Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (30)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Laura32
La Multi Ani Fleur !!!! Sa fii sanatoasa si viata lunga alaturi de minunea ta !!! [pup][pup][pup][pup]
Azi am iesit si noi 3 ore afara , ce bineeee este la soare . Parca te mai linistesti la cap [:)] Multi [pup] Mama lui Andrei ( 3 Iulie 2012)
Mama lui Andrei ( 3 Iulie 2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ile, pt returnat va trebui sa socializez inca o data cu una din voi!! Vera e mai plimbareata, dar vedem ce zice si ea... Acum, pe vineri, nu promit nimic dar chiar vreau, vazand ca nu e un capat de tara sa-mi port copilul prin microbuz si autobuz. La metrou nu ma bag inca : )). Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam ca pot fi grase iaurturile,dar am luat cu 3.5%.Paote ne spun fetele de care dau si ele.Sotul a zis ca parca e prea mult cu 6%. Galbenusul il pun in masa de fructe si il blenduiesc f bine. In multe carti am citit ca se dau 2 si chiar 3 pe saptamana.Eu dau 3 la 8-9 zile si ii dau supica cu putina carnita in fiecare zi. Prefer asa decat sa ajung sa-i dau Fe. Am incercat si ficatelul,dar l-am pus in supa si a fost cahhhh,probabil il manca daca il puneam in banana[:D].Dar nu i-am mai dat ficatel de atunci.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana,multumim pentru oferta! Cu mare placere mai socializam,noi suntem plimbareti rau,doar ne stii [:D] Mattia s-a intors la vechile obiceiuri,urla ca lupu'n padure,da din cap nu-nu si a reinceput sa "vorbeasca".Acum urla de zor,sper sa nu ma denunte vecinii[:D] Noapte buna![pup] mami de Mattia(27.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani FLEUR! LML Silvi! si fara varicela! BALANTA: iaurt de la 7 luni, integral. integral inseamna din lapte nesmantanit. un lapte integral are cam 3,5-3,8-4% grasime, deci si iaurtul ar tb sa fie tot asa. celui mare i am dat CAmpina. mai luam si altceva, dar asta ii placea cel mai mult. acum nu am inceput sa i dau. oul se introduce dupa 8 luni (ca si mamaliguta). se fierbe bine, 15-20 minute si se incepe cu 1/4 galbenus, se repeta la 3-4 zile tot 1/4 si apoi poti creste la 1/2, etc. banana de la 8 luni. ficatul dupa 1 an. ------------------------------------- M si R ------------------------------------- http://bebeinfo.webs.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani silviu[pup] La multi ani fleur.sa fi sanatoasa si fericita alaturi de minunea ta mica si frumoasa. EU am fost la dermato in sfarsit ptr mancarimea mea de pe spate.m a apucat paranoia tot mai mult in ultimile zile ca ma manca-ustura tot mai des iar sotul si cumnata ziceau ca nu se vede absolut nimic.pana la urma am o eczema care cica a aparut din cauza alaptarii.nu se hidrateaza pielea destul sau ceva de genul. A venit si la noi primavara si ne bucuram tareeeee....azi am stat mai mult afara decat inauntru. Pupici ...noapte linistita si puiuti fara muci,febra ,varicela si alte cele [copil]denis leon(28.06.2012) [copil] rafael albert(25.05.2007) sunt o mamica fericita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici parerile sunt impartite,multi pediatri recomanda ficatul de pasare mai devreme de un an(7-8luni)si banana mai devreme. DUpa 6 luni depozitele de fe scad si toti sunt mai mult sau mai putin anemici asa ca eu prefer sa-i reglez din alimentatie decat din suplimente. Iar banana e o sursa f imp de potasiu,fe ,vit b6,vit c.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...