Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piersicute de iulie august (31)


Recommended Posts

salutare piersicute.

 

sa va mai povestesc de mofturoasa odiseei:

am incercat galbenusul cu fructe- cahhhhh.

acum suntem in pauza de pui si ou vreo 3 zile-poate mai uita gustul .

 

m-am luat dupa ioana si i-am dat vitel de la hipp- a mancat ieri 70 grame-cu aplauzele de riguare.o tin pe borcanase.sa vedem daca si azi papa vitel???!!!![:-@]

 

 

azi:bomba: a papat azi noapte la 3:00- 120 ml si la 7-8 a refuzat total laptele.

a mancat abia la 10-jumate de bana si jumate de avocado cu o masura de LP si peste vreo ora a mai vrut 70 ml LP.

IERI IN TOTAL: 350 LAPTE+ 70 grame de iaurt humana.[alcool]

 

marti mergem la dr- sa vedem ce-mi mai zice....

 

pupicei.

 

si ie imi pare rau ca n-am luat carrier de la delia- stiti daca mai trimite?????

 

va pupacesc.

 

ile- merci pt oferta de pui, dar am de unde sa fac rost-si de oua- macar sa manance pitik mea.nu vrei sa vii la mine akasa???sa mi-o educi si pe a mea cu mancarea???

mie sigur imi apare o laergie pe fond nervos-cand nu mamnca simt cum imi apar bube pe piele si ma ia o mancarimeeee.....dehhhhh

cine a zis ca se cresc usor copiii-s-a inselat.

 

_______________________________________________________________________________

fiv 1 reusit-promed,MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.

[fetita] SARA MARIA

DN-30.07.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

voi ati incercat la ultima masa sa-i puneti cereale in biberon???as vrea sa nu se mai trezeasca la 2-3, sa se trezeasca la 6 dim si sa manace si ea ca omul....

eu am incercat aseara-dar n-am gasit reteta potrivita,am pus la 150 de lapte 2 masuri de cereale topfer de orez-dar curgea prea repede si s-a inecat.sa mai incerc diseara...cu 3 masuri....

 

_______________________________________________________________________________

fiv 1 reusit-promed,MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.

[fetita] SARA MARIA

DN-30.07.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici si pitici!

Sa va fie de bine cumparaturile de la BE.

 

mygirl - nici eu nu i-am facut ROR-ul Biancai, si nu i-l fac nici Clarei

 

valy - nici a mea nu e mancacioasa, ieri si azi a mancat 1 lgta de piure de legume, si fructe deloc.

 

 

of Ioana, ce patanie cu masina :(

Si celelalte masini erau si ele ridicate, sau numai a ta era in zona hasurata?

 

ile - si mie imi mai trimite uneori mancare mama, de 1-2 ori pe luna, si cand vine la noi in vizita mereu imi gateste cate ceva :))

 

Fleur - servici usor si adaptare usoara!

 

Clara are 7,5 luni, inca nu merge in 4 labute, nu se taraste, nu se ridica in picioare si nici in fund, in schimb sta toata ziua in fundulet si se joaca:)

A inceput sa spuna si consoane, mememe si dadada

 

 

*************************

Mami [mamica] de Bianca Maria (04.08.2010) si Clara Ioana (30.07.2012)id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele,

profit ca doarme Mattia sa recitesc si sa raspund.

Ileid="size2">id="black">,sanatate multa!vorbim maine la tel,azi banuiesc ca esti in familie..[pup]

Fleurid="size2">id="black">,imi pot doar imagina cat de greu iti e..Felicitari pentru dintisorii iesiti pe nesimtite si pentru progresele motorii ale vorbaretului Eric[pup]

Loreid="size2">id="black">,Mattia nu e inca la salt,abia spre sfarsitul lunii viitoare ar trebui sa inceapa insa el este foarte constiincios,se antreneaza si in miez de noapte..in fiecare noapte avem show,ori de vorbit ori de ridicat in fund/picioare[alcool]

Adaid="size2">id="black">,te-ai prins cum sta treaba cu numele lui Mattia.Taica-sau are un stres ,a fost o lunga discutie atunci cand am ales numele ca noi(romanii)nu avem doppia lettere si ca nu stim cum sa le pronuntam,ect[:-@]eu una,n-am nici un stres,sa i se spuna cu accentul oriunde :)),Matti sa fie..

Legat de insomnii,o sa-ti treaca dupa nunta[:D]

Ioanaid="size2">id="black">,nu-mi zice de ridicat masini ca mi se increteste parul.am tras-o si eu acum cativa ani,eram acolo cand imi ridicau masina si am zis:"ok,lasati-o jos si va platesc amenda pe loc"..stii ce mi-au raspuns,nu?ca trebuie sa ma duc s-o recuperez de la parcul lor care era in afara Bucurestiului.Niste idioti!!

 

Legat de vaccinari,daca ar fi dupa mine nu i-as face nici unul,pana la urma i-am facut schema de acolo..eu sunt un pic si anti medicamente ect..ma rog,e o optiune personala stiti cum e cu pasarelele..[:I]

 

In alta ordine de idei,ma intrebam cand oare imi voi reveni(daca) si eu cu creierul ,ca sunt varza,nu reusesc deloc sa ma concentrez sunt chiauna tot timpul,nu-mi amintesc de la mana pan' la gura,trebuie sa-mi pun alarma pt orice..oare imi voi reveni vreodata sau raman asa tampa?[:I]

 

Gata,s-a trezit duracell.[:D]

Va pup si imbratisez pe toate,fara exceptie[pup]

 

 

 

 

 

mami de Mattia(27.07.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

michelle- imi pare rau ca nici clara nu papa-dar ma bucur ca nu sunt singura-si sa nu mai fac un capat de tara din asta. tu inca mai alaptezi ,nu?dupa fiece tentativa de fruct-leguma bagi laptic,nu????logic.cu lapticul e ok,nu?

te zapacesc-pt ca sunt de-o varsta si au cam aceleasi trasaturi-cu mesele,cu achizitiile.

sara a inceput sa se tarasca, isi baga picioarele sub ea-dar cand are chef, mai zice si ea memeee,ga,dea...

sta in fundulet si se joaca-apuca jucariile,le ciocneste,si le schimba din mana in alta,le arunca

 

a avut succes si azi vitelul-dar iaurtul-ba...de maine o trec pe "casa buna-ca' asta scump humana nu-i place[:D]

 

o seara buna.sper sas intru si maine sa vad ce mai faceti.

 

[pup] si [flo][flo]

 

_______________________________________________________________________________

fiv 1 reusit-promed,MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.

[fetita] SARA MARIA

DN-30.07.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vali, Sara+Onuta+Clara= clubul mofturoaselor. Si a mea e... de groaza cu mancarea, parca e setata la 40 ml, ce e peste vomita. Ieri am stat la masa cu ea 2 ore si a mancat 80 ml legume cu pui -borcanas.

 

Azi am fost la Cocosu Rosu, a fost distractie mare! I-a placut Onutei, a luat masa la restaurant, iar eu in loc sa-i iau borcanelul cu legume si oui am luat caisele..... De data asta a tras si un somn in oras.,., ceea ce a facut-o sa reziste mai mult, asa ca am stat 4 ore jum plecati fara urlete, tipete. Si a mancat si destul de bine.

 

 

Mamica Oanei Maria (27 iulie 2012)

FIV1 - Budapesta Peter Kovacs

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, draga mea, intru special.sa-ti urez revenire usoara in campul muncii, capul sus si stai linistita ca Ericutz e pe maini bune :) chiar dk inceputul o sa fie greu, odata cu trecerea zilelor ai sa vezi k te vei obisnui si iti vei intra in mana. ai savezi k de aici inainte vei avea grija sa make the most of the time spent cu micul print :))

te imbratisez cu drag si iti tin pumnii sa fie bine :*

 

Roxy

mami fericita de Antonia [bb]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Va servesc o felie de tort, astazi l-am sarbatorit pe sf Patrick al irlandezilor :). Ina, multumim de urari.

 

Am fost si noi la be...distractiv foc, fi-meu s-a lipit de o tricicleta [bang] l-am pus in ea de proba si era asa fericit ca nu m-am indurat sa-l iau din ea, asa ca am platit-o si am plecat calare. Acum ne dam cu ea prin casa :)))

 

Ioana, eu ii numesc hingheri...niste nenorociti... Pana acum am scapat dar lu barbata-meu i-au ridicat-o de 2 ori la interval de 2 sapt...

 

Fleur, bafta maine in prima zi de scoala. Pupam Ericutul sa fie cuminte. Tu l-ai mai dus in ultima sapt?

 

Roxy ai idee cand se deschide bb tei mlitari?

 

Lorena sa va fie de bine iesirea. La casa roz ai fost? Mie imi place mai mult decat la cocos, parca e un pic mai intim.

 

Noi nu raportam niciun dintisor pana acum...

 

Mami de [baietel] Patrick Andrei (21.06.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...