Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gãtim azi * Cap. 92*


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cred ca le-am atasat,ziceam ca lor le-am facut cu aripioare,ca le place mai mult.

prajitura e cu crema de vanilie si are mult cocos iar ca blat biscuiti pisati,e un deliciu si puteti incerca s-o faceti si implicand copiii ca in afara de crema,blatul e la rece,eu le-am rugat sa ma ajute la pisatul biscuitilor si la ornat.

post-128337-0-17993100-1386272686_thumb.jpg

post-128337-0-82763800-1386272705_thumb.jpg

post-128337-0-26396000-1386272720_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-au pisat fetele 2 pachete de biscuiti seci si i-am amestecat cu 1 pachet unt topit dupa care am asezat in tava ca sa ia forma,la rece,intre timp crema,merge orice crema va place,fulgi de cocos,200 g,o ciocolata topita si mai pun cand am timp mai mult si un strat de bezea in care incorporez mac,din 4 albusuri,sa fie subtire ca sa adaptez imediat dupa blatul de biscuti.

Tot cu blat de biscuiti seci am invatat fetele sa faca si tarta asta,e cu crema de branza dulce amestecata cu iaurt,300 g si 100 ml iaurt si 2 lg miere,totul fiind la rece a putut fi executat si de ele,o mai fac si cu crema de lamaie,ca sa iasa rotunda,mijlocia a facut din carton forma.

 

Astazi ceva mai fresh,salata si somon,dresingul la servire ca altfel strica rucola.

post-128337-0-85316500-1386322915_thumb.jpg

post-128337-0-00617100-1386322948_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aseara am papat mititei cu mustar  [pk]

Si noi!! Mai avem si pe azi. Si frigarui de pui mai avem . Trebuie doar incalzite si ceva salate pe langa.

Bubu, merci de retete! [flo2] Foarte simple si de efect.

Intrebare intrebatoare: cum fac eu  branza din 4 L de iaurt? Am 5L luati la ultra oferta, dar eu sunt singura mancatoare de iaurt normal. Azi am vazut ca doar pana luni e comestibil, asa ca trebuie sa fabric ceva din el weekendul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aseara am papat mititei cu mustar  [pk]

Si noi!! Mai avem si pe azi. Si frigarui de pui mai avem . Trebuie doar incalzite si ceva salate pe langa.

Bubu, merci de retete! [flo2] Foarte simple si de efect.

Intrebare intrebatoare: cum fac eu  branza din 4 L de iaurt? Am 5L luati la ultra oferta, dar eu sunt singura mancatoare de iaurt normal. Azi am vazut ca doar pana luni e comestibil, asa ca trebuie sa fabric ceva din el weekendul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aseara am papat mititei cu mustar  [pk]

Si noi!! Mai avem si pe azi. Si frigarui de pui mai avem . Trebuie doar incalzite si ceva salate pe langa.

Bubu, merci de retete! [flo2] Foarte simple si de efect.

Intrebare intrebatoare: cum fac eu  branza din 4 L de iaurt? Am 5L luati la ultra oferta, dar eu sunt singura mancatoare de iaurt normal. Azi am vazut ca doar pana luni e comestibil, asa ca trebuie sa fabric ceva din el weekendul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...