Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (185)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

neata neata

Andanii, uf, as vrea eu sa imi permit pasi aiurea. dar uite ca numai asa o tin. in fine. nasul sus si gata cu miorlaiala, ca numai eu sunt de vina[:D]. si daca zic de bici nu va mai coditi si scoate-ti-l. da??? [:D]

foarte buna ideea cu drob, desi mai fac si saptamana viitoare, sa vezi ce fac si acum. il ador!

 

Caress, ia sa fac si eu turtite din astea. si mai e pe forumul de artaculinara o reteta, care e cu cascaval! buuuna. trebe sa ma urnesc. brava pentru Pilates! e ok informatia cu zerul din branza, sa stii ca o mentioneaza si Monti - zice ca zerul e cel ce declanseaza secretia de insulina pentru ca are cel mai mare continut de lactoza (acelasi rezon pentru care laptele integral e No-No)

 

Claudia, spor la dat kg jos.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Caressid="red">, si Monti zice ca branzeturile trebuie sa fie scurse. Deci cele mai bune sunt branzeturile uscate. Si de aceea nu e conforma urda si laptele. Daca slabesti prea tare mai calca stramb [:D]

 

 

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, scot urda din functiune... gasisem undeva scursa bine si am zis ca totusi e buna!O sa caut un cas uscat bine.

Bebetu stai bine cu kg...nu ai mult de slabit! La tine era o dereglare metabolica de la atatea fainoase, poate chiar o intoleranta la gluten... se spune ca inainte de orice regim de slabire trebuie facute niste teste de intoleranta la alimente; de exemplu... poti avea intoleranta la lactoza - evident nu poti tine un regim cu lactate, chiar fiind ele si cu 0,1%.

Caress cum ai facut sufleul de spanac?

 

Zambeste, iubeste, iarta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puisorul, cred ca prefer sa mananc mai mult, ca am ce, decat sa calc stramb, nu e mai bine asa? Sa vezi ce imi fac eu clatite in fiecare noapte![:D][:D]

Claudia, l-am facut dintr-un borcan de spanac conservat de 800 g pe care l-am scurs bine dar nu l-am tocat, urasc spanacul piure-de-aia nici nu iau congelat niciodata, dect pentru combinatii.Am batut doua oua cu jumatate de cutie mica de smantana 20 % si cu o bucata de telemea care era cam sarata, asa ca nu am pus multa.L-am pus in vasul de yena si am ras cas afumat deasupra.

 

Later edit: am mai gasit o reteta care-mi place, piure de mazare cu broccoli.Merge cu somonul, oare?Oricum , e si cu unt si cu smantana, exagerat...o sa pun doar un patratel de unt.

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine sufleul, Caress!

Nu stiu cum e cu mazarea in combinatie cu grasimi/unt?!

Eu am avut ieri budinca cu praz...tot in genul sufleului tau: praz, oparit calit putin, cu oua, branza si la cuptor...un deliciu!

Pentru maine ma gandeam la niste drob de pui cu mult marar si ceapa verde; ar trebui sa il fac azi!

 

Zambeste, iubeste, iarta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Bun venit fetelor nopi, sa dati jos repede .

 

Eu pana la urma n-am inteles cum e cu indulcitorii astia. Care sunt ok totusi? Te rog Puisorule scoate-ma din ceata.

 

Eu la post sunt mai tot timpul lesinata de foame. Asa e la inceput pana se obisnuieste organismul.

 

Meniu de ieri:MD Vita star cu salata de ciuperci facuta cu maioneza din faina de naut

P mancare de linte cu legume la wok

g cateva alune

c gustat din ce gateam pentru azi, dar am gustat nu m-am jucat

 

Andanii ce ma bucur ca v-ati intalnit. Ce mai face Mariaa cu frumoasa ei? Aida cum e?Iti dai seama ca am citit atunci cand ai scris si acum am percutat[bang]id="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui claudia_a
Suna bine sufleul, Caress!Nu stiu cum e cu mazarea in combinatie cu grasimi/unt?!Eu am avut ieri budinca cu praz...tot in genul sufleului tau: praz, oparit calit putin, cu oua, branza si la cuptor...un deliciu!Pentru maine ma gandeam la niste drob de pui cu mult marar si ceapa verde; ar trebui sa il fac azi!Zambeste, iubeste, iarta!
align="right" id="quote2">Mazarea verde sau congelata are IG 35, deci se poate combina cu grasimi, cea din conserva nu, are IG 40.Intrebare, branza Mascarpone e permisa oare?...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caressid="red">, mascarponele e conform. Interesant piureul, sa ne spui daca ti-a placut.

 

Somleacid="red">, treaba cu indulcitorii e ca inca nu se stie care e mai bun [:D] Mie personal nu mai imi place fructoza dupa ce am citit despre ea. E bun cica xylitolul, dar e scump( pana nu se descopera ceva efecte adverse si la asta). Si mai e buna stevia pe care vreau sa o probez in weekend. Pt Stefi folosesc miere sau zahar brun.

 

Ce ma bucur ca au aparut verziturile [olala] Azi mi-am cumparat urzici, salatica salbatica, ridichi si ceapa verde.

 

Lorelei, Genaid="red">, Cristina,id="red"> ce mai ziceti?

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...