Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gãtim azi * Cap. 92*


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pune retzeta,ca eu in afara de dulce acrisor cu ananas(retzeta furata de altfel d epe borcanele de Uncle bens sau pliculetzele de la Maggi)nu stiu alte chinezarii...si tare imi mai plac!!!!

 

Dana

Piept de pui taiat cubulete rumenit in wok cu sare si piper, si putin ulei( cam 1 kg la 6 pers)..la care se adauga vreo 800-900g de legume taiate asortate (le iau gata taiate de la supermarket in pungi; combinatie de tauge, morcov, ardei grasi, ceapa, uneori varza, pastai verzi gen sugar snaps) si usturoi, praf de ghimbir, chimen si laos(asta doar daca am). Eu rumenesc mai intai carnea, apoi calesc legumele (fiecare separat) in wok. Carnea o pun inapoi la legumele care au lasat apa, mai adaug putina apa si le las impreuna pana mai scade apa. Sosul il leg cu amidon si are culoarea crem /beige usor transparent [:)] . Se serveste cu orez.

De multe ori iau condimentele gata mixate la plic de la raionul de produse asiatice din supermarket. Scrie fie tjap tjoy, fie chop tjoy pe plic, in functie de originea condimentelor.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salata de ton  3 portii - cartofi cuburi fierti, tonul din doua conserve ,masline ,castraveti murati,sare,piper si oua fierte . La servire pun patrunjel deasupra .Asta ar fi ca fel principal.Mai fac si de dieta -in loc de cartofi   Pun  salata  verde . Ca salata de pus pe  paine- se taie ingredientele cat mai mici si se adauga maioneza,eventual salota tocata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...