Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (185)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Caressid="red">, La multi ani si la multi bani!!! Sa fii sanatoasa si fericita!!!

 

Brandusoid="red">, revino-ti ca asa nu te mai plac [pup]

 

Carmenid="red">, sa va faceti bine cat mai repede [pup] Si Stefi a facut azi-noapte febra asa ca azi saltam gradinita. Dar m-am cam asteptat ca saptamana asta au fost tot cate 5 copii din 15.

 

Claudiaid="red">, Vitastarul cred ca merge numai cu glucide. Cum zacusca are ulei teoretic nu merge. Eu am mai combinat-o si asa dar daca vrei sa fii conforma 100% atunci mai bine nu.

 

Andreeaid="red">, important e sa coboare cantarul. Nici prea mult nu e sanatos, asa ca keep going [flo]

 

Roxanazid="red">, ai facut chiflele? Le-am incercat si eu in urma cu cativa ani si mi-au placut.

 

Aseara am facut cascaval de casa ca nu am mai facut de mult si mi-era dor. A iesit grozav de gustos [pofta]

 

Meniu azi:

MD: mozzarela, o felie de cascaval de casa, putin somon afumat

P: briose sarate

C: sarmale de post cu ciuperci si soia

 

Ce bine ca e vineri [pk][pk][pk]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Caress LA MULTI ANI LUNGI SI SANATOSI!

Puisorule si stevia mea are maltodextrina si extract de stevia 2% - ce bataie de joc, unde mai pui ca e interzis diabeticilor, si eu exact pentru asta am luat-o... e la gunoi acum![:-@]. Noroc ca imi comandasem pe net Real stevia, tablete si are continut de stevia 98% (asa arata):

http://liv-natur.de/real-stevia/

Am facut aseara ceva dulce: branza degresata Lacteea 0.2%, o cana de zeama portocala cu 3 pastile stevia, 1 lingura de tarate de psyllium - mixate bine, si aranjate in castronele, jumate crema simpla si jumate cu o lingurita de cacao! Nu va zic ce deliciu a iesit. Taratele sunt super, se umfla frumos, si fac crema ca o spuma (nu ca o gelatina), nu au gust anume si intareste foarte bine! Asta e dulcele pe care o sa il fac de acum inainte. Si cred ca e si foarte conform...[:D]

Azi:

dim: 2 piftele, putina branza si o rosie

pranz: ca dimineata (nu am altceva)

seara: spanac cu un ou ochi peste.

O zi fumoasaaa

 

Zambeste, iubeste, iarta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress la multi ani santosi si fericiti!!!!

 

Eu conforma cam 80%, nu am mai scris meniul ca nu-mi mai amintesc ce am mancat cu o zi inainte[bang]

 

Pfuuiii ce v-ati lansat in discutii despre dulciuri. Ma depasesc cu totul.

 

Dar siropul de agave nu e bun? sau ce-i cu el. Eu am primit niste pliculete si ca gust e ok.

 

Ninha pe unde esti.

 

Din cauza ca nu mai am cantar sunt in deriva. Mie mi s-a parut ca am mai pus pe mine, chiar ma gandeam aseara ca iau bani imprumut si ma duc azi sa-mi cumpar cantar. Azi cu ocazia venirii iernii mi-am luat o pereche de pantaloni grosi care abia ii inchideam ( cu emotiile de rigoare, de fapt de vreo doua ori am vrut sa renunt) si surpriza se inchid lejer, stau bine pe mine nu ca un caltabos in mat.[pk] Aman cumpararea cantarului pana la salar[:D]id="teal">

 

A trebuit sa editez ca numai prostii am scris.[:D]

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de vina pentru discutiile despre dulciuri, promit ca nu mai fac...Multumesc pentru urari, fetelor, ma uit pe geam si imi vine in cap melodia aia ,, Astazi e ziua ta, zi frumoasa ca tine''...[:D][:D][:D]

 

Tocmai ma chinui sa imi indes pe gat un iaurt mic cu 2 ligurite de tarate de ovaz,va dati seama cam ce foame poate sa imi fie daca la 12 noaptea mancam biscuiti cu migdale...Pentru pranz mi-am facut o omleta,si diseara om vedea ce incropim, cred ca o salata festiva [:)]

 

Cum e cu surimi, sunt permisi? Ca la cat sunt de dulci, tare mi-e ca au cine stie ce adaosuri...

 

Cat despre cantar, mai bine deloc decat sa ai 4 disponibile, ca mine...care habar nu am ce greutate am de fapt, ci doar ca pe toate diferenta e cam la fel, 2.5 kg in fix o saptamana ( ma rog, era inainte de ,,biscuitii de la miezul noptii'', azi vom vedea...

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata neata

Caress, la multi ani!! ia zi cum ai facut biscuitii? adica blatul. ca suna chiar frumos! surimi au numa carne NU [:)]. acu i-ai mancat, zi ca ai facut abatere, si gata.

Puisoaro, da, azi vreau sa le fac, ca ieri am avut sedinta la copchilu al mare, am ajuns la 7 acasa. am facut ciulama de ciuperci ca imi facuserati poftaaa!

si vreau sa fac si saratele conforme, sa nu mai dau iama in ale iepurilor.

Liviu, spor la slabit in continuare.

Somleac, ce surpriza placuta cu pantalonii... brava!

sa aveti o zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Morning! Poftiti de cafeliti [cafea]

 

Caressid="red">, La Multi Ani fericiti si frumosi, cu bucurii multe si kilograme putine!!![flo][flo][flo]

 

Somleacid="teal">, aici sunt, citesc printre picaturi, da' n-am timp de scris.

 

Ieri am bulit-o un pic, ca am mancat creier paneid="orange">, cu crusta cu tot[:I] si legume pe gratar. in rest am fost conforma, MD: briose a la Puisorul (sa-ti dea Dzeu sanatate, Puishoruleid="red">, m-ai salvat, nu mai poftesc la paine de cand am briose) cu iaurt, seara tot briose cu vreo 3-4 miezuri de nuca.

 

De acord cu Brindusikid="red"> in ceea ce priveste dulciurile: cel mai bine fara. niciun indulcitor nu e bun, cu atat mai putin cele sintetizate.

 

Mama, Doamne, e o iarna afara de-ti ingheata sufletu'! Brrrrrrr...

 

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, tocmai i-am gasit, IG 50!!![bang]Am mai dat si ma altii, macar nu i-am mancat singura...

 

Biscuitii i-am facut cum a spus Andanii, 2 oua,o lingura de fructoza, migdale cat cuprinde [:D] ca sa iasa o coca moale, de pus cu lingura.Atentie ca se coc foarte repede, lasa focul mii ca se ard usor la baza.

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pupacesc [pup][pup][pup]

 

caressid="red"> LA multi Ani !!!!!!! multa sanatate, noroc, fericire, bucurii si tot ce doresti sa se-mplineasca [pup][pup][pup]

nu-i asa ca-s buni biscuitii ??? ... sa stii ca eu am pus la 3 oua, o lingurita de zahar brun ... ai tai in care ai pus 1 lingura fructoza sunt sigur multttt mai dulci [:D]

Eu am mai facut si cu nuca, nuca de cocos si cu mere rase .... sunt innebuniti baietii mei dupa acesti biscuiti [pofta]

Sigur e bun chees ul facut [asia]

Stai linistita, aici vorbim orice ... doar trebuie lamurite anumite aspecte cum ar fi cel al dulciurilor = cat de des ? [:-@][:-@]

 

ninhaid="red"> eu am facut creier pane in cuptor [pk] dat prin ou si branza rasa .... e foarte , foarte bun si nu e nici un pericol sa mancam si crusta de pe el [pofta]

 

Despre indulcitori nu stiu ce sa spun ca nu ma pricep foarte bine ... in afara de fructoza si zaharina nu am incercat altceva ... zaharina nu-mi place deloc si fructoza am folosit rar in toata perioada cat am slabit cele 30 kg, in ultima vreme parca prefer sa pun zahar brun [asia] din cauza controverselor aduse fructozei [q]

 

brandusikid="red"> te pup si te inteleg ... si eu am momente d'astea , in decursul timpului ai sesizat ca toate avem [pup][pup]

 

liviuid="red"> felicitari pentru scadere si spor la treburi

 

roxanazid="red"> ceva saratele ... uite eu ceva de genul asta am facut , da ies cam tari, tari bine ... din pacate cantitati nu stiu sa-ti spun

faina integrala, tarate de grau, albus de ou , sare id="green">.... ies ceva de genul finn crisp [asia]

si inca una : tarate de ovaz, fulgi de ovaz, faina de ovaz (tarate rasnite) sare, seminte in, susan, floarea soarelui id="green">... ies tot niste chestii ffff tari da bune , crocante ....

 

meniul meu de ieri suna cam asa :

md. tarate de ovaz, iaurt , seminte

g. salata din jumate de mar, 2 cm banana verde, o lingurita fulgi migdale

pr. conopida gratinata + pulpa fiarta in lapte cu usturoi + castravete murat

g. -

ci. salata din castravete, ardei, rosie, ridiche , patrunjel frunze si cateva fasii de cryspy din piept de pui (fasii de piept de pui date prin ou si branza rasa pe hartie la cuptor)id="blue">

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...