Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (185)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna ziua montigirls [pup] e soare , e frumos ... mancam sanatos [pup] Liviu eu sincer nu stiu cum rezisti cu atata post negru ... nu iti chinui organismul ??? zic si eu ... eu care nu rezist jumatate de zi fara mancare .... uite ca si-a revenit si cantarul pentru ce era nevoie sa tii post negru dinou ??? Si acuma in alta ordine de idei cu tot respectul iti spun ca nu imi place ceea ce discutam si incurajam aici ... [q] Deci, iti explic in trei randuri de ce nu imi place acest lucru [asia] - in primul rand nu prea e monti postul asta negru si nu e fair sa discutam despre asta aici ... - in al doilea rand cred ca sunt multe fete care ne urmaresc din umbra si nu as vrea sa inteleaga gresit acest mod de alimentatie si implicit slabire ... am rugamintea sa nu mai specifici cand tii post negru ... - si in ultimul rand fiind un topic monti ar fi bine sa ne impartasim aici doar experientele culinare ce au legatura cu monti ... nu apa si iar apa [bang] roxanaz cum adica mananci gutui si bei kefir ???? doar atata e meniul tau ??? nu inteleg [:I] ninha la auchan sunt fructele alea de padure delicios de bune ... nu-mi lipsesc din frigider , eu le folosesc facand smoothy cu cate un mar [asia] daaa, si eu zic ca mananci ca o furnica ... comparativ cu mine [:D] lorelei incearca sa mananci desertul pe post de gustare, si daca e dulce in prima parte a zilei este ideal spun nutritionistii ... siii ar fi mult mai bine sa ai la o masa decat un singur fel de mancare [asia] somleac stai linistita ca si eu mananc mult ... nu ma satur ca si ele cu putin ... carmen e cea mai minunata senzatia asta din cate cunosc eu [olala] ... te plangi ca-ti stau hainele ca pe gard ??? ... ioii, in loc sa fii in al noualea cer tu esti necajita ???? hai ca am auzit si o chestie care ma amuza pe ziua de azi [olala] ... ai motiv sa te innoiesti ... ioii ce-as mai vrea eu sa schimb inca odata garderoba .... deja s-au invechit la mine hainele de cand sunt la masura asta [alcool] puisorule am inteles ca ai auzit de necombinatul proteinelor ... dar si respecti ??? adica nu pui in chiftele ou ??? de exemplu ??? hmmm .... [pup] andanii [flo][hia][hia] 2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

andani da oul nu e tot proteina animala ca si carnea[alcool][alcool] lorelei multumesc pentru sfat si link[pup]io am o intrebare...sa inteleg ca in unele cazui ceaiul negru e mai daunator ca si cafeaua? roxana io nu beau ceaiul negru pentru ca mor dupa el sau ca nu am ce bea..de obicei nu beau cafea si de asta dimi cateodata beau energizant si la prinz balotez un ceai negru...daca-l inlocuiesc cu ceai de fructe...si renunt si la energizant(ca asa imi planific)...si mai am si starea asta cronica de oboseala..puey dorm pe birou...[q][q] din ce citesc despre cofeina, teina si iron absorbtion e ca da influenteaza dar asta daca ai un consum mare de cofeina...deci gata las si energizant si cafea(pe care nu o beau)si o sa incerc sa las si ceaiul negru..cu riscul de a fi toata ziua planta[nani] ninha eu cand sunt acasa iau fructe de padure congelate de la bila carmen nu pot sa spun decat spor la bani ca sa ai spor la shoping sa schimbi garderoba[:D][:D]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brindu, nu stiu de ou, dar stiu ca lactatele sunt digerate cu ajutorul unor enzime numite lactaze, care nu se inteleg cu proteinazele (alea care digera proteinele), si din cauza asta compromit digestia cand sunt impreuna. Ninha, mami lu' Mirci si Matei Don't ever get used to the world around you.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andani te aprob...monti nu specifica..adik omul a impartit simplu in glucide si lipide......nu le amesteci punct... asta cu neametescatul lipidelor e ca si cum intr-un mod simplist ai spune ca nu ametestci glucide cu Ig mic cu ala cu Ig mediu ca pancreasu e debusolat[alcool] [barfa] eu cel putin ma simt asa la discutia cu neamestecatul proteinelor

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata, fetelor nu mai vait dar diminetile sunt groaznice cand tot caut de imbracat. Mi-am luat 2 perechi de pantaloni( marimea 44) nu am mai purtat asa ceva!!! de o vesnicie, iar fustele le-am dus la stramtat. Meniul de ieri: MD: ou fiert+ pate de ficat+ridichi+cafea G: un mar P: sarmale( carne curcan+quinoa) C: salata (verde+Castraveti+ridichi) Meniul de azi: MD: fulgi ovaz+lapte 0.1%+ cafea G: capsuni P: ciorba de salata (mergea cu ceapa dar sunt la serv) C: antricot vitel cu salata Toata ziua ma balacesc in apa( la cata beau) dar daca nu beau madoare capul. Pupici tuturor. [mamica] de STEFAN -21.01.2009 si ELENA -15.12.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotia mea face tahini in casa (reteta luata de pe net, seminte prajite f.putin apoi ulei si blenduite), apoi cu naut iese un humus demential. Nu am apucat sa citesc despre el dpdv Monti. Am gustat, mi-a placut, pare f.satios [:D] Pana la urma, e ok sa mancam humus (naut + tahini), asezonat cu un pic de patrunjel pt design ? Meniu azi dimineata (o juma' de litru de suc de portocale + mere, delicios) Mai departe.... probabil un orez salbatic (negru ca focul), iar pe seara ceva proteine (oua/carne + salata) PS am retinut ideea cu postul, nu mai revin pe tema asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...