Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (44)


Recommended Posts

mie imi place, scrii mult mai usor

 

Bambinutza e bolnava, a luat de la fra-su gradinar o laringita, e cu febra de ieri, 37.9-38.2, asta noapte am facut noapte alba, in patut singura nu a vrut deloc si s-a zvarcolit toata noaptea si am pazit-o sa nu cada din pat.Pe urma mi-am dat seama ca ii este cald si cauta asternut rece si am dezbracat-o dar era deja 6 dimineata.Of

Nici acum nu sta singura, mai tuseste, samd

 

Plec sa il recuperez pe fra-su de la scoala

 

Cora, mana rupta, ai scapat de pregatirile de Paste -asta ca sa facem haz de necaz:(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 231
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sanatate Irinei!

 

cred ca sunt asa "bine-dispusa" pentru ca dupa-amiaza ma asteapta inceputul turei de curatenie, actiune care va dura si toata ziua de maine [alcool] [bang] [q]

 

nu mai spun ca avem si santier prin curte, sper azi sa gasesc macar schela demontata, poate si marea surpriza: molozul dus [:(].

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, deci sarbatoriti Ziua Muncii cum se cuvine, prin munca! [biz] Spor!

 

Corap vai si amar, cum ai reusit sa-ti rupi mana? Trebuie/a trebuit si operatie sau ai doar ghips?

 

Ilenutza, hai ca nu e febra mare, e la limita! Insa ai mare grija cu laringita, e foarte periculoasa. Sa mergi la medic sa-ti dea niste aerosoli sa-i faci. Numai sa stea.... O [pup] pupam pe Irinuca.

 

Si mie mi se pare greu de navigat, cand sa apas pe forum apas din greseala pe Preconceptie care chiar nu ma intereseaza in momentul de fata  [amoras]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am ajuns, in mega-premiera pentru mine, sa ma folosesc de bookmarkuri din browser.

 

si am gasit si o smecherie: am ales ce subiecte urmaresc si mi-am facut link direct la pagina cu subiectele urmarite, macar vad dintr-o privire ce se mai intampla [:D].

 

asta dupa ce ajunsesem sa cunosc forumul anterior dupa indicative (38 era "in floarea copilariei" [:p]).

btw, i'm a commited keyboard user, urasc clickurile, meniurile, mouse-ul, touch-ul etc. [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E mai bine de tine fara ghips! Cica incepe sa te manance pielea pe sub ghips... Si cat trebuie sa stai? 6 saptamani?

 

Maria, si eu stiam forumurile dupa index, [grup] dupa cum pun si emoticoanele din text.

Vocabularul meu forumistic e mai sarac in emoticoane pt ca le folosesc intens pe cele pe care le stiu pe de rost [:D], rareori deschid fereastra sa le caut.

 

E clar, e dovedit, e mult mai usoara folosirea tastaturii, se creeaza un automatism. Cu mouse-ul trebuie sa urmaresti, coordonare ochi-mana si e mult mai obositor si imprecis. Ce sa mai zic de toch screen, e mama obositoreniei sau cum sa zic. Nu cred ca ai putea programa pe un touch screen.

 

Dupa cum e dovedit stiintific ca cele mai odihnitoare afisaje sunt cele tip alb pe negru sau pe bleumarin, cum e tabla de la scoala, si cum erau sistemele vechi...

 

Probabil stiai. Ma trezesc si eu vorbind.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor!  Ne-am intors din vacanta, incerc sa navighez si eu pe forum si imi cam prind urechile cu formatul asta nou...

Am trimis poze (multe!...) in contul comun, a fost bine pe croaziera, am vizitat 3 porturi in Mexic (2 din ele le mai vizitasem in trecut, al treilea nu m-a impresionat deloc...), am prins vreme buna, ne-am bronzat, ne-am relaxat, am avut un timp frumos.  Am intalnit multi romani care lucrau pe vas, majoritatea din ei tare draguti si de treaba.  

 

Corap, imi pare rau de mana ta, reparare rapida!  

 

Spor la curatenie/mancare/pregatiri de Paste!  

 

I-am cumparat bilet de avion Riannei, o sa mearga cu ai mei in Romania dupa ce ia vacanta de vara, sta o luna.  Sper sa-i pice bine si sa isi mai puna la punct vorbirea in romaneste :)  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...