Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (185)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Brandusoid="red">, drum bun sa ai [pup] Important e ca mergi acasa, nu vremea de afara. Hai sus cu moralul [pk]

 

Cristinaid="red">, super reteta de crochete. Se fac, dar la cuptor.

 

Caressid="red">, e conform sosul de soia dar sa nu aiba faina sau zahar sau alte prostii. Din cate stiu eu cel de la Kikoman e conform.

 

Nu imi prea plac sarmalele de post ce mi le-a facut mama [q] Au prea multa soia si sunt dulcege. Nu mai repet experienta.

 

Va pup [pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am facut cheese cake ul, si iata ce a iesit:

http://i185.photobucket.com/albums/x90/nicollecc/iphone009_zps6a3c7369.jpg

Delicios datorita mix ului de zmeura, dupa gustul meu aia nu era crema de branza, nu avea nici urma de gust de branza..,data viitoare fac cu branza de vaci si smantana lichida.De legat s-a legat, a mers taiata, toata lumea a devorat-o.Eu am mancat o bucatica mica mica si mai mult topping de zmeura, care a iesit absolut bestial.Am pus foarte putina gelatina( un plic la un kg de fructe congelate, ca nu am avut mai multa) si foarte putina fructoza(2 linguri rase) si a iesit gros dar curgator, si acrisor si parfumat.Bun tare, mai am o gramada, cred ca mi-l pun dimineata in iaurt.

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca v-am mai intrebat o data, dar vreau sa fiu sigura ca nu fac iar vreo nefacuta.Turtitele de tarate-fara faina integrala-, daca sunt facute cu ou si cu seminte de floarea soarelui si susan, se pot manca la mesele l1pidice,nu?Adica una, nu 10, evident...

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caressid="red">, turtitele alea le poti manca la mese lipidice, sigur.

 

Cristinaid="red">, banuiesc ca e boeuf bourgoignon [:D]. Si mie imi place reteta lui Julia Child dar nu stiu cu ce sa inlocuiesc cepele alea micute. Oare merge cu arpagic? Astept sa o faci tu prima si sa ne spui impresii.

 

Eu azi gatesc supa cu galuste din gris integral si ceva cu creveti dar inca nu stiu ce. Am mai facut panna cotta cu sos de fructe de padure. Pt cina fac paste cu branza sarata. Pt Stefi si sot am paste integrale iar pt mine voi incerca sa fac tagliatele conforme cu faina integrala, tarate de grau si tarate de ovaz.

 

Pe maine fac somon la cuptor cu garnitura de conopida si broccoli.

 

Saptamana viitoare pt pachet mai am lipii la congelator pe care le voi umple cu hummus, ridichi si spanac. Am in plan si o mancarica cu piept de curcan, ciuperci, gogosari, rosii si naut, spaghete integrale cu sos de rosii si dovlecel, crochetele de vinete ale lui Cristina si mai vad eu ce mai nascocesc. As vrea sa fac ceva cu taiteii de fasole mung dar nu stiu ce.

 

Un weekend linistit sa aveti [pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare grupului,

 

eu iar la servici, copii la mama( acum Elena e cea racita [bang]), iar sotul e acasa racit... de vis ce mai..

 

Aseara am facut: varza acra cu granule de soia, mancare de fasole verde cu pulpe de gaina, ciorba de gaina, drob( ficat, inima porc, ciuperci, verdeata).. in rest iaurt cu fuilgi ovaz( dimineata) seara cate un fruct, multa apa si munca... un stil de viata ok..

De abia astept sa ma linistesc.. si sa ia copii vacanta sa mai fac si ceva miscare..

 

Puisorid="red"> si eu ma gandeam la arpagic.. si vazusem saptamana trecuta unul asa de frumos..[pofta]

Mi-am luat "fulgi de drojdie inactiva" cum ii pot folosi?? cu ce sa-i combin??

 

 

 

 

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma am decorticat crevetii, i-am pus la marinat cu usturoi, patrunjel, zeama de lamaie si ulei de masline apoi i-am prajit rapid. I-am servit langa taitei de fasole mung cu ceapa verde, ardei, si ceva legume mexicane [pofta] A fost cea mai gustoasa masa de saptamana asta [:)]

 

Mai stau un pic si ma apuc de tagliatele.

 

Noi suntem consemnati la domiciliu ca Stefi e tot cu febra [q] Asta explica logoreea de pe forum [:D]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, e racita rau [bang] Din pacate a trebuit sa ii dau si antibiotic pt ca nu mai ceda febra la antitermice. Cred ca e a treia oara cand ii dau antibiotic pt ca de obicei o tratez cu naturiste si aerosoli. Cred ca de maine o chem si pe mama ca nu pot sa o duc la gradi luni.

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...