Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de ianuarie - februarie 2012 (1)


Recommended Posts

Mda, cred ca browser-ul meu are ceva probleme si nu noul dc.

 

Din pacate nu am energia sa testez noile functii, sunt sigura ca sunt multe chestii noi si faine, mi-ar fi fost super utile cu ceva timp in urma :-)

 

Alexa, sa aveti distractie faina!

 

Si noi ne-am simtit super de Paste, am fost pe rand o zi la parintii mei, o zi la nasi. Am stat mult pe afara si am alergat dupa pisici, caini, si-a belit genunchii, si-a cu capul in tot ce se putea, si m-a innebnit cu mamosenia lui, cum venea cineva strain sa stea de vorba cu el incepea sa isi strambe gura in jos si sa suspine "mama".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 190
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neata

noi ne pregatim de plecarea de maine...am ceva emotii cu filip...imi e groaza sa nu planga in avion...cu rares nu imi fac probleme iar cu cristi sunt ingrozita  [:-)))]

de fapt o s afim 2 adulti - eu si rares si 2 cupii - cristi si filip  [soricel]

sa vad cum ma descurc

 

adc ia-o incet...si eu tot asa incerc sa ma obisnuiesc cu noul format  [:I]

 

va pup 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca pustiu  [alcool]

Noroc cu boala asta care m-a rapus, altfel nici eu nu-mi aminteam de batranul DC.

Mie imi plac schimbarile la forum. Mi se pare mai curat, mai organizat, chiar as felicita moderatorii, in special, pt butonul "imi place"  [flo2]  [flo2]

 

Lexi si Bulinutza eu cred ca fiecare om are limite personale si, in trecerea lui prin viata, testeaza limitele celorlalti, si la randu-i e testat  [:D] . Si eu o opresc de la muuulte lucruri: sa nu se arda, sa nu se loveasca, sa nu atace, etc, dar, si nu intotdeauna, incep cu explicatia. Cand suntem in public si o vad ca e artagoasa si sare la bataie, palmuit, piscat, etc, nu mai explic nimic, ci ma reped asupra ei ca altfel e jale. Dar daca suntem doar noi doua, o las sa exploreze. Intr-o zi mi-a turnat nisip in cap si i-am pus si eu ei sa vada cum e; a ras, mi-a turnat iarasi si iarasi si ne-am distrat de minune, mai ales de privirile trecatorilor  [:D] . Daca ea tipa si nu are motive de foame, caca, oboseala, ci doar se alinta, tip si eu. Aproape ca functioneaza de fiecare data. 

O alta chestie care ma irita la maxim, e "rusinea" si invocarea ei, mai ales, atunci cand e vorba de necesitatile fiziologice ale individului. Uite asa cu "rad copiii de tine" , au ajuns si multe femei sa nu mai alapteze de "rusinea" publicului..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună seara mamici dragi!

Cum in aceste momente este in plină desfăşurare o întâlnire maaare de bulgarasi, aşteptăm impresiile si aici.

Bulinuta concediu plăcut oriunde aţi fi!

 

Cum de sărbători soţul a fost aglomerat, noi am plecat la bunici după.

Ce am observat cel mai mult la Alex in aceste zile de vacanţa este ca îi plac animalele si îi place nisipul, pământul. S-ar juca ore întregi cu lopatelele dar tot atât de mult si cu pisicile, cateii sau puii. Îi place mult la ţară, dar problema mea este ca părea muuult mai fericit acolo descoperind ceva nou la tot pasul decât aici in Bucureşti.

 

Seară liniştită tuturor!

Revin mâine cu câteva întrebări legate de comportament!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suzieq... cred ca nu au gasit casuta noua a forumului....

Le reamintesc eu pe FB ce si cum....

 

Trebuie sa ma laud si eu ca Alex are 13 dinti  [pk] , noaptea trecuta si-a facut simtita prezenta primul canin..... de vreo doua saptamani se inflamase foarte tare locul si dupa 3 ore de plans a iesit...... 

 

Si acum legat de comportament.....

Alex de ceva vreme are asa cam doua laturi. 1. e intelegator, pasnic, sta  singur in camera si se joaca  sii

2. are momente cand ne bate peste fata cu mainile, ne musca, ma trage de par.... se tranteste pe jos daca nu primeste ce vrea si tipa / plange... si e foarte incapatanat..... ori ca el ori deloc.

 

Eu nu inteleg de unde a prins obiceiurile astea.... ca noi nici macar nu ridicam vocea in prezenta lui, nimeni nu i-a dat cu palma  [batcap]  [batcap]  [batcap]  .... sunt uneori in mare dilema pentru ca nu stiu cum sa reactionez.....

 

seara placuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!!

 

La multi ani sarbatoritilor de azi!! [flo2]

 

Bine v-am gasit in casuta noua! N-am mai scris de muuuulta vreme aici...de fapt nici pe FB nu prea mai apuc sa intru, nu imi mai ajunge timpul deloc. De cand e vreme faina, stam foarte mult pe afara, nu mai apuc sa fac mare lucru nici pe acasa...iar la calculator greu ajung.

 

Noi ne laudam cu 2 dintisori iesiti deodata...deci avem 8 in total. Nu refuza nimic de mancare, oricat de satul ar fi, e foarte pofticios. L-am tuns ieri...e asa dulce si rotund ca o bila [aerob] .

 

Cam atat momentan despre noi.

 

Sper sa-mi fac timp sa intru mai des ...ca tare imi e dor de vremurile cand se scriau multe pagini pe zi, de nu apucam sa tin pasul.

 

Va pup! O zi faina sa aveti!!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ne-am intors si noi din turcia, a fost foarte frumos teoretic...practic ne-am intors rupti de oboseala...filip ne-a facut praf praf...e terorist nenica... [alcool]

 

abia asteptam sa ma intorc la servici sa stau si eu linistita juma de ora pe un scaun...vorbesc foarte serios  [batcap]

dari si noi tot 8 dinti avem, ultimii doi tot asa au iesit spatamana trecuta amandoi  [fri]

 

Alexa ti-am spus ca filip se da cu fundu de pamant si cu capu si urla si se uita sa vada cum reactionam...rares nu face asa ceva, nu a facut niciodata..deci nu stiu de unde apucaturile astea  [vraji]

 

mihaela ce e cu tine? de ce te simti rau? 

 

va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...