Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gãtim azi * Cap. 92*


Recommended Posts

Am un magazin romanesc la vreo 20 de km de noi ,am programat sa mergem in saptamanile viitoare ca imi trebuie una-alta gen chimen,smantana,carnatz afumat si de-alea de-a noastre, o tzara mai calorice.Acolo precis au , si poate au fi branza romaneasca de vaca.Musai,musai sa fac asa ceva.

In vara am cautat cofetaria aia unde macam placinta de-asta (si mai erau si cu carne) dar au desfiintat-o , tanti care facea a mers in pensie si nimeni nu a preluat afacerea....pacat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am primit o conopida taaare frumoasa si in ultima perioada am tot facut salata de conopida, asa ca cu asta as vrea sa fac conopida la cuptor.Aveti o reteta buna de conopida la cuptor?

Am mai cautat si am gasit ceva retete :conopida cu cascaval, cu pesmet...

Dar cum am acasa niste mofturosi, poate aveti voi retete de conopida pe care le-ati incercat si v-au placut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaaa..in Italia se face si cu pasta :

Desfacuta in bucatele , fiarta si stoarsa.In aceeasi apa se fierb si pastele (format scurt, nu spaghetti)

Apoi se prajeste putin pesmet, se adauga conopida si un praf de usturoi , se amesteca putin si se adauga pastele fierte al dente.Se amesteca si se servesc cu parmezan deasupra. Am mancat si asa si mi-au placut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

QiaBing, si eu ma inspir des de la Lena de pe blog. Faina reteta cu broccoli din linkul tau.

 

Azi vom manca Bami Goreng cu frigarui de pui si sos de unt de arahide, oua ochiuri si muraturi.

 

Maine ma bate un gand sa fac rulouri din piept de pui si strudel cu mere (asta pentru ca am aterizat mai inainte pe blogul mentionat mai sus).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...