Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (30)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani, Fleur! Sa fii mereu sanatoasa, fericita si sa te bucuri de minunea ta! Lml Silvi [olala] Ile, daca tot ai citit pe fb si ai raspuns aici le lamuresc eu pe fete cu ceapa [:D] Mandra mea a racit de duminica seara . E plina de muci, urla ca din gura de sarpe cand ii scot, si duminica noaptea a fost groaznic. Nici la colici nu a facut asa. Se trezea intruna ca nu putea sa respire si plangea mititica. Am incercat sa i aspir si nu iesea nimic, asa ca m-am pus in fund si am culcat-o pe mine. Asa ca aseara am zis sa incerc si o solutie babeasca. Am taiat o ceapa in bucati si am pus-o la noi in camera ca sa "mirosim frumos" :))) Rezultatul: a dormit fata mea neintoarsa, b-a mai sforait si fonfanit deloc. Chiar a dormit 6 ore legate - cel mai lung somn din viata ei de pana acum. A recuperat seara trecuta. Ideea e ca a fost super folositoare ceapa aceea pentru nas infundat. Ziceau fetele pe fb ca o ceapa taiata absoarbe virusii din jur si nu e bine sa o mai folosesti a doua zi de exemplu, daca ti-a ramas. Zicea sotul la un moment dat cand a intrat in camera ca ii dadeau lacrimile :))) Eu m-am obisnuit cu mirosul, n-am avut probleme. In schimb m-am trezit de 10 ori sa o verific daca a facut febra, ca la culcare era putin subfebrila. Avea 37.5 Am fost si noi 1.5 ore afara. A dormit 1 h in carut! [pk] Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lml Silviu! Fleur, La multi ani si tie, sa fii sanatoasa si sa te bucuri din plin de a doua aniversare de cand e Eric cu tine! Si noi am iesit afara cam 3 h, ne-am aventurat pana in Bucuresti (noi locuind un pic in afara) si a fost f bine! La intoarcere am stat in autobuz langa un baietel de 1 an si 3 luni care a inceput sa planga, dar V, in afara de faptul ca a fost mirat, n-a reactionat. Iar el dupa vaccin plangea si doar cand se vedea intr-o poza... Daca vin si eu vineri, vrea cineva colacul imprumut sa vada cum il suporta bebe? Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fleur, la multi ani! sa fii sanatoasa! anul trecut de ziua ta erai in caraibe, asa e? la multe lunite, silviu! maria, sanatate copiilor. fetelor, cand se introduce galbenusul, cat se da prima data? 1/4 din el? trebuie fiert tare, da? cam cate minute il fierbeti? iaurt, in afara de olympus, de care mai dati bb-ilor? asta cum se da la inceput? 1-2 lingurite? si tot asa, la jumate de ora dupa, se da laptele? multumesc anticipat! freedelia, iuli, ce faceti?
[mamica] de gemeni (iulie 2012) si de ingeras (august 2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...