Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #7#


Recommended Posts

mami maselele nu trebuie sa le lasi pana termini cu alaptatul, din contra fa-le acum pana nu se strica si mai tare...eu am inceput sa merg la stomato de cand avea V 7 luni si alaptam. Dupa anestezie nu trebuia sa alaptez 2 ore apoi era ok. Si acum am intalnire cu dentistul in mai ca in sarcina asta mi-au aparut multe carii pe care le-a plombat inainte sa nasc dar am nevoie de un pod. Asa ca din mai se apuca de treaba..

Cu hemorozii am si eu maaarrriiii probleme tot aman sa merg la doctor, sper ca luna viitoare sa ajung si sa vad ce fac si cu spatele ca usor usor simt ca nu-l mai pot lasa asa.

Parul e normal sa cada, dupa prima sarcina imi cadea asa mult ca ma gandeam ca raman cheala...ei bine nu am ramas [:D]

 

Noi am facut ieri vaccinurile de 3 luni. Peste noapte a facut un pic febra dar nu a fost nevoie de supozitor. Inca o repriza la 4 luni apoi avem liniste pana la 1 an parca.

Nadia are 5280 g si 61 cm. E cu 1 kg mai usoara decat fratesu la 3 luni si cu 4 cm mai scunda. Dar e bine, e pe linia de mijloc in grafice.

 

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si Nadia (16 decembrie 2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mami eu merg la dentist. Ii las lm sa pape cu lingurita(nu suporta bibe) si lipsesc o jumatate de ora, o ora maxim. Il las cu buni. Mi s-au facut praf 2 masel in timpul sarcinii si trebuia sa le ajut cumva ca nu aveam cum sa mai mananc nimic.

 

[mamica] de [bonjovi] perfect - Gabriel

 

15-12-2012-cea mai importanta zi din viata mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! Bubuid="red">, aici sunt [pup]. Abia am reusit sa va citesc din urma. Am avut si noi botezul pe 16, a iesit totul bine. Eva a plans de mama focului in biserica atunci cand au bagat-o in cristelnita apoi la local a dormit. Am trezit-o inainte de sosirea ursitoarelor, a papat 150 ml de laptic din biberon, in 5 min l-a dat gata. Bineinteles ca am pus-o pe mama sa i-l dea, ca daca ma mirosea pe mine se punea pe urlat. Manuta e ok, i-am scos bandajul cu 5 zile inainte de botez. Pana acum am stat linistita dar parca incep sa ma stresez cu luatul in greutate. Are 5900 gr si 67 cm, de o luna ia cate 100 gr pe sapt si chestia asta ma dispera!!!! Abia astept diversificarea, eu chiar i-as dea cereale sa se mai ingrase si ea un pic. De intors inca nu se intoarce dar cred ca va fi in curand, apuca jucariile si de cateva ori a ras in hohote. M-am topit toata, am si filmat-o. Fetelor, daca i-am intarzaiat cu o luna vaccinul de 2 luni, asa trebuie sa merg cu toate celelalte, decalate cu o luna sau se pot regla?

 

Lavinia, mamica de bebelina Eva Maria (06.12.12)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sellena, eu nu m-as grabi sa ii reglez vaccinurile, i le-as face asa decalat. Sunt de parere ca cu cat mai tarziu cu atat mai bine ca oricum nu are de unde sa ia bolile astea acum. Pediatra noua ne-a recomandat la cel mare sa ii facem vaccinurile de 1 an la 1 an si 3 luni si la 1 an si 6 luni. Adica sa nu le facem deodata si sa le facem mai tarziu, cu explicatia ca infarixul facut la 2,4, 6 luni da imunitate de durata mai lunga decat ce se facea atunci la medicul de familie dupa care s-a facut schema nationala de vaccinari. Si asa am facut.

Acum si la medicul de familie se face infarixul (pe care acum 3 ani l-am cumparat de la farmacie).

Deci eu nu vad niciun motiv sa te grabesti cu ele.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...