Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (185)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Salut trupa lui Monti. In wekend nu am fost conforma deloc. De saptamana asta incepe postul, de fapt de saptamana viitoare asa drstic, acum e doar fara carne, asa ca am profitat si am mancat de toate. Mi s-a stricat cantarul. Pfuuii ce strangere de inima am, sa nu fie cumva cele 67 de kg rezultatul deraierii cantarului. Desi mai multa lume mi-a zis ca am slabit. dar mai stii? Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata Brindusik, acum vreo 4 ani am avut si eu fierul tare prost, dar nu chiar asa. Stiu ca aveam undeva pe la 15 si ma simteam ca naiba. Simptomele mele erau cam asa: oboseala enorma, stari de depresie mari, si a culminat cu o acnee - de fapt asa au si descoperit lipsa de fier la mine. Mie mi s-a facut o infuzie cu fier si am facut reactie alergica. Pe moment am crezut ca mor, noroc ca n-am parasit cabinetul doctorului- m-am umflat, nu aveam aer si am intrat in panica. Mi-au facut un cortizon si in scurt timp mi-am revenit. Dupa acel incindent mi-am schimbat modul de viata, mananc multa carne rosie, mananc multe salate si acum e ok. Atentie: ceaiul negru impiedica absortia fierului. Lipsa fierului e boala noastra, a femeilor. Ai grija de tine. Am avut un weekend plin de pacate, dar acum sunt tare atenta ce mananc. Va urez o saptamana minunata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, frumoaselor![flo][cafea] Brindusik, multam de capitol nou[pup] Pliiiiiz, trece-ma cu 59 in tabelas, sa ma simt si eu bine[:I] eu nu am fiert lintea in atatea ape. am lasat-o la inmuiat o noapte si a doua zi am spalat-o bine, am scurs-o si am pus-o la fiert in apa proaspata o jumatate de ora. a fost ok. Puishorule, multam de reteta, mi-am luat ingredientele si deseara fac briosele. ai incercat si cu branza telemea obisnuita in loc de feta? cum ati petrecut de 8 Martie? Eu una m-am rasfatat, am primit jumatate de zi libera de la lucru, m-am plimbat, mi-am cumparat o rochitica si un tricouas. si am fost conforma[:D] Am primit de la sotiorul meu o carte pe care mi-o doream, "Life of Pi", si acum ma straduiesc sa gasesc timp s-o citesc. Meniu de ieri: MD: batog de hering sau macrou, nu mai stiu, cu masline si paine vitastar P: ciorba taraneasca de porc + chiftelute la cuptor C: covrigei cu tarate si ulei de masline Seara am baut bere, ca a fost ziua unei prietene[:I] Va [pup][pup][pup] si [flo][flo][flo] Ninha, mami lu' Mirci si Matei Don't ever get used to the world around you.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lorelei si eu am aceleasi simtome mai putin acneea. la oboseala eu am pus pe seama vremii din UK si a stresului...dar nu m-am gandit ca e de la asta...de acum o sa am mai multa grija.. stiu ca ceaiul influenteaza...imi scrie pe prospect sa iau cu o ora inainte sa consum sau dupa 2 ore dupa ce am consumat: ceai, lapte, cafea, cereale... asa ca am ajuns eu la concluzia ca the best e sa iau inainte de culcare[:D] ninha te-am rezolvat[flo][pup]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

liviu parca nu erai de acord cu hipocaloricu? meniul meu azi: Md: niste afine, cereale de ovaz si niste seminte de in cu lapte, si un fresh de porto(+suplimentele mele) G: lapte cu ceai, clementina P: fasole cu carnati (scos din congelator singura portie) G: portocala C: ciorba de perisoare[pofta][pofta] (numai cu gandu la ea stau la cat de buna o iesit[:D]) g: 2 mere coapte girls am niste caise uscate..care s-au uscat tare taru de ma dor dintii sa le mananc...da daca le pun in apa o sa se umfle iara...ce dulce sa fac din ele?puisoaro crezi ca un clafois cu caise si mere ar merge?

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

brandusik uite ca n-am facut niciodata perisoare ... ai pus doar carne, ou si frunze ??? si in ciorba normal, legume ??? liviu mult succes ninha frumoasa zi de vineri ai avut , bravo [pk] ... si eu mi-am luat o poseta de la dechman , a deschis in centru [bibe] hmm, asta dupa ce joi mi-am cumparat o gramada de zorzonele [alcool] eu tocmai am vazut filmul viata lui pi [asia] lorelei ce tare esti cu pacatele ... hai ca de azi esti cuminte , pup [pup] mie mi-e dor de humus ... voi mancati humus ? in care puneti pasta de susan ? nu e prea calorica ??? eu ma cam feresc de el [q] si sa va mai intreb ceva .... celebrul nutritionist sustine ca nu e bine sa combinam proteinele intre ele ... adica nu carne cu ou, nu iaurt cu ou sau carne ... sa le mancam independent ... ati mai auzit si voi chestia asta ???? [asia][alcool][flo] meniul meu de ieri md. fulgi cu iaurt g. smoothie din mar cu fructe de legume si banana pr. salata de boeuf cu carne de vitel (fara maioneza ) si ceapa verde si putina salata de vinete g. smoothie mar cu kiwi ci. pleurotus cu ceapa si frunze si ficatei cu usturoi la cuptor si castraveti murati o seara faina va doresc [pup] andanii [flo][hia][hia] 2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna ziua buna eu am mancat saptamana trecuta ciuperci (pleurotus) pana mi-au ajuns suuus in gat. asa ca fac pauza [:D] azi: md: iaurt 0% g: niste stafide - cred totusi ca au IG peste 50, nu-i asa???? p: ardei rosu si placinta cu spanac - abatere! c: musaca de dovlecei cu vinete, abia astept! (si io ca Brindu cu ciorba de perisoare :D]) Brindu, frate ce fier, ai ..... vezi ca suplimentele ar trebui luate cu niste vitamina C (favorizeaza absorbtia).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...