Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietena mea isi insala sotul...


Recommended Posts

Ar fi de preferat sa te abtii. Este cel mai bine si pentru tine si pentru ei. Si daca ii spui sotului ei ce rezolvi? Ea stie cel mai bine ce simte, ce traieste, care este situatia la ei in casa. Din afara poti interpreta in fel si chip. E problema ei, alegerea ei, de ce ar trebui sa te bagi?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns
flavia maria, se pare ca problema te framanta si nu o poti trece asa usor cu vederea. E de inteles. Nu oricine poate trai asa lejer cu minciuna si cu compromisul. Unii pot. Dar nu toti. In plus, ce fel de prietena ii esti cuiva daca nu-i pui oglinda in fata ca persoana respectiva sa vada ca ar trebui sa-si asume raspunderea pentru chestiile urate si gresite pe care le face. Fiindca totusi e vorba de inselarea increderii partenerului si de o autopacaleala groaznica pe care prietena ta si-o produce singura, ca sa nu mai vorbim de neglijarea copilului din cauza ca ea "trebuie sa-si traiasca viata si sa se bucure de aventuri cu amantul mai tanar". [bang] Sfaturile de bun simt sunt sa nu te bagi? Atunci eu ma consider o mare nesimtita, dar cred ca ar trebui sa faci ceea ce simti: sa-i spui raspicat in fata prietenei ca ceea ce face ea este si urat si gresit, ca va suporta consecinte grave indiferent daca cineva va afla sau nu, ca va trai intr-o mare minciuna care nu ii va aduce nici un beneficiu, eventual poti chiar sa te distantezi de ea daca nu mai suporti sa fii folosita pe post de cos de gunoi emotional pentru reziduurile ei de remuscari pe care le descarca la tine, cautand absolutiune ca vezi Doamne ea nu face nimic rau, decat isi traieste viata...[bang] Asa o sa-i explice si copilului ei care va creste neglijat emotional din cauza ei, care va creste intr-o atmosfera bazata pe minciuna, pe inselatorie, pe prefacatorie. Vai de acel copil...
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu ea ca vrea sa nu regrete ca nu si-a trait viata. De acord cu ea ca vrea sa se simta tanara, iubita, dorita, asteptata, nebunatica, flamanda, etc. Doar o intrebare: stie ca metoda pe care a gasit-o este foarte foarte periculoasa? Pardon, inca una: nu exista nici o alta metoda prin care sa simta ca isi traieste viata?? Uff si a treia: sigur ASTA inseamna ca isi traieste viata? Sigur pentru asta ne-a fost lasata viata? In rest ... nu te baga. Spune ce ai de spus si inchide usa pentru subiectul asta in relatia cu ea (i-ai spus ca tu crezi ca isi neglijeaza copilul?). Never say NEVER.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci tu flavia maria sustii ca ii esti prietena si ca te deranjeaza ce se intampla.pai atunci de ce nu ai o discutie cu ea?sa ii spui parerea ta sincera? nu ti se pare cam mare mizeria?si btw asta e bun simt sa iti bagi capul in nisip ca sa zici ca totul e ok? hmmm,ciudat stil de a gandi. espiritu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca prietena stie ca e gresit ce face, faptul ca o asculti nu ii valideaza adulterul. Ma gindesc ca de multe ori prietenii au nevoie numa de un umar, de un prieten, fara judecati, fara morala... A L’amore che move il sole e l’altre stelle. [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada"]Camera lui Marcu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cum fara judecati si fara morala?atunci de ce ii mai esti prieten?poate oi fi eu mai defect dar eu prefer un prieten care sa mai imi caste ochii cand eu sunt cu ei inchisi.iar eu fac la fel pt un prieten.vad ca a luat-o pe aratura vrea,nu vrea eu ii spun exact ceea ce cred. espiritu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MissParker
flavia maria, se pare ca problema te framanta si nu o poti trece asa usor cu vederea. E de inteles. Nu oricine poate trai asa lejer cu minciuna si cu compromisul. Unii pot. Dar nu toti. In plus, ce fel de prietena ii esti cuiva daca nu-i pui oglinda in fata ca persoana respectiva sa vada ca ar trebui sa-si asume raspunderea pentru chestiile urate si gresite pe care le face. Fiindca totusi e vorba de inselarea increderii partenerului si de o autopacaleala groaznica pe care prietena ta si-o produce singura, ca sa nu mai vorbim de neglijarea copilului din cauza ca ea "trebuie sa-si traiasca viata si sa se bucure de aventuri cu amantul mai tanar". [bang] Sfaturile de bun simt sunt sa nu te bagi? Atunci eu ma consider o mare nesimtita, dar cred ca ar trebui sa faci ceea ce simti: sa-i spui raspicat in fata prietenei ca ceea ce face ea este si urat si gresit, ca va suporta consecinte grave indiferent daca cineva va afla sau nu, ca va trai intr-o mare minciuna care nu ii va aduce nici un beneficiu, eventual poti chiar sa te distantezi de ea daca nu mai suporti sa fii folosita pe post de cos de gunoi emotional pentru reziduurile ei de remuscari pe care le descarca la tine, cautand absolutiune ca vezi Doamne ea nu face nimic rau, decat isi traieste viata...[bang] Asa o sa-i explice si copilului ei care va creste neglijat emotional din cauza ei, care va creste intr-o atmosfera bazata pe minciuna, pe inselatorie, pe prefacatorie. Vai de acel copil...
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!

Cand i-am spus ca a primit sfaturi 'pline de bun-simt' m-am referit la ideea ca nu ea trebuie sa-i spuna sotului adevarul doar pt. ca nu-l mai poate privi in ochi.remuscarile astea ar trebui sa le aiba sotia adultera care,se pare,are nevoie de un dus rece.Nu pot sa fiu de acord cu viata asta dubla,care implica niste compromisuri prea mari si grave,indiferent de motivul care te impinge sa-ti inseli partenerul.banii lui sunt buni dar el nu mai corespunde?Abject!Mi-am gasit marea iubire dupa casatorie?Atunci ori pun punct casat. ori relatiei.Amandoua nu se impaca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti. lasa-i pe ei cu casnicia lor, mai mult decat a da sfaturi nu ai ce face, daca nu vrei sa iti auzi ulterior cum le-ai influentat tu (eventual negativ) viata, cand ei stiau ce si cum sa faca, dar te-ai bagat tu si nu le-a mai mers bine. prietenia e una, casnicia e alta. in definitiv si la urma urmei, daca ai incercat, ti-ai facut datoria de prietena. mai mult de atat...sunt adulti majori si deci responsabili pentru vietile lor. chris + [copil]alexandra [url="http://b1.lilypie.com/WFYnp2/.png[/img]"]varsta alexandra[/url] [url="http://smi.ro/fulguleti/"]bebeii nostri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, e usor sa descalifici un prieten care-ti spune adevarul, sa afirmi ca te judeca... Dar daca mizeria nu ar exista, nici prietenul nu ar fi silit sa te bage cu nasul in ea, ca s-o mirosi si sa te trezesti...
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...