Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (31)


Recommended Posts

Yellow neatza! Carmen - body-uri de f buna calitate gasesti la Hopababy (au si online si ii gasesti si la BE). Eu tot de la ei iau marca Luvable Friends si sunt super! Nu se scamosaza, nu se labarteaza si nu se decoloreaza, plus k bbc-ul este f moale. Fetele le mai lauda pe cele de la Daninaline. Dana - nu stiu ce sa zic de puii de la firmele astea...noi mancam de la ei dar parca nu am 100% incredere sa-i dau Antoniei...noua ne trimite socrella de la tara. Nu stiu cum sa fac cu vita si curcanul in schimb :( cred k o sa iau borcanelept moment... Wow fetelor, se face BB Tei chiar la mine in "curte" cum s-ar zice :)) sa te tii cheltuiala! K deh cu comanda online era mai safe k nu mergeam eu sa le ridic si nu-mi picau ochii pe tt cele, ma rezumam doar la lista...dar aku k iau ctc direct cu rafturile...jaleee!!! Fac 3 minute pana la noul magazin... Anto e intr-o perioada de mari achizitii, tt ziua munceste sa se ridice in picioare, se sprijina de tot ce prinde si escaladeaza, se ridica deja singura de la 180 grade direct in fundic, pune mainile in fata si ori ae aseaza in 4 labe si se taraste in spate (k doar e rac :)) ori ridica fundul, indreapta genunchii si se pune in picioare. Dk o tinem de subtiori face pasi, de cateva zile are o pasiune pt statul in genunchi, se pune in genunchi si sta asa si se joaca :) nu stiu cum de nu i-or amorti pic! De trancanit trancane non stop mama, tata, bubu, puf, dada, tete, apa, papa, maie, dai, baba, bebe etc uneori ne cearta :) dimineata se trezeste si incepe sa cante in patutz :)) am coborat si noi la mezanin de 2 zile (inca nu se ridica in pat k are aparatori si nu se poate agatza, dar a zis tac-su k e mai safe) Cu papa stam bine, am bagat si iaurt si banana, avocado, urmeaza spanacul cred...vreau sa caut o reteta de biscu pt bebei sa-i fac in casa pt k cei populari din comert am impresia k au zahar...deocamdata ii dau Hipp. Avocado eu i-l dau cu fructe, succesul maxim fiind combinatia cu mango. Acum sa va zic de scutece...am zis sa incerc up&go pt k nu mai are deloc atare cd o schimb. Buuunn! Iau un bax mic de 24, de pus se pun f usor, stau f bine pe burtik, elastic moale si pufos, daaarrrr neavand absorbant pe laterale scapa pishu pe akolo (mai ales k a mea doarme numai pe o parte), plus k am gasit pe piele gel absorbant din interior :( si culnea e k a doua zi dp ce am incep sa le folosim s-a iritat f tare la fundic :( singurul nou in meniu fusese iaurtul si nu prea cred sa fie de la el...asa k oricat de practici ar fi, cred k raman la varianta clasica. Am vzt k au si la Huggies pull ups, poate ii incerc si pe astia... Azi mergem la BE :) abia astept!!! Vreau sa iau olita plus nspe alte chestii :) Va poop! Roxy mami fericita de Antonia [bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Roxy, biscutii din comert au zahar si unii (cei populari) chiar si sare. Eu am vazut ca si astia de la hipp au zahar. Nerafinat din productie organica ce-i drept, dar tot zahar. Sunt unii de la hipp ceva cu toddlers biscuits, cu mere dar fara zahar. Din pacate aia sunt peste un an sau cel putin asa scrie pe ei. Singurii fara zahar eu i-am vazut de la organix, dar ii gasesc greu in magazine, sunt scumpi rau si parca nu as comanda de pe net doar biscuiti. Eu am gasit o reteta de casa cu unt si lapte, dar fara zahar. Oare of fi ok cu unt? Am vazut si o reteta cu faina de grau+cereale de bebe+ulei de masline+apa. Aia pare ok dar or avea vreun gust? Poate sunt mamici care au facut si ne lumineaza. Mamica Aurorei - 20.08.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm...parca pe astia pe care ii am eu nu scrie de zahar...ia sa ma mai uit o data. Tata se gandea dk ar fi ok sa punem fructoza naturala in loc de zahar... O sa iau deocamdata de la Organix acum de la targ si o sa mai comand la Tei unii sub f de pulbere de pus in fructe k sa nu mai stau io sa-i zdrobesc. Intre timp poate oi gasi o reteta viabila :) Intrebare - mai foloseste cineva biberoane Tommee Tippee? Eu vreau sa schimb tetinele si nu stiu de care sa iau pt nivelul urmator...pana acum am foloait 1 din mtv de alaptat, dar as vrea sa iau cu orif mai mare, flux mai rapid...asgia vad k au ba cu 2 orif, ba cu orif in. X, ba in Y, ba flux mediu, rapid, ultra rapid...sunt in ceatza...o sa iau de la importator de la BExpo dar nu stiu de care sa cer... Roxy mami fericita de Antonia [bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau sa fac biscu de casa azi dupa reteta cristelei georgescu, va anunt daca mi-au iesit[:D] azi am zi de bucatareala dar nu ma laudati ca imi vine dna R sa imi gateasca[:D], orez culegume si ciorba de pastai biscu ii fac eu maine am pachet de la mama[:D]: chiftele,escalop si pandispan, plus oua de curte Da, mie imi trimite mama pachet cum imi trimitea la facultate, puteti sa dati cu rosii[:D] Ile , mami de V[bicla] , A [cavaler] si I [zana] ,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola ola Roxi harnicuta antonica.spor la cumpaaaturi.la cate comenzi ai facut la bbtei au vazut adresa si or fi zis hai mai aproape de ea ca sigur nu dam faliment[:D] Pe kanal d se va vorbi imediat despre vaccinuri antigripale la copii.nu stiu daca si despre celelalte. Ile cum sa dam cu rosii.norocul tau. [copil]denis leon(28.06.2012) [copil] rafael albert(25.05.2007) sunt o mamica fericita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ilenutza, as vrea si eu pui daca e safe si daca nu e foarte scump [:D] Merci anticipat Roxy si fetele, de ce tineti sa le dati la BB-i fructele cu biscuiti? nu prea e o combinatie f buna pentru ca fructele se digera altfel decat biscuitii. Adica e ok daca le dati fructele si apoi la juma de ora biscuitii, dar impreuna le creeaza balonare ca fructele fermenteaza si blocheaza digestia biscuitelui.... Zic si io...de fapt intreb ca poate stiti voi altceva decat stiu eu...? Pup. Poate ajungem si noi azi la BE daca ne spuneti la cat.. Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2 PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...