Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gãtim azi * Cap. 92*


Recommended Posts

dovlecei pane cu salata de rosii

 

__________________________

Iubeste animalele: Dumnezeu le-a dat gandire rudimentara si bucurie netulburata. Nu le deranja bucuria, nu le hartui, nu le priva de fericirea lor, nu lucra împotriva intentiei lui Dumnezeu. Omule, nu te mandri cu superioritatea fata de animale; ele nu au pacat, dar tu, cu mareti ta, pangaresti pamantul prin existenta ta si iti lasi urmele prostiei dupa tine - aceasta, e adevarata pentru aproape fiecare dintre noi!"(Fyodor Dostoievski)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Citat:
citat din mesajul lui Anda08
ciorbica de ardei copti si cartofiurmeaza maine cred ca pun la cuptor niste conopida cu cartofi, branza, condimente
align="right" id="quote2">imi spui, te rog, cum faci ciorba de ardei copti si cartofi? mersi [flo]__________________________Iubeste animalele: Dumnezeu le-a dat gandire rudimentara si bucurie netulburata. Nu le deranja bucuria, nu le hartui, nu le priva de fericirea lor, nu lucra împotriva intentiei lui Dumnezeu. Omule, nu te mandri cu superioritatea fata de animale; ele nu au pacat, dar tu, cu mareti ta, pangaresti pamantul prin existenta ta si iti lasi urmele prostiei dupa tine - aceasta, e adevarata pentru aproape fiecare dintre noi!"(Fyodor Dostoievski)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pulpe de pui pe pat de legume la cuptor (cartofi, ceapa, ardei, morcovi, ciuperci)

 

__________________________

Iubeste animalele: Dumnezeu le-a dat gandire rudimentara si bucurie netulburata. Nu le deranja bucuria, nu le hartui, nu le priva de fericirea lor, nu lucra împotriva intentiei lui Dumnezeu. Omule, nu te mandri cu superioritatea fata de animale; ele nu au pacat, dar tu, cu mareti ta, pangaresti pamantul prin existenta ta si iti lasi urmele prostiei dupa tine - aceasta, e adevarata pentru aproape fiecare dintre noi!"(Fyodor Dostoievski)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

giulia, e foarte simplu:

 

calesc ceapa un pic, apoi adaug sare, morcovul cubulete si putin suc de rosii sau pasta de tomate

peste toate astea pun ardei copti taiati fasiute subtiri, cartofi taiati ca pentru ciorba, frunza de dafin, piper, o radacina de patrunjel pe care o scot la final, tarahon si leustean (eu am la congelator, dar merge si uscat)

P.S. se pune apa cat sa le acopere pe toate, poate chiar mai mult, depinde cat de groasa vrei sa iasa

 

Eu le pun dupa ochi, imi place cu mai multi ardei copti, iese mai gustoasa [pofta]

La final cand e gata pun in bleder aproape jumatate din ea si iese si un pic cremoasa [olala]

 

pofta buna [pup]

 

Super Evaid="orange"> - Carte inteligenta de bucateid="teal"> - Jurnal de sarcinaid="red"> - Despre dragosteid="green"> - Nume de Copiiid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Anda08
giulia, e foarte simplu:calesc ceapa un pic, apoi adaug sare, morcovul cubulete si putin suc de rosii sau pasta de tomatepeste toate astea pun ardei copti taiati fasiute subtiri, cartofi taiati ca pentru ciorba, frunza de dafin, piper, o radacina de patrunjel pe care o scot la final, tarahon si leustean (eu am la congelator, dar merge si uscat)P.S. se pune apa cat sa le acopere pe toate, poate chiar mai mult, depinde cat de groasa vrei sa iasaEu le pun dupa ochi, imi place cu mai multi ardei copti, iese mai gustoasa [pofta]La final cand e gata pun in bleder aproape jumatate din ea si iese si un pic cremoasa [olala]pofta buna [pup]
align="right" id="quote2">multumesc frumos [asia] suna apetisant! musai sa o incerc si eu [:D]__________________________Iubeste animalele: Dumnezeu le-a dat gandire rudimentara si bucurie netulburata. Nu le deranja bucuria, nu le hartui, nu le priva de fericirea lor, nu lucra împotriva intentiei lui Dumnezeu. Omule, nu te mandri cu superioritatea fata de animale; ele nu au pacat, dar tu, cu mareti ta, pangaresti pamantul prin existenta ta si iti lasi urmele prostiei dupa tine - aceasta, e adevarata pentru aproape fiecare dintre noi!"(Fyodor Dostoievski)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...