Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #6#


Recommended Posts

Bioana sa iti traiasca printesa sa creasca mare si sanatoasa! E harnica, a mea deocamdata nu se intoarce singura. Multumesc, sper sa fie ok drumul si sa avem vreme buna sa putem sta pe afara. Onutz felicitari mamica ambitioasa, tu imi demonstrezi ca se poate. Mami, te invidiez cu sanii plini, ai mei abia curg pe unu doua canale, dupa alaptat abia mai mult 20 ml si aia greu. Nu iti fa griji cu greutatea copilului, de la laptele matern nu devine obez, a mea are 7 kg si e fetita, niciodata nu mi s-a zis sa manance mai putin sau la program. Robin la 4 luni avea 8 kg alaptat. Ieri am fost la control si a facut al doilea vaccin. E marisoara, la 3 luni si 3 sapt are 7 kg si 65,5 cm. la ultimul alaptat seara ii mai fac cate 120 de ml de lapte praf ca nu se satura, a zis pediatra ca e ok decat sa ma scol din ora in ora cum faceam inainte. Vreau sa alaptez macar 6 luni, apoi cu munca va fi mai greu. Va tuc si sanatate! O primavara minuntata alaturi de prunci Ina mamica fericita de nazdravan Robin Sebastian 15/03/2010 si de printesa Riana Maria 07/11/2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bioana [pup] n-ai ce sa-i faci, as isi cunoaste ea manutele. Cutand va desface pumnisorii si isi va baga degetelele pe gat, cate 1,2,3... [pk] Dana, si Lu baleste cam din orice pozitie [flo] Onutz [mamica] de [avion] Lucian Gabriel (8.11.2012) Vali [grup]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=153854&whichpage=1"]F IMPORTANT - MELANOM[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ONUTZ cand nu reuseste cu pumnii isi indeasa degetele, cate 2-3 cate reuseste.de cateva minute avea 2 degete de la mana dreapta in gura si cel mare de la stanga...[:D]si decand si-a descoperit degetele nu mai ia suzeta...bravo ei.o accepta doar afara sau uneori cand e aproape adormita. mamica de fetita-Irina Andreea 30.11.12
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luci ieri sugea lingurita cu care-i dau completarea mulsa de la mine. A supt la ea cat a supt pana si-a bagat-o pe gat de era sa vomite si i-am explicat ca nu mai are voie sa vomite nimic acum [:)] Onutz [mamica] de [avion] Lucian Gabriel (8.11.2012) Vali [grup]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=153854&whichpage=1"]F IMPORTANT - MELANOM[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bioana, [pup] pe Irinuca mica. Si ema isi baga degetele si pumnii in gura, uneori asa tare ca regurgiteaza dupa. Asta e, daca le- a descoperit acuma [:D]. Noi tocmaiam avut pana decurent juma de ora, tocmai cand ema facuse caca si voiam sa ii fac baie. Noroc ca mai era putina lumina afara. Dar a trebuit sa fierb un biberon canu mai aveam sterilizate [:)]. O searabuna tuturor! [pup] Andreea [mamica] de [fetita] Emilia (09.11.2012) MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI-1 675 4G homozigot Tratament: Clexane 0.6, Femibion2, Cetebe, MagneB6, Maltofer Fol, 2 Dopegyt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup][pup][pup][pup][pup] [flo][flo][flo][flo][flo] [flo][flo][flo][flo][flo] [flo][flo][flo][flo][flo] PUPICI SI FLORI DE LA GABRI. BIOANA[pup], A FASIT SI EA PUMNUTII. SI AL MEU II TZOCAIE INTR-O VESELIE DE VREO SAPTAMANA. [olala] MOR DE ATATA DRAG [mamica] de [bonjovi] perfect - Gabriel 15-12-2012-cea mai importanta zi din viata mea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Ary! [pup] Raportez ziua 3: succes total [:)] In afara de asta ne delectam cu chiote, rasete in hohote si o fatzuca dulce de tot [olala] Dar nah, stiti si voi cum e [flo] Onutz [mamica] de [avion] Lucian Gabriel (8.11.2012) Vali [grup]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=153854&whichpage=1"]F IMPORTANT - MELANOM[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heheee, a venit primavaraaa [flo][flo][flo] pentru toata lumea! Azi am implinit 4 lunite frumoase! Am sarbatorit printr-o plimbare lunga, cam neapreciata de sarbatorita. Domnisoarei nu-i place in carucior si face tambalau mare. Maine as scoate-o din nou, sa se invete. Oricum am nevoie de ajutor sa plec cu amandoua, pentru ca pe Sofi mai trebuie sa o iau in brate uneori si singura nu ma descurc [bang] Altfel, numai bucurii. Pumnii sunt si la noi la mare cautare! Un deliciu! Vorbim, radem, exersam chiar rasul in hohote[olala], facem gimnastica, ce mai...o minune! Ne-am dezvatat chiar de obsesia cu statul in brate in pozitie verticala cu fata la lume. Nu ne prea impacam cu statul pe burta asa ca nici vorba de intors de pe o parte pe alta. O pun in fiecare zi pe burtica doar-doar prinde gustul...ash, vezi sa nu. Acum sper sa o adorm si pe cea mare, ca piticot doarme! [pup] tuturor! Gina - mami de doua comori Andreea si bebe Sofia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onutz, sunt atat de fericita pt tine!!!! Si sa stii ca si eu cred ca suntem in puseu. Vad ca cere la fel ca inainte dar suge mai viguros , e putin mai agitat si noaptea inainte sugea o data acum suge de 2-3 ori. [mamica] de [bonjovi] perfect - Gabriel 15-12-2012-cea mai importanta zi din viata mea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...