Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gãtim azi * Cap. 92*


Recommended Posts

[pup] multumesc! 

Da, papa tot. Cu mizeria aferenta, bineinteles.

Acum mai nou dupa ce mananca zboara farfuria si se apuca sa adune ce i-a cazut pe masuta. 

Aia din gurita ei e sfecla rosie, pe care o baga la masele si o molfaie. Brocoli il prinde de codita si il papa repede. Codita nu o papa. Cred ca nu-i place. 

Si eu inca ma minunez de ea in conditiile in care baiatului inca ii dau cu lingurita. Niciodata nu mi-as fi inchipuit ca un bb fara dinti poate sa manance asa bine singur.

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aseara tagliatele cu pui si legume trase la tigaie (morcov, praz, ardei rosu si rosii cherry galbene). Plus busuioc verde, bineinteles. 

 

Azi la pranz pizza cu cascaval, resturi de pui si masline (aveam ceva aluat congelat si l-am valorificat). 

 

Diseara ceva pui la cuptor cu cartofi mov. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mari bucatareli n am facut, la noi meniul de duminica cred ca va fi ca la cantina, fix, variaza alternativ ciorba cu di tuoate si supica pe pui, ca in rest pireu/snitele, ma tot intreb cand se satura fi`mea de ele ... aaa, neaparat salata de castraveti sau varza.

Am mai facut tocanita de pui langa mamaliga.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot m-am intors de la spital si puii sunt asa de cuminti, ma apuc de azi din nou de gatit:)).

Deocamdata: mancarica de spanac cu smantana (mancarea preferata a Almei) cu ciocanele de pui la cuptor si cartofi natur. Am si ajutoare [:)] (sotul spala spanacul si curata cartofii...just in case, ca sa nu raman descoperita cand ma solicita cavalerii)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mari bucatareli n am facut, la noi meniul de duminica cred ca va fi ca la cantina, fix, variaza alternativ ciorba cu di tuoate si supica pe pui, ca in rest pireu/snitele, ma tot intreb cand se satura fi`mea de ele ... aaa, neaparat salata de castraveti sau varza.

Am mai facut tocanita de pui langa mamaliga.

Exact, exact ..mi s-a acrit de snitele ..acum ca vin din Romani ce credeti ca au vrut ? Snitele ...in Romani ce credeti ca au mancat ?

 

Culmea e ca ai mei nu mannca piure ...snitel cu ketchup, ca niste americani veritabili.

 

Ela, wow ..ce de legume in farfuria aia ...nu se poate nene, fiu-meu n-a mancat in viata lui atat la o masa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dau buzna ! [:)]

 

Ca sa o felicit pe Danyce de gemeni. sa-ti traiasca !  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  sa fie sanatosi, destepti si cuminti !

 

Sa-i spun Elei ca i-am admirat fetita.  [flo2]

 

Azi : 

- prinz : rosii cu telemea. cap de vitel cu sos gribiche si cartofi fierti

- seara : tortilla cu carne si tortilla cu ardei copti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...