dejun-unde sa mai intre?

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...