Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (185)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Da, Roxana, din pacate stafidele au IG 65. caisele si smochinele uscate in schimb au 35, deci merg f bine. Brindusik, ms de modificare, ma motiveaza.[pup] Andanii, da, am auzit si eu, si am citit, ca proteinele din carne/oua si lactate nu trebuie combinate intre ele, ptr ca sunt necesare enzime diferite ptr digestie, care se bat cap in cap si ingreuneaza digestia. despre care celebru nutritionist vorbesti? pletosul ala de la TV? meniul de azi: MD:chifla integrala cu iaurt P: gratar de pui + porc + ciuperci cu o mare salata de varza G: mar C: paine vitastar cu masline O saptamana faina![pup] Ninha, mami lu' Mirci si Matei Don't ever get used to the world around you.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Brindusik, eu as inceta macar o perioada cu ceaiul, pana te refaci. Nu-i de gluma, mi se pare periculos de putin fierul tau. Andanii, multumesc de faza cu proteinele, n-o stiam! [pup] Tocmai ma gandeam sa fac niste snitele fara ou. Daaar acum trebuie sa ma hotarasc: ori carnea, ori ouale. Voiam sa te intreb: cum faci salata böef? fara cartofi? ce pui in ea? ca si morcovul e de evitat, si telina. Barbatul meu e innebunit dupa salata böef, cand fac mananca de trei ori pe zi (noroc ca fac rar de tot [:D]), dar de paste parc-as face un pic- noi avem in 2 saptamani pastele. Ninha, si eu am vazut filmul cu viata lui Pi - fantastic! dar oricum sa vizionezi si filmul este extraordinar de bine facut, au niste imagini de-ti sta mintea-n loc! Oricum, ai avut o zi super! Roxana, cum faci musacaua dovlecei cu vinete? suna bestial [pofta] Liviu, ne luam de mana. Si eu vin spasita la nenea monti si nu numai spasita, ci parca si putin disperata [:D]. Dar trebuie sa nu dau dintr-o greseala in alta. Oricum, azi mi-am propus sa reduc portiile. Si pana acum am reusit. Meniul meu de azi: MD: expresso dublu cu lapte condensat ca de obicei. P: vreo 100 gr de branza un fel de cascaval, cateva rosii mici, o bucatica de castravete si un ardei crud. G: un iaurt C: inca nu stiu, dar ceva usor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puey lorelei daca nu beau nici ceai nici cafea nici lapte ..io ce mai beau??[q][q] la mine pe prospect nu scrie ce fel de ceai scrie numai "tea" cred ca se refereau la ala din planta de ceai cum e negru si verde[q][q]..poate chiar o sa ma dau un timp pe ceaiul de zmeura[alcool][alcool] si vezi ca in meniul tau 3 lulele 3 surcele nu ai nici o treaba cu fier...[help][help]..adik per total esti cam la 500calorii...NICI COPII NU MANANCA ATAT[mai][mai]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, eu vineri am fost la serbari apoi la restaurant cu fetele. In wk am facut mancare conforma... supa cu galusti( din gris integral de la sano vita) pilaf pt copii( din asta nu mananc), spanac, ciorba de salata. Meniul de azi: MD: paine vitastar, magiun, cafea G: un kefir..... un mar P: (pe la ora 15.00): supa cu galusti C: mar+capsuni Am baut multa apa si am alergat sa-mi iau copii de la gradi!!! Oricum sunt fericita ca am slabit dar trista ca nu am cu ce sa ma imbrac!! Nu imi vine nimic, toate stau ca pe gard.. [mamica] de STEFAN -21.01.2009 si ELENA -15.12.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama mia, pai dar voi mancati extrem de putin. In compartie cu voi ( Carmen, Lorelei si Ninha) eu sunt un elefant nesatul. Meniu de azi: Md salata de morcov, relina, ceapa verde si telemea de capra ( salta a fost mare) P o chifla asta inseamna sa fii nepregatit C platou cu ciuperi crude, branza frecata cu ceapa si condimente, rosii, ardei Ufff asta ma enerveaza pe mine la regimul asta. Trebuie tot timpul sa fii pe faza sa prevezi ce vei manca si la pranz, si gustare si la cina. O clipa de neatentie si ai dat-o in balarii. Si mie nu-mi place sa fiu asa de calculata.[bang] Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata [cafea] Eu am din nou dureri de spate de sambata asa ca sunt in concediu medical pana joi. Aseara am fost la o sedinta de Bowen si azi sunt mult mai bine. Brandu, daca pui caise maruntite in clafoutisul de mere nu mai trebuie sa pui nimic de indulcit. Dana, si eu citisem ca nu se amesteca proteinele. Oricum mancam mult mai mult decat am avea nevoie intr-o zi. Cred ca tahini are multe calorii dar pui doar o lingura sau doua la o portie mare de humus. Si daca il mananci doar cu rosii sau ardei e ok, zic eu. Ninha, de 8 martie, total intamplator mi-am cumparat 2 tricouri, 2 bluze, 2 cardigane si o camasa [:D] Adevarul e ca le-am cumparat de le un outlet cu haine de firma si m-au costat mai putin decat o camasa de la Zara. Deci a fost un 8 martie reusit [:I] Cu colegii de la servici organizam iesire vineri seara. Briosele le poti face linistita si cu telemea. Le fac si eu azi cu praz, ardei, rosii uscate si telemea. Miha, varianta pe care am gasit-o eu cand nu sunt pregatita cu pranzul de acasa e sa mananc in oras un gratar de pui cu ceva legume. Altfel nu gasesti nimic conform. Roxanaz, buna idee cu musacaua. Se face saptamana viitoare. Carmen, gaseste o croitoreasa buna si iti stramtezi hainele. Asa vei fi si motivata sa nu revii la vechea greutate [:D] Ariel, crezi ca pot pune fulgi de drojdie in briose? Si atunci ar trebui sa reduc din oua? Meniu ieri: MD: crochete de peste cu legume( ramase prin frigider si nu am vrut sa le arunc) P: lucicos cu carne afumata C: radamer si o jumatate de pahar de vin [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

brindusik. clar nu sunt de acord cu o dieta hipocalorica, cu atat mai putin pe pielea mea La mine a fost alarma falsa din fericire, probabil aveam acumulari mari in tubul digestiv. A fost greu de "digerat" faptul ca am pus 1.5kg in 2 zile, asa ca am repetat azi dimineata proba cantarului. Rezultat imbucurator 110Kg in cap. Interpretez asta ca o mica rezistenta la glucide, ceea ce este ok. Balastul maaaare din intestine s-a eliminat, ne reluam linistiti dieta. Azi am in meniu post negru, asa am simtit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata Aseara am mai mancat o salata mare de rosii, castraveti si ardei, o omleta si desert mere coapte fara zahar sau alte adaosuri. Brindu, mai reduc putin caloriile dupa ce sar calul rau de tot, dar doar 2-3 zile, apoi revin la meniul cunoscut al lui Monti. Uite ce-am gasit despre ceaiul negru: Baut in exces, ceaiul negru poate influenta negativ absorbtia fierului de la nivel intestinal, asadar anemicilor nu este recomandat ([url="http://ceainegru.weebly.com/contraindicatiile-ceaiului-negru.html"]Sursa[/url]) Il poti inlocui cu alte ceaiuri, macar o perioada. Liviu, bravo, bine c-ai revenit la greutatea de dinainte. Eu inca nu, dar o iau incetisor (sunt moldoveanca [:D]) Puisorule, insanatosire grabnica. Imi pare rau ca te doare spatele. Sper sa-ti treaca repede-repede. [pup] Somleac, dupa cum am mai spus, e doar provizoriu, in rest mananc ca un lup [:D]. Si asta pentru c-am avut abateri prea mari in weekend (nu le spun ca Brindusik imi arde vreo doua bice pe spinare [:D]) Carmen, supararea asta cu hainele care nu-mi mai vin, tare mi-o doresc si eu! E o suparare asa de placuta, ca mi-as asuma riscul sa-mi iau haine noi [:D]. Savureaz-o din toata inima si bucura-te de ea [flo] O zi frumoasa va urez!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau, frumoaselor, -osule![:D] Tocmai savurez o portie din ultimele fructe (de-)congelate (capsune si afine). ne mai tin pana pe la mijlocul lui aprilie, dupa care cred ca o sa cumpar de pe la supermarketuri. Eu nu inteleg de ce ziceti voi ca mananc prea putin. mi-as dori sa pot manca mai putin, dar ma impinge foamea de la spate. Aseara am mancat zdravan: doua felii de vitastar (care sunt destul de mari) cu salata de vinete. si inainte de culcare am mai balotat si o mana de miezuri de seminte. Carmen, ce fain ca ti-au ramas hainele mari![olala] fugi si stramteaza-le, sa vezi ce bine o sa te simti[:D] Puishorule, ce-i aia "lucicos"? wow, ce ti-ai facut de cap la shopping![olala] Somleac, ciuperci crude? ce fel de ciuperci? cum sunt crude? nu pot sa-mi imaginez. Meniul de azi e cam asa: MD:ricotta si fructe de padure P :salata de cruditati cu pui G :kefir C :pomelo Va[pup][pup][pup] si [flo][flo][flo] Ninha, mami lu' Mirci si Matei Don't ever get used to the world around you.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata neata azi mananc gutui si beau chefir. ma simt.. nu stiu cum sa va zic. dubla, desi nu arata asa cantarul, doar stagnare. Lorelei, tai felii pe lung vreo 4 dovlecei mici si 2 vinete. calesc carnea simplu, in putin ulei. rumenesc pe gratar feliile de dovlecei si vinete, presarate cu sare si piper. cateodata le ung cu pensula cu ulei, cateodata nu, depinde de ce am chef :) pun un strop de ulei in tava (fac in forma de sticla de obicei), pun niste suc de rosii, apoi dovlecei, carne, suc de rosii, vinete, carne, suc de rosii, termin cu dovlecei, deasupra suc de rosii. la cuptor vreo 40 de minute. cand e toamna pun si felii de rosii intre straturi, acum... nu are rost. ninha, da, trebuie sa iau caise. ca smochine am si le tot las in dulap :) Brindu, nu poti bea alt ceai, sa nu fie negru? cel verde are mai putina teina, sau ia de fructe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...