Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de ianuarie - februarie 2012 (1)


Recommended Posts

Hello !!! Nu va mai gaseam, bine ca m-am prins ca trebuia sa ne mutam.

Felicitari Alexa pentru micul plimbaret. Cred ca iti creste inima cand il vezi...

Mihaela, vroiam sa te intreb daca ti se mai pare Irisuca rasfatata. Al meu parca intelege tot, dar face totul invers si imi rade in fata. Am senzatia ca l-am cocolosit prea mult, insa nu inteleg cum...Nu pot nici sa fiu dura cu el, sau sa ii interzic prea multe. Eu as capia sa mi se spuna toata ziua: nu e bine aia, nu e voie acolo, nu pune mana, nu e pt tine...

 

mamiid="teal"> de bebitza [bibe]Gruitzaid="size2">id="teal">[bibe]

[disco](01 ianuarie 2012)id="red">[disco]

http://designartizan.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 190
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui catiushor
Hello !!! Nu va mai gaseam, bine ca m-am prins ca trebuia sa ne mutam. Felicitari Alexa pentru micul plimbaret. Cred ca iti creste inima cand il vezi... Mihaela, vroiam sa te intreb daca ti se mai pare Irisuca rasfatata. Al meu parca intelege tot, dar face totul invers si imi rade in fata. Am senzatia ca l-am cocolosit prea mult, insa nu inteleg cum...Nu pot nici sa fiu dura cu el, sau sa ii interzic prea multe. Eu as capia sa mi se spuna toata ziua: nu e bine aia, nu e voie acolo, nu pune mana, nu e pt tine...mamiid="teal"> de bebitza [bibe]Gruitzaid="size2">id="teal">[bibe][disco](01 ianuarie 2012)id="red">[disco]http://designartizan.blogspot.com/
align="right" id="quote2">Cati Iris e rasfatata, noi toti o alintam si mie imi convine, imi place cand lumea o dragaleste. Am explicat in mare tuturor care sunt doleantele mele si incercam, pe cat posibil, sa nu folosim sintagme de genul "nu e voie", "nu atinge", "nu merge acolo", etc. Incepem cu explicatia "te lovesti daca..", "face arsh acolo", "se sparge daca pui mina", etc. Nu functioneaza din prima, insa dupa cateva repetari intelege din tonalitatea vocii (voce mirata sau ingrijorata, niciodata tipat) ca nu e ok acolo sau asa cum vrea ea. Are "tantumuri" sau crize de personalitate, dar de cele mai multe ori se intampla sa reactioneze nervos cand e obosita sau cand nu si-a implinit somnul, ori daca o doare ceva. In rest, mie imi e draga cum se mira de orice si incearca sa faca de toate, ba chiar o incurajam sa descopere lucruri. Mie imi e teama de rasfatul ala material sau chiar si de cel educational, adica n-as vrea sa fie o infumurata. Deocamdata ma concentrez sa tin pasul cu ea. Eu stiu atat de multe si ea, nimic. Ar vrea sa stie si ea cate stiu eu si de aia o las sa incerce. Of course, is mereu in curu ei; daca nu eu, altcineva. Are viteza maxima si astfel a reusit sa isi faca si cucuiul in frunte.Si ea intelege, imi dovedeste de fiecare data ca a priceput care sunt locurile unde poate sa se arda (soba, aragaz, calorifer, bricheta, chibrit) si spune "arsh", insa tot are o zvacnire sa atinga. E la stagiul Toma necredinciosul. Vai cat e de greu pina se marita [alcool][alcool]Iris Vanessaid="purple"> (25.02.2012) made in/by Mihaelaid="red">Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.id="green">http://flowerspeaking.wordpress.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CAti dar atunci cand ma plangeam eu ca e rasfatata, intelegeam cu totul altceva prin rasfatata. Credeam ca ea vrea sa ma manipuleze prin plans si scancete. Acum o las sa vad ce fel de plans are: de duca, de foame, de nervi, de somn, de suprare ca n-a primit ce a vrut, de frustrare ca ma-sa e o idioata care nu intelege ce comunica ea, etc. Si actionez, adica incep sa ma plimb cu ea si o intreb diverse ca ea imi raspunde ori cu un planset cand gresesc, ori cu un zambet sau efectiv se potoleste cand nimeresc ce vrea.

Ideea e ca am fost mult timp frustrate amandoua; ea fiindca crescuse si automat crescusera si nevoile ei de bebelus-adult, eu fiindca ea crescuse si eu ramasesem la stagiul de bebelus-minor. Cred ca asa va fi toata viata: ei cresc, se dezvolta cu o rapiditate pe care creierul parintesc nu o poate percepe in timp real, deci parintii mereu vor trai cu icoana unei varste mai mici in suflet. Secretul e sa ii asculti mereu si sa raspunzi la ce iti cer, nu la ce iti imaginezi tu ca si-ar dori sau le-ar placea

 

Iris Vanessaid="purple"> (25.02.2012) made in/by Mihaelaid="red">

Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.id="green">

http://flowerspeaking.wordpress.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s]

[bum][bum][bum]

La multi ani frumosi, sa fii sanatoasa, iubita si rasfatata toata viata! Sa ne traiesti Alexa_Gid="size2">id="red">

[cheers][cheers][cheers]

[s][s]

 

Iris Vanessaid="purple"> (25.02.2012) made in/by Mihaelaid="red">

Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.id="green">

http://flowerspeaking.wordpress.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Alexa![s][s]

La multi ani si celor care isi sarbatoresc ziua de numa azi

[s][s][s]

 

Astazi dam cafeaua si pe DC...

Nu prea mai am vreme de stat pe net ca de cand cu vremea buna stam foarte multa afara, aseara cand am ajuns in casa avea nisip si in scutec, noroc ca l-am dus destul de rapid la baie ca altfel nu observam, dar acum stim. Ma dispera cu groapa de nisip ca e fix in fata blocului si se cere non stop acolo si se face ca porcu'.

 

Mami de soricel Vlad, 01.02.2012

MTHFR C677T Homozigot

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa postez pe noua platforma, sa vedem daca merge [soricel] Suzieq, si noi plini de nisip pana-n pampi si in interiorul sosetelor. Oare si semnatura trebuie actualizata?

 

Later Edit: nu imi arata semnatura decat daca sunt logata, si atunci fara emoticoane. Aici e pusa cu mana.

 

Where there is a will there is a way.

Mami de Andra [vampa] (18.02.2006) si Cristian [alap] (4.02.2012)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumim de cafea!

Multumesc pentru urarile de ziua mea.... (din fericire pentru mine sunt mai tinerica.... anul de pe prima pagina e gresit... [:-)))] )

Mihaela si eu sunt surprinsa de cresterea asta rapida.... Alex are si el o perioada decand plange daca nu primeste ce vrea sau ce a vazut.... La lucrurile din casa nu ar fi problema.. ca il distrag de la ele.. dar in parc daca vede mamici pe banca jucandu-se pe telefon se duce si cere telefonul....  [batcap] . Dar trecem noi si peste asta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...