Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gata de plecare


Oaspete marius

Recommended Posts

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • 1 month later...

Ce frumuseti...Mie imi vine sa plang cand vad alti bichoni albi, frumosi. A mea nu rezista mai mult de o zi alba. Alearga toata ziua prin curte si ii place sa se tavaleasca efectiv in praf. Am zis ca o s-o vopsesc neagra, sa scap de o grija.

 

==========

Corinaid="blue">

Mami de[zana] Arianna Mariaid="pink"> (18.11.2008)id="size1"> si [copil] Patrick Stefan id="blue">(16.10.2010) id="size1">

 

POZE

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adi2003, sper ca glumesti. Sper ca nu iti vei lua niciodata un animal de la pet-shopuri. Nici un petshop in nici o tara de pe planeta asta NU vinde animale de rasa pura si cu Pedigree.

Daca acei caini din poza sunt de rasa pura, atunci cu siguranta nu vei gasi asa ceva in nici un petshop de niciunde in lumea asta. Vei gasi doar metisi si multe minciuni si inselatorii. Subiectul asta e foarte larg.

 

In alta ordine de idei, cei doi caini sunt adorabili[olala] Sa ii traiasca proprietarului![:D]

 

Mamica fericita [9cer][biz]de pisicute [pis]alintate, minunate, mieunatoare si torcatoare: [pis][fetita]Casey(8.09.2001.),[pis][fetita]Daisy(20.01.2012.),[pis][fetita]Gracie(31.03.2012.)si de catelusa[il]iubitoare, afectuoasa, tandra si blanda, [il][fetita]Lacey(11.05.2010.)

 

"Some people are alive only because it is against the law to kill them."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat de la petshop un husky. demential, dragoste la prima vedere...mi s-a zis din start ca e fara pedigree, din parinti, evident fara pedigree...asa ca nu vad inselatoria si minciuna. Cred ca important e scopul pt care ti-l iei...daca vrei concursusi, diplome, profit din monta...clar tb pedigree iar caini cu pedigree se iau de la crescatori, daca vrei animalut de companie si atat, eu nu vad relevanta existentei unui pedigree. Spun asta ca fosta detinatoare de caini si cu si fara pedigree.

Adi...orice caine ti-ai lua se tavaleste in praf...si asta e nimic, imagineaza-ti un caine, care in istoric are vanatoarea....eee, atunci sa te tii bine, ia toate hoiturile si ce-ti imaginezi tu mai imputit la rand[:D]

 

Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui KittyMummy
Adi2003, sper ca glumesti. Sper ca nu iti vei lua niciodata un animal de la pet-shopuri.
align="right" id="quote2">Am reprodus visul exact. Nu inseamna ca asta se va intampla si in realitate.Pe de alta parte orice catel, ca e de rasa pura sau nu, poate fi iubit la fel de mult si ingrijit - pentru ca e al tau.Deocamdata nu-mi voi lua un catel. Ca nu pot. Sunt mai multe motive acum, dar trebuie sa recunosc ca mi-ar place la o adica sa am unul.Imi sunt dragi.Micul paradisid="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...