Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Juniori de Iulie - August 2004 (112)


Recommended Posts

Neatza!

 

Am intrat special sa il felicit pe Matei! Un bravo marede la noi! Iar ca si comparatie, Stefi, care se descurca si ea destul de bine la mate a luat doar 21 de puncte :-(

 

Kim, sa fi PFA are avantaje si dezavantaje. Pierzi din siguranta, dar castigi independenta.

 

In alta ordine de idei, am fost cu Stefi la dr. Dupa viroza de saptamana trecuta este extrem de apatica, nu-i trebuie nimic, nu are chef de nimic. Se tot plange ca o doare burtica, este tare plangareata si vrea seara sa stau cu ea pana adoarme (ea care doarme singura din totdeauna). Nu-mi dau seama ce este cu ea, dar am feelingul ca e ceva in neregula. Si cu scaunul iese tare greu (ultimul scaun a fost luni - ne-am apucat sa facem grafic). Dr. a consultat-o, i-am facut si o ecografie, nu i se pare nimic in neregula, avea multe gaze, nu i se pare normal scaunul (ne-a dat lactuloza), el a spus ca probabil este de vina viroza. Am spus ca o mai las o saptamana, vine si vacanta si se mai odihneste si daca e tot asa ii fac niste analize de sange. Si cred ca ii voi face si programarea aceea la endocrinolog pe care inca nu i-am facut-o.

 

Matei e ok, luni avem evaluare pentru clasa 0, azi mergem sa vedem clasa. Comparativ cu Stefi e asa de vesel, plin de viata, fericit. Nu sunt obisnuita sa traga Matei de Stefi, de obicei e invers.

 

Pupici,

Andrea [mamica] de Stefania [zana](13.08.2004) si Matei [bb] (04.09.2007)

Poze mai vechi si mai noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sanatati Stefaniei [flo]

 

Ref pubertate si eu sper sa fim ok, sa supravietuim, sper sa nu fie asa oribila perioada cum le am facut o eu alor mei :D

 

____________________________________________________id="red">

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi

ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black">

Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Oliviaid="blue">[flo] Ionelaid="red"> [floare3]

 

[iepu] [iepu] [iepu]

Participaid="blue"> siid="maroon"> TUid="black"> laid="orange"> actiuneaid="red"> deid="purple"> Pasteid="green">

[paste] [paste] [paste]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreia castigi independenta pe hratie..ca tot clinica imi face programul si am sefi in continuare...deci nu-i chiar bine.. Deobicei in viroze apare diareea!..da-i pe stomacul gol 1 kiwi/zi pana se regleaza problema si daca nu merge adauga si Debridatul.PT gaze..Finocarbo este bun si au si un laxativ natural...daca vrei iti spun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kim atentie mare la PFI, daca te platesc la consult si ai sa spunem mai putine consulturi pe zi, vei lua bani mai putini.

 

Sanatate bolnaviorilor ... si al meu e virusat vad, abia mai vorbeste.

 

Felicitari Matei! Poate ca i-a fost chiar mai bine cu mai putina pregatire suplimentara, poate creierasul lui a avut timp de "asezare" si a profitat. Progresul in matematica si in stiinte exacte nu e liniar chiar daca aparent ar parea normal sa fie liniar.

 

Eu nu am nimic impotriva concursurilor in sine, doar ca la fel ca si Marina consider ca e prea devreme pentru ei.

 

Si in general consider ca la noi in scoala se face un abuz de matematica [:D] (culmea, eu , o iubitoare a matematicii). O carte pe tema asta, o carte fabuloasa care-mi scrie gandurile parca e asta http://www.publica.ro/ken-robinson-o-lume-iesita-din-minti.html

Autorul e genial si de altfel recunoscut pentru opiniile sale in educatie.

 

Andries

 

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!

uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fi`mea care nu e deloc matematica, a facut mai bine la mate decat la romana, spre dezamagirea doamnei :D

Iar ieri a incasat o la kumite sau cum s o scrie de numa` numa`. Insa spre surprinderea mea a iesit mai indarjita :D Am zis ca o voi chema G I Jane :-)))

 

Sanatati lui Victor !!! Merg sa citesc linkul.

 

____________________________________________________id="red">

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi

ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black">

Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Oliviaid="blue">[flo] Ionelaid="red"> [floare3]

 

[iepu] [iepu] [iepu]

Participaid="blue"> siid="maroon"> TUid="black"> laid="orange"> actiuneaid="red"> deid="purple"> Pasteid="green">

[paste] [paste] [paste]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kim, ma bucur ca sunt si avantaje, ca din ce povestesti nu pare asa roz, ma gandesc numai cum iti asteptai salariul de acum 3 luni. Mie intarzierile la salariu mi se par cea mai mare magarie. Daca tu ai intarzia cu munca cum ar fi?

 

Marinaid="Arial">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ci faci, colega? un schimb de iesperienta iti pot oferi ca retete n`am;))

Citat:
citat din mesajul lui Marina
In alta ordine de idei io zic sa va pregatiti de adolescenta , in curand o bat pe fie-mea. Daca imi mai tranteste odata usa in fatza jur ca ii scot usa din tzatzani. S-a schimbat parca de pe o zi pe alta, ne ia la misto orice spunem, ma gandeam ca mai dorm linistita vreo 2-3 ani dar vezi sa nu. Am citit eu multa literatura pe subiect dar parca pana nu traiesti pe pielea ta nu prea pricepi cum vine treaba, mai ales ca eu nu am fost asa un adolescent rebel.

Marinaid="Arial">id="blue">
align="right" id="quote2">

 

tzucurei de tzucureiid="purple"> 1id="teal">, 2id="maroon">, 3id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gabi, matei e pe maini bune cat despre adaptare nu`mi fac probleme cu el. poate stam pe`ndelete de vorba, la o cafea

altfel sanatosi voinici, az`noapte mi`am lasat cizmele cu blanita afara si s-o pisat motanu` pe ele;)) dimineata in masina nu stiam ce dreaqu` pute asa, fara sa ma prind ca`i vorba de cizmele mele, abia cand am ajuns la servici m`am prins asa ca am facut cale`ntoarsa si m`am schimbat;))

olivia, spor la baschetarit, frumoase poze, c`un asa antrenor m`as apuca si io de dat la cos:d

geoana, maria mai face baschet? chiar ma gandeam la ea intr`o zi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...