Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gãtim azi * Cap. 92*


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si mie mi-e pofta de paste, dar mi-e ca-mi da dl.G cu ele in cap... vorba vine, o sa le manance si apoi o sa ma biscorodeasca o saptamana ca-l ingras.

Vreau sa merg la piata sa ma inspir... sigur fac conopida pane, in rest deocamdata nu stiu.

Eu ma inspir in functie de timpul disponibil doar [:)]  si mai mereu trec direct la planul B (varianta cea mai rapida de mancare).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi dimineata la 6 am trantit un gratarel de piept de pui si am fiert cartofi in coaja pe care i am facut felii si stropit cu ulei, apoi le am pus la caserola; in alta caserola de 3 x 3 x 3 cm am pus salatica de varza , pt fomista casei, sa aiba pt pranz la scoala.

Atata lipsa de inspiratie n am mai avut demult ... aseara efectiv nu stiam ce voi face sa aiba pe langa sandwichul cu muschi file si ardei, mar, prajiturica si iaurtel [fri]

Asta ca sa va faceti o idee despre ce pun io la pachet zilnic pt ca don`soara nu mai vrea la cantina [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma inspir in functie de timpul disponibil doar [:)]  si mai mereu trec direct la planul B (varianta cea mai rapida de mancare).

 

De cele mai multe ori asa e si la mine... de exemplu aseara am golit borcanele de zacusca de prin frigider + branzeturi. Am tras si-un ceai la final si gata (vorbesc de noi, adultii, ca aia mica are mereu ceva de mancare)

 

In plus am in camara mereu chestii cu care pot face rapid ceva, de exemplu conserve de fasole fiarta + conserva de ton = salata (mai pun o ceapa, ulei, otet, masline), am cutii de rosii in bulion cu care imediat fac sos arrabiata.

Dar banuiesc ca toti avem asa ceva...

 

Am fost la piata - scump, scump.. 8 lei kg de conopida (am luat, ca are G pofta), 20 ron kg de nuci curatate - asta e un pret f bun, am mai luat sfecla rosie 2lei/kg si praz cu 2 lei legatura - dar nu stiu ce fac cu el. Si ciuperci, deci diseara ciuperci umplute la cuptor, cu usturoi si afumatura.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...