Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dieta hiperproteica & alte ghivece de diete*2


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui BellaDonna
un kg acolo inplus la cantar sa nu il vezi niciodata descurajator, sau negativ chiar sa fie 2 kg in plus, principalul e sa nu lasi sa se adune mai mult de 2[:D] adica mental sa iti spui e ok 1 sau 2 plus sau minus, ocre ar fi, de ce.. mai e perioada cand mai ai o retentie de apa la ciclu etc, fi optimista, gandestete la cate kg deja ai pierdut si la ce rezultate deja ai ajuns, daca intri in negativ si stiu cum e am fost acolo, renunti usor, si nu mai vezi rezultatele, asa ca nu te las[pup]mamica lui Ana Maria Nihil Sine Deo!
align="right" id="quote2">Salut!Bella ,are perfecta dreptate.Orice kg in plus e un semnal de alarma ca maninci mult ,gresit, prost si trebuie sa mai tai din mincat seara ,combinat dezastruos si la cantitati.Declar ca hiperproteica are efect ,daca te tii de treaba.Am mincat cam aiurea simbata si duminica.Nu exagerat cantitativ ,dar ieri am mai mincat o felie de cozonac ,plus pomelo si o portocala.Azi nu mai aveam abdomenul plat ,ci bombat ,de la fructe.Dar am terminat-o cu mincatul pe la 18 si in mod surprinzator ,inca nu se cunoaste nimic la cintar.Declar tot 60kg.Poate ar fi fost mai bine daca aveam sub 60,dar daca maninc ,n-are sens sa ma pling. Saptamina asta sint super atenta sa nu pun nimic.De vineri prapad si apoi ma intorc pe baricade.Tot citindu-va meniurile voastre m-am apucat de fructe!Deci nu e din vina mea ,sa fie clar![:D]dulcetica dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata [flo2]

Gata, m am cumintit, sunt pe baricade.

Am baut 500 ml apa cu lamaie, acum urmeaza sa atac un grefuit si apoi am mere, asta pana la 6 cand zbor dupa fi`mea.

La cina voi face fasolea verde.

 

____________________________________________________id="red">

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi

ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black">

Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Alexid="green">[flo] Lucaid="navy">[floare3] Lorenaid="orange">[flo2] Oliviaid="purple">[flo]

 

Urgent:id="red"> Pentru ochisorii IONELEIid="red"> [flo2] [floare3] [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany
Buna dimineata [flo2]Gata, m am cumintit, sunt pe baricade.Am baut 500 ml apa cu lamaie, acum urmeaza sa atac un grefuit si apoi am mere, asta pana la 6 cand zbor dupa fi`mea.La cina voi face fasolea verde.____________________________________________________id="red">Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">_____________________________________________________id="red">Au nevoie de noi:id="black">Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Alexid="green">[flo] Lucaid="navy">[floare3] Lorenaid="orange">[flo2] Oliviaid="purple">[flo]Urgent:id="red"> Pentru ochisorii IONELEIid="red"> [flo2] [floare3] [flo]
align="right" id="quote2">Cred ca maninci prea putin! Nu stiu cantitatile ,dar asa pare!Fructele ,la mine ,au avut un puternic efect laxativ,dupa atitea zile de proteine.dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M am porcit in weekend, asa ca bag apa cu apa si mere :D si mere coapte cu scortisoara :D

Cam asta voi face doo saptamani, sper sa ma tina balamalele :-)

Nu as vrea sa fac nicio abatere.

 

Haideti sa ne inveselim si sa facem propunerile pt titlul capitolului nou [pk]

 

Grup vesel la tocanita de diete :D

 

 

____________________________________________________id="red">

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi

ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black">

Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Alexid="green">[flo] Lucaid="navy">[floare3] Lorenaid="orange">[flo2] Oliviaid="purple">[flo]

 

Urgent:id="red"> Pentru ochisorii IONELEIid="red"> [flo2] [floare3] [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu pe baricade, am trecut cu bine peste weekend, nici o abatere prea mare, doar ceva mamaliga ca nu mergea pestele gol, atat, de azi sunt cuminte, cred ca am mincat prea mult cantitativ insa, ca la cintar s-a vazut doar -1Kg fata de saptamana trecuta, deci in 2 saptamani -3,5 kg, urmeaza saptamana 4 cu mincat mai putintel cantitativ si dupa dieta soutch beach, am studia e ok pentru mine, cam asta am tinut si pina acum dar de azi o tin mai strict

azi

un iaurt degresat, branza de vaci cam 100grame,2 oua fierte, o rosie,castravete verde si ceai, pina la 6 cind ajung acasa, unde am ciorba de legume si mincarica de fasole verde cu piept de pui

miine cam acelasi meniu cred

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce m-am laudat ca incep dieta de azi, am hotarat peste week-end sa mai aman o saptamana [:D] pentru ca: am doua zile de nastere (care se lasa cu pizza si tort), iar sambata sant mucenicii si nu vreau sa salivez pe langa ei [pofta]

 

Asa ca ma alatur voua peste o saptamana !

 

Spor !

 

Ingrid si Cristi 10 ani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu de 3 zile mananc mai mult peste decat altceva, deja mi s-a cam acrit, dar asa s-a nimerit.Efectul se pare ca a fost bun,azi m-am cantarit pentru prima data acasa, fara cizme si 3 pulovere, am fix 60.Il consideram pe asta punct de plecare si mergem inainte.La cabinet voi mancat deja clasicul lapte cu musli si un mar, iar diseara fasole verde voi avea si eu.Spor la treaba fetelor!

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am papat 3 mere la mw cu scortisoara ... lunga mai e ziua asta :D

 

Merg sa fac cap. nou !

 

____________________________________________________id="red">

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi

ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black">

Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Alexid="green">[flo] Lucaid="navy">[floare3] Lorenaid="orange">[flo2] Oliviaid="purple">[flo]

 

Urgent:id="red"> Pentru ochisorii IONELEIid="red"> [flo2] [floare3] [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici :

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=177507&nm=Grup-vesel-la-tocanita-de-hiperhipo-diete-3

astept pareri pt titlu :D

 

____________________________________________________id="red">

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi

ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black">

Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Alexid="green">[flo] Lucaid="navy">[floare3] Lorenaid="orange">[flo2] Oliviaid="purple">[flo]

 

Urgent:id="red"> Pentru ochisorii IONELEIid="red"> [flo2] [floare3] [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...