Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *11*


Recommended Posts

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

Salutare tuturor [pup]

 

pinkysor, [pup] Astept si eu cu nerabdare vacanta la munte. Cred ca o sa fie foarte fain, Andrei e fericit intre copii, cu siguranta o sa-i placa. Iar cand ma gandesc ca intre ei exita o legatura nu numai varsta apropiata, practic ii stim din burtici [:)].

Sper sa reusesc sa-mi iau liber vineri si luni, pentru ca as vrea sa ajung pe la ai mei in Ploiesti, pe 18 aprilie este ziua tatalui meu. [:)].

Mie una imi place statiunea Neptun, nisip fin si curat nu prea mai e pe litoralul nostru, parca intrarea in mare incepe cu o portiune cu apa mica si dupa brusc mai mare, dar e posibil sa confund.

 

 

 

nanna, inteleg si eu ce spui, dar crede-ma ca dupa putin timp singura, ai vrea sa fie langa tine, sa faca nazbatii, sa fie galagie in casa ...

Felicitari pentru olita, s-o folositi cu drag. Sunt tare faine cele cu muzica, stiu ca am vreut sa-i iau si eu lui Andrei, dar mi s-a parut ca e mult prea scumpa pentru o olita.

 

may, pe la ce ora ai vrea sa fie intalnirea? Poate reusesc sa ajung si cu Andrei, ar fi fain.

 

anca_toma, ma bucur ca ti-a trecut durerea de cap. Tare dragut numele pe care l-ai ales [:)] Fain ca mergi la concert, bravo!

 

Vai ce ploaie...mai sunt si cu masina, cred ca traficul este oribil, asa ca indraznesc sa plec spre casa ca sa nu ma prinda noaptea. Sunt tare happy, azi imi vine baiatul meu acasaaaaa! [pk][pk][pk]

 

 

________________________________________________________

21.09.2011 ora 02:50

Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim! id="teal">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Imi cer scuze inca o data pt faptul ca mi se posteaza mesajele de mai multe ori. Azi amreusit sa inteleg si ce se intampla: dimineatza dupa ce scriu mesajul inchid imediat tableta si apoi se conecteaza si sotul meu si se retrimite automat mesajul. Imi pare rau ca se dubleaza /tripleaza! Voi incerca sa nu se mai intample ;-)

 

Michaela - ma bucur nespus ca veniti la munte! Cum se simte Teo? Multa santate!

 

Andreea - sper ca ai ajuns cu bine acasa la baiat! :-* Sigur ca i-as simti imediat lipsa lui Inez, cand este Indra in we la tatal ei parca e casa goala. Fara Inez nici nu imi imaginez cum ar fi!

 

Va pup pe toate dragelor!

Sa avwti un we minunat!

 

mamica de 2 fetite iubite!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost ieri la `iarba verde` toata ziua, fiind sarbatoare locala, si ne-a ars soarele. adica la umbra e rece(Noa inca umbla cu bodymanaca lunga+ bluzica) la soare te arde...[alcool]. Am pusi ntre ghilimele iarba verde, ca-i vorba despre un parc mai mare cu intrare de plata, multe topogane si...nisip. Noa s-a tavalit prin nisip toata ziua. Si noi ne bucuram ca nu trebuia sa fugim dupa ea prin tot locul. apoiu au luat-o verisoarele ei in primire, de 7, 9 si 11 ani. fiecare a vruit s-o dea in hinta, sa se dea cu ea pe topogan si chestii dastea care pe mine m-au lasat sa stau cu curu la soare desconectata[:D]

 

Ma gandesc serios s-o duc la medic...tot ii ies bubite pe fata, is concentrate in jurul gurii, si singurul gand e intoleranta la ceva...adevarul e ca am googalit alergii cu imagini si nu seamana a alergie bubitele ei, dar sunt in jurul gurii. sa fie de la saliva??

 

Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

O cafea ,ceva? Eu sunt aia de da din mana ca la reclama de la cafea,poate-pooate va adun in jurul cestilor [:D]!

 

In ultimul timp am tot citit,dar nu am avut si imboldul de a scrie,sper sa imi treaca [:D]!

 

De ceva timp imi caut de munca si nu prea gasesc,e greu si anul asta,dar o sa il trecem noi si pe asta.

 

Profit ca Teodora inca doarme,Paul e la bunici iar sotul e la munci si vorbesc nitel cu voi [:D]!

 

Am vazut ca ati scris de alergii la frig. Nu stiu daca ceea ce am eu se cheama alergie la frig,la vandt sau cum s-o chema,dar eu vesnic atata timp cat bate vantul sau este frig,sunt foarte rosie in jurul gurii,nasul e la fel de rosu,si ma ustura fata.

 

Bunny , si ai mei se inrosesc in jurul gurii, mai ales cand mananca rosii, de exemplu, se fac brobonele miiiici,rosii,sio dispar dupa ce nu mai este atinsa pielea de zeama rosiei. Eu fac la fel, si de la apa cu care ma spal pe fata uneori,si trec in ceva timp.

 

Despre triciclete/biciclete eu nu cumpar momentan nimic. Paul are o tricicleta la bunici,la care nu a ajuns mult timp la pedale astfel incat sa poata sa pedaleze singur,si oricat ii explic nu intelege cum se procedeaza cu pedalatul.In schimb pe bicicleta cu roti ajutatoare pedaleaza .O sa primeasca una mai spre vara [:D]. Noi pentru deplasari stiti ca am preferat metoda "calare" ...[:D] pe soldul mamei [:D]. Mai am caruciorul pe care si eu o sa il donez dupa ce trece vara,pentru ca o sa incerc sa il folosesc mergand la plaja, desi ma indoiesc ca voi reusi sa o pun pe Teodora in el mai mult decat dormind pe plaja,ca si anul trecut.Ei ii e frica in carucior [:D],are o moaca foarte speriata si face tot timpul " hii!" ca si cum ar tresari [:D].

 

Va pup, s-a trezit marmota[:D] !

 

 

 

Lali , mami[alap] de Teodora-Ioana(23.08.2011)id="purple">id="red"> si Paul-Iulian(01.10.2009)id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nanna,am citit pm-ul,nu am mai reusit sa raspund [:I]. E ok asa cum ai spus tu [pup]. Cat despre mesajele dublate/triplate,stai linistita [pup], pe mine una ma amuza [:D]. Pupici fetelor !

 

Vorbeati de case goale fara copii [:D].. Eu si we trecut l-am avut pe Paul la bunici, si acum ...si o suna pe sora-sa zilnic sa vada "cum a domit" ,si sa ii spuna ce face el in momentul ala,si ca " Teodola,eu de besc si m-e dol de tine ! Da' sa nu imi iei masinuta de cuse,da? "

 

Lali , mami[alap] de Teodora-Ioana(23.08.2011)id="purple">id="red"> si Paul-Iulian(01.10.2009)id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele!

 

Lali - multam de cafeluta! Delicioasa!

Eu m.am trezit de la 7, azi.noapte am dormit in sufragerie, unde sunt multe jucarii si o amarata de jucarie a inceput fix la 7 sa uruie asa tare si ciudat ca mi.a fugit instant somnul. Dar nu.i bai, si asa imi propusesem sa gatesc de dimineata, de la ora 2 avem intalnire cu nasii de cununie si bebelaca lor. E prima data cand ne vedem in formula completa, asa ca sunt nerabdatoare.

 

Dbunny - sa va fie de bine iesirea! Despre bubitele lui Noa: si lui Inez cand ii iese vreun dinte/masea ii ies bubite in jurul gurii, cred ca de la saliva maiabundenta si acida. Plus ca ea ca si Noa ( din ce am vazut in poze) are suzeta destul de mult timp la purtator. Asta ar fi o varianta, dar si ce spune Lali e o posibilitate. Si mie imi ies bube la gura imediat ce mananc rosii, vinete, kiwi etc , cam orice are seminte mici. Asa ca o vizita la dr nu ar strica. Ahhhh ca mi.am amintit, noua dr ne.a recomandat o crema de la Bioderma - perioral, speciala pt iritatii in jurul gurii. [pup]

 

Lali - spor la gasit job. Nu mai este valabil cel anterior ramanerii in CIC? Oricum esteo perioada f dificila!

Ce haios e Paul! O iubeste pe Teo, insa pana la masina lui! [:D][pk] Cam asa este siIndra,disperata dupa soru.sa, dar pana la impartitul jucariilor!

 

Fetela care mergeti lamare la noi, in ce perioada veti fi acolo, poate facem intalniri...cu Lali nelipsita! Lali, iar vei fi solicitata vara asta! [pup]. Noi avem 7 zile, incepand cu 29 iunie, la Mamaia.

 

Sa aveti o duminica superba, dragelor!

 

mamica de 2 fetite iubite!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor.

 

V-am citit zilnic insa nu am avut starea sa mai scriu nimic, oricum nu cred ca mi-a simtit cineva lipsa [:)].

 

Noi suntem bine, Edi a inceput sa pape bine de tot acum si sunt mai linistita. Cu somnul noaptea tot multe treziri avem insa parca e putin mai bine ca alta data, L-am obisnuit sa doarma singur in patutul lui insa doar seara si dureaza mai mult pana adoarme decat atunci cand il leganam dar prefer asa.I-am spus ca e baiat mare iar baietii mari dorm singuri la ei in patut si l-am atacat in orgoliu ca imediat mi-a cerut sa-l pun la el in pat [pk].

 

Week-end-ul trecut am fost la munte cu nasii a a fost mai bine decat ma asteptam. La inceput Edi a avut putina maraiala cand s-a vazut intr-un alt loc, o alta camera dar s-a acomodat rapid. Am avut norocul ca in vila erau multi copii, mai mari ca el, insa nu a contat ca era tot timpul printre ei.

 

Referitor la trotinete, triciclete..... noi avem o tricicleta din aceea simpla de plastic care poate fi manuita si de la spate si e foarte buna pentru etapa asta, nu dau banii pe alta mai scumpa.I-am luat si o masina tip "karting" cu baterie reincarcabila de la Auchan la oferta iarna trecuta si deja se plimba cu ea prin casa. A invatat sa apese pedala de acceleratie si e foarte mandru [:)].

Mia folosim si caruciorul dar foarte rar si numai cand cere sa-l plimb cu el in rest in carca la tata sau la tataie [:)]

 

Noi am fost la mare anul trecut cu Edi la Jupiter, hotel Delta, insa nu pot spune ca m-a incantat foarte tare, iar statiunea nu mi-a placut deloc.

Anul acesta vreau sa mergem la Mamaia,o optiune ar fi Complex Miramar, sper sa fie frumos. Nu am inca curajul sa plec cu copilul din tara, e inca mic, insa cand o sa mai creasca o sa fie prima optiune.

 

Camady fata ta nu vrea clame in par si al meu isi pune bentitele mele pe cap [:D]. Incearca sa-ti pui tu in par de fata cu ea si sa-i arati ce bine iti sta si poate o sa-i placa si ei.

 

Abia astept sa vina primavara cu adevarat sa stam mai mult pe afara, nu-mi place vremea asta de loc.

 

Sa aveti o zi frumoasa si o saptamana linistita.

 

 

 

mami de Eduard Stefan ( 26.08.2011)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata mamici

 

Noi suntem bine, pot sa spun chiar mult mai bine, am facut o forma usoara de varicela, de asta eu confundam cu alergia. Multumesc lui Dumnezeu ca asa ft, nustiu care e cauza dar acum sa pus pe mincat serios , imi cere papa cam toata ziua[:D]

 

Nana alergia la frig trece in timp, nu este nevoie sa i dai antihistamnice pu ca poate dezvolta o dependenta si apoi mereu va fi necesar de administrat.

 

Dbuny bubitele la gurita nu e musai sa fie anume de la mincare, eu cred ca e de la suzeta pu ca si Lerei ii apar bubitele in jurul guritei cind sta mult cu ea...eu incerc sa i-o scot insa fara rezultat deocamdata[bang]

 

Anca eu nu as da copilul cu advanta milk crema ca e cu cortizon, nici cind a facut alergie cu toate ca mi sa recomandat de dr eu nu am dat-o , e hormonal si tre sa fii fr antenta la folosit.

 

Lali eu cred ca nu e alergie la tine la frig, asa e specificul tenului tau, si eu ma inrosesc dar nu am alergie la frig. Dragut Paul cum discuta cu surioara lui[olala]. Bafta la gasit noul job.

 

In weekend a ft fr liniste pe aici, prb si vremea de afara a fost de vina. Acum e soare dar fr frig[bang]

 

Va pup si va doresc un inceput de saptamina cit mai reusit.

 

mamica de [zana] Valeria

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...