Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Licuricii mari de ianuarie-februarie 2009 (1)


Recommended Posts

cami, eu am mai spus-o, ea are fire de conducator. Ea doreste sa i se acorde cat mai multa atentie, atat in cercul familial, cat si in afara lui. Pretinde aceasta atentie si de la copiii mai mari, are o feblete pentru adolescente/fete de liceu/de facultate. Cand nevoia asta nu ii este satisfacuta, iese scandal. Cat a fost la gradinita, a reusit sa inteleaga conceptul de egalitate, de atentie impartita la mai multi. Acum, cu vacanta, s-a cam dus intelegerea asta.

 

In acelasi timp, este sensibila, receptiva la problemele si la durerea celor din jur, gata sa ii mangaie. Si timida, e jale cu aparitiile in public, gen serbarea de la gradi.

 

Si tot in acelasi timp, este, cred, cel mai incapatanat om(ulet) pe care l-am vazut vreodata. Daca n-are chef sa faca ce o rogi, ori raspunde NU, ori se face ca nu te aude. Efectiv. Isi vede de ale ei, nu te priveste, face urechea ciuta. Nu o data, s-a facut ca nu-l aude pe ta-su si a trecut peste el, apeland la mine ca si cum el n-ar fi fost de fatza. Nu-ti spun ce nervi cand ii raspundeam ca sunt de acord cu el. Sau face taman pe dos de cum ai rugat-o, fie voluntar, fie involuntar, ceea ce deranjeaza. Chestia asta s-a lasat si cu pagube materiale.

 

Om vedea cum o sa fie si ce nivel de performanta o sa i se pretinda.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 119
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

fetelorrrrrrrrr unde va gasescc????????

imi er tare dor de voi

si sunt tare suparata caci cumnata iar tree operata si iar aem nevoie de bani

offfffffff

in doua saptamani dar e vb de o suma putin mai mica

ma mai poate ajuta si pe mine cineva?

 

imi pare tare rau sa aud asta :(

eu intru ff rar pe desprecopii acum si nu mai intru la subiectele de copii ci doar la discutii generale parintii intreaba si cabinetul de psiho

asta pt ca practic toate fetele de la odisee sunt pe FB

dc putem ajuta cu cumnata da ne de vestel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami, multa sanatate la cumnata! [pup]

 

 Noi suntem acum patru [il]  , pe 24/08/2013 s-a nascut fetita noastra, Ailsa Andrada (VBAC, adica nastere naturala dupa cezariana) dupa un travaliu foarte scurt (mai putin de 4 ore de la inceput pana la sfarsit). Desi eram doar in saptamana 38+5, micuta a avut o greutate foarte buna, 3,172 kg, si deoarece totul a fost in regula cu amandoua, am stat in spital doar vreo 15 ore dupa nastere. Suntem bine cu totii, domnisoara pune foarte frumos in greutate, alaptatul merge bine, fratiorul (scolarel deja, aici copiii incep clasa 1 la 4 ani si jumatate) este indragostit lulea de surioara deci... toate-s bune pe la noi [flo2] [flo2] , ceea ce uram la toata lumea [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...