Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scutecul ideal pentru bebelus


Recommended Posts

Noi (inca) folosim Libero, nr. 5 acum, Osmi are 1 an si 5 luni...Sunt singurele scutece din care nu i-a curs niciodata pe langa...Ce-mi mai place la ele este ca nu sunt impregnate cu nici o lotiune si faptul ca atunci cand "se umplu" raman de o forma anatomica, nu arata de parca ar fi plini cu caramizi...

Am incercat si Huggies...absorb bine, sunt inalte, dar nu mi-a placut ca partea absorbanta este dispusa in scutec sub forma unui tampon care se umple si se evidentiaza fata de restul scutecului, cum spuneam mai inainte, ca o caramida...

La Pampers invariabil dimineata era ud pana in gat si evident se irita. La ultima tura nu mi-a placut ca la pipait se simteau in interior bilute ca cele de Silica Gel - alea din cutiile de pantofi, genti etc.

 

 

Un scutec bun trebuie sa aiba absorbante pe aproape toata suprafata care intra in contact cu zonele cu "probleme".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Noi am folosit inca de la nastere o gama larga de scutece asa ca fac o lista insotita de calificative:

-Pampers -foarte bune pana pe la nr 3 apoi de la 4 in sus imediat dupa 2-3 pipiuri mi se pare vorba cuiva de mai sus ca are o caramida intre picioare.

-Puffies- la fel forte bune, noi le-am folosit tot pana pe la nr 3 sau 4 nu mai retin.

- Toujours la fel sunt excelente am folosit de la nastere pana in prezent si nu curg niciodata sunt super, dupa ce se umplu nu arata de parca ar cara si "caramida" dupa el.

-Bebelino- sunt bunicei dar se umplu repede si sunt grosolani.

- K-classic - de asemeni sunt foarte bune am folosit mult timp aceste scutece sunt ieftine, subtiri. nu curg aproape aceeasi calitate ca si Pampers.

- Wikis- niste porcarii am luat de 2 ori ca erau mult mai ieftini si multi (eram intr-o criza financiara groasa rau) si ma rugam la Dumnezeu sa se termine mai repede ca nici sa-i arunc nu induram, ma saturasem de spalat si copil si haine din urma acestor scutece, curgeau ceva de speriat.

- Softino (lidl)- sunt bunisoare si sunt mai ieftine adica un  pachet de 16/14/12 (in functie de nr) era doar 10-11 lei si la vreme de criza erau perfecti, un pic mai grosolani dar bunisori.etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

buna ,sunt o bunica tanara si di experienta recomand scutecele lavabile refolosibile din mai multe motive sunt mai sanatoase si in timp sunt mai ecomomice ,mai frumoase si sunt incantata de aceste scutece nepotelul meu e fericit in scutecele lavabile de la firma Eden Baby  mai sunt si alte scutece lavabile dar eu le recoman pe astea de la eden baby.ro pt ca sunt calitative

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Noi am inceput cu pampers, am schimbat marca cu huggies, apoi am revenit la 5 luni pe pampers. momentan am gasit niste scutece interesante in DM si suntem in teste sa vedem la care ramanem. si noi am avut aceeasi problema cu scutecele cu gel, in sensul ca nu ni s-au parut ca absorb la fel de bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...