Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (185)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Caress id="red"> superrrrrr ... inseamna ca reactionezi bine la schimbare [pk][pk]... daca faci si miscare e un plus,

Offff si eu tot spun ca ma apuc de miscare , in fiecare zi spun "maine" .... m-a ajuntat foarte mult miscarea in tot procesul meu de slabire [pk]

 

meniul meu de ieriid="blue">

md. tarate de ovaz cu iaurt si seminte

g. iaurt

pr. spanac scazut cu usturoi si putin lapte + drob de pui + gogosar murat

g. un mar

ci. salata iceberg cu ton suc propriu, lamaie, piper si putin ulei masline

 

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu sunt fericita, cintarul se duce binisor in jos, incet dar sigur, plus ca si glicemia a revenit la valori normale dupa o luna de regim...

Vorbiti mult de dulciuri, sa stiti ca se poate trai si decit sa faci acasa o tava de prajitura si sa maninci jumate, fie ea si de regim e tot mai rau decit sa maninci o prajiturica adevarata o data la 2 saptamini, sau saptaminal sa te rasfeti cu putin din ce iti place, avand grija ca in ziua aceea sa consumi cit mai putine calorii la celelalte mese...asta e parerea mea, eu asa o sa procedez cind o sa ajung la greutatea dorita...cind o sa vreau o sa maninc ceva nepermis fiind apoi atenta la ce voi consuma la mesele din zilele urmatoare...oricum cu glicemia mea voi mirosi doar prajiturile si fainoasele

 

ieri am minat

in prima parte a zilei

cascaval cu rosii

salata cu branza

pe seara ciorba de stevie si carne de pui cu ciuperci si salata de varza

azi am avut un mic dejun bogat ca am plecat mai tarziu la job

o omleta din 2 oua, ciupecute si un fir de ceapa, cubranzica si rosii

pe la 13 am mincat 150 de grame de muschi de porc cu rosii si ridichi

si pentru diseara fiindca ajung acasa pe la 20 as vrea sa maninc doar o salata sa vedem

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, frumoaselor!

 

V-am tot citit dar n-am avut timp sa scriu nimic, am avut o saptamana ultra-incarcata la lucru si acasa.

Bun venit, prospaturilorid="red">![flo]

Bebeid="red">, felicitari ptr determinare!

La mine la lucru tot biroul e fan cheesecake, in fiecare zi vorbim despre asta, ne trimitem poze, comentam retete, e o nebunie:)) cred ca o sa fac in curand una, ca prea ma urmareste[:D]

Meniul... nu prea stiu ce sa zic, ca nici nu mai stiu ce am mancat. m-am straduit sa fiu conforma, in afara de sambata cand am comis-o cu nerusinare (clatite clasice cu gem si merdenea[q]). In rest am mancat salate cu pui la pranz, dimineata kefir cu briose a la Puishorul[pofta] sau cu paine vitastar, seara de obicei nimic/pomelo/mar

 

meniul de azi e la fel:

MD: doua briose (de data asta fara hartie[:D])

P: piept de pui la gratar cu salata de varza

G: mar

C: pomelo

 

Brindusiko,id="red"> pe unde umbli? ai ajuns in Romania?

 

Va pup[flo]

 

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

claudiaid="red"> am inteles ... o sa caut si eu agar-agar [:D]

 

bebeid="red"> ma bucur ca incepe sa se duca cantarul in jos ... superrr [pk]

 

ninhaid="red"> ma bucur sa te citesc [pup] las ca nu se simte la tine ... sau vorba aia "deja iti permiti mici rasfaruri" [pk][pk]

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetelor,

 

Eu sunt cam fara voce, d'aia n-am mai scris.[:D]

Sunt racita, si tusesc, si ce mi se pare ca are efect e mierea.

Stiu ca nu e conform, dar parca e un balsam la gatul meu in pioneze.

 

Fetele noi, bine ati venit !!

 

Eu am facut brownies cu faina de migdale, iese foarte buna, mai buna decat cu faina normala. Si mananca toti din casa.

 

Ptr mine pun Splenda, ptr ceilalti pun zahar brun.

 

Fetele care se plang ca nu pot manca dimineata, este fiindca mancati seara tarziu. Ia sa mancati seara cel tarziu la 6, si sa vedeti ce foame o sa va fie dimineata.

 

De cand nu am mai scris, am renuntat la cafea. Da, se poate, desi juram ca nu pot trai fara.Totul e in capul nostru.

 

Sapt. asta am avut:

- ciorba de legume, frigarui de porc, ciuperci la cuptor cu mozarella, brocoli la abur, mancare de fasole verde, curry de pui.

Le-am mancat in diferite combinatii.

 

Am slabit 2kg din ianuarie pana acum, poate ma mentin in cursa ptr Pastele nostru.(mai vreau inca 2)

 

O zi buna,

 

Cristina,

mama lui Victor si a Ancai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi da cineva o reteta conforma de cheese cake...?[flo]

 

PS Vecina mea a vrut sa imi aduca fasole batuta( si gateste intr-un mare fel...), dupa care sunt lesinata.AM REFUZAT-O!!! S-a socat saraca femeie, i-am spus ca tin un regim si ca nu am voie si m-a intrebat daca sunt bolnava...[:D][:D][:D]Cand i-am spus ca vreau sa slabesc, s-a socat si mai tare...Trebuie sa pun niste poze, oare chiar sunt nebuna?

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

careesid="red"> eu varianta mea super light ti-am spus-o deja .... dar nah, e o chestie de dulce care seamana a cheescake [pk] da-i buna sa stii [asia]

parte de jos adica biscuitii cu unt sunt din start neconformi , nu stiu ce sa zic, eventual poate daca combini faina de migdale cu unt ar fi ok ca si principii monti ma refer

si-apoi crema, branza dulce, mascarpone, ceva frisca, gelatina , indulcitor ... ceva de genul asta ar fi conform, da zic io caloric [:D]

 

cgeid="red"> felicitari pentru scadere ... super, super, super ... si multa sanatate draga mea [pup]

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ala care se coace e cu ou nu cu gelatina [:D]

 

pai atunci poti jos sa faci un blat din ou cu faina de migdale cu indulcitor

si crema branza dulce cu indulcitor si ou ....

nu stiu ordinea ... vezi si tu pe net vreo reteta ... eu altfel nu stiu cum ai putea sa faci [alcool]

 

eu in orice caz nu am facut decat budinca, adica partea de crema, fara blatul de jos [:I]

genul blatului de jos am facut biscuiti ... doar ou si faina de migdale si indulcitor , pus cu lingura pe hartie de copt in catgeva minute-s gata si-s super super

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...