Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tabieturi de cititoare


Ioana_Pos

Recommended Posts

Tabieturile mele sint bine batute in cuie. La masa [:I] citesc carti rascitite, super usoare, pentru care nu-mi trebuie concentrare. La baie [:I] ma culturalizez cu L'Express (n-apuc sa-l citesc altfel) sau, de cind sintem in lucrari, cu reviste de bricolaj si amenajari interioare. Seara, in pat, ma apuc de carti pe care nu le-am mai citit. Imi place sa merg cu trenul si sa astept la doctor. In primul caz pt ca am intotdeauna o carte de citit in geanta si, in cazul respectiv, am si timpul necesar. Iar la doctor, sau la coafor, de altfel, ma pun la curent cu revistele feminine. Ioana_Pos, merci pentru poze, asa de mult mi-a placut a treia fotografie, incit l-am convins si pe barbatu-meu ca asa trebuie sa amenajam biroul. Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • 1 month later...

Seara in pat cu o veioza pentru cartile obisnuite, mai nou de cateva luni buni de cand am tableta nu mai conteaza veioza si-mi place teribil asta.

 Nici eu nu pot citi in mers, mi se face imediat rau dar am constat ca nu am nici o problema atunci cand citesc de pe tableta, poate culoarea paginii si marimea literelor conteaza...nu stiu.

 

 Imi plac anumite carti sa le recitesc iar si iar, am scriitori care-mi plac...pur si simplu ma opresc si savurez ca si cum as manca ceva bun bun (ex.Steinbeck, Pratchett). Si apropo de mancare, am feluri preferate de mancare pentru anumite carti. Am incercat sa citesc in cada dar nu imi place, invariabil mi se uda mana si ud cartea, asta-mi displace dar daca am ceva bun de citit si nu vreau sa ma desprind citesc si acolo.

 

 Idealul lecturi ar fi o zi ploioasa si rece, de preferat o zi de vineri in care sa am liber, sotul la servici copilul la scoala si eu in varful patului :D. Am un morman de carti in asteptare, de fiecare data cand vreau sa incep o carte noua ma simt ca magarul lui Buridan.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Atunci cand citesc o carte captivanta,literalmente nu o pot lasa din mana fara s-o termin,asa ca saraca "vede" multe locuri "neadecvate". Cu alte cuvinte ma urmeaza peste tot in casa, la servici,mijloace de transport in comun,masina personala si lista poate continua.

Raman o adepta a cartilor palpabile,cele din hartie,unde transformarea este completa (miros,vazut,auz),fata de cele tip tableta,calculator,kindle,etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai este un secret pentru nimeni ...eu "citesc" in masina, cand conduc ...mai exact ascult carti audio ...este cel mai eficient mod de a folosi timpul spre si de la serviciu. In concluzie citesc in fiecare zi in jur de 2 ore.

 

Si mereu am IPad-ul la mine, pe care am kindle si internet ...asta in cazul in care astept pe undeva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi plac cartile pe hartie. Imi place greutatea cartii in mana, imi place sa dau pagina, imi place mirosul de hartie, imi place sa studiez coperta... citesc si in format electronic, de fapt citesc oricum, oriunde, numai sa citesc.

Dar locul meu preferat e pe fotoliu, la geam, cu lampa de citit aprinsa, care da o lumina vag portocalie.

As da locul preferat pe mai mult timp de citit, indiferent unde...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...