Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gãtim azi * Cap. 92*


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am reusit si eu azi sa ma invart mai mult in bucatarie, asa ca am terminat asa

 

supica pe pui , legumele si carnita fierte se papa acum de cina, intr o parte din supa voi fierbe fidea, restul congelez

cartofi - oua si smantana la cuptor

am pregatit snitelele si sunt la congelator pt maine si saptamana care vine, sa le fac atunci cand se mananca

pandispan cu visine

salam de biscuiti

 

maine fierb amestec mexican de legume si langa ele voi face costite la gratar

tot maine am sa fac un bol de vinete

 

pt saptamana care vine, fiind vacanta asa ca nu se merge la cantina, mai am in program orez cu lapte si paste carbonara ...  vedem cand epuizam stocul existent [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit si eu azi sa ma invart mai mult in bucatarie, asa ca am terminat asa

 

supica pe pui , legumele si carnita fierte se papa acum de cina, intr o parte din supa voi fierbe fidea, restul congelez

cartofi - oua si smantana la cuptor

am pregatit snitelele si sunt la congelator pt maine si saptamana care vine, sa le fac atunci cand se mananca

pandispan cu visine

salam de biscuiti

 

maine fierb amestec mexican de legume si langa ele voi face costite la gratar

tot maine am sa fac un bol de vinete

 

pt saptamana care vine, fiind vacanta asa ca nu se merge la cantina, mai am in program orez cu lapte si paste carbonara ...  vedem cand epuizam stocul existent [:)]

Vai ce de bunatati ai facut  ,eu pe caldura asta  nu pot sa fac mare lucru .Salamul de biscuiti tu cum il faci  ? poti sa-mi dai si mie reteta? multumesc  mult! [flo2] [flo2] [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

250ml lapte, 4 linguri zahar, 6 linguri caco, 250g unt/margarina, 600g biscuiti, rahat (facultativ: visine, ciocolata)

Se face un sirop din 250 ml lapte, 4 ling zahar si 6 ling cacao. Se tine pe foc doar cat sa se dizolve zaharul. Se trage deoparte si se adauga 250 g unt. Se amesteca pana se topeste si se omogenizeaza.

Se adauga 600 g biscuiti zdrobiti grosier, rahat (100-150g), visine, bucatele de ciocolata etc.

Daca amestecul este prea vartos, se adauga cateva linguri de dulceata de caise si putina cafea neindulcita.Se ruleaza in folie, se presara cu nuca de cocos (facultativ) si se da la rece. Cantitatea este pentru 3 salamuri mai mici sau unul urias. Dupa cateva ore se taie felii si se serveste.

 

 

 

Reteta este preluata dp culinar.ro [flo2] 

Eu o fac ochiometric, cu mai mult zahar si fara visine sau alte chestii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

250ml lapte, 4 linguri zahar, 6 linguri caco, 250g unt/margarina, 600g biscuiti, rahat (facultativ: visine, ciocolata)

Se face un sirop din 250 ml lapte, 4 ling zahar si 6 ling cacao. Se tine pe foc doar cat sa se dizolve zaharul. Se trage deoparte si se adauga 250 g unt. Se amesteca pana se topeste si se omogenizeaza.

Se adauga 600 g biscuiti zdrobiti grosier, rahat (100-150g), visine, bucatele de ciocolata etc.

Daca amestecul este prea vartos, se adauga cateva linguri de dulceata de caise si putina cafea neindulcita.Se ruleaza in folie, se presara cu nuca de cocos (facultativ) si se da la rece. Cantitatea este pentru 3 salamuri mai mici sau unul urias. Dupa cateva ore se taie felii si se serveste.

 

 

 

Reteta este preluata dp culinar.ro [flo2] 

Eu o fac ochiometric, cu mai mult zahar si fara visine sau alte chestii.

Multumesc  frumos !

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...