Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de ianuarie - februarie 2012 (1)


Recommended Posts

La multi ani bulgarasi minunati si fericiti!

 

Iaura, Vlad a avut ieri o zi foarte proasta din punct de vedere al mancarii, a facut 4 scaune relativ moi si si-a revenit, clar l-a durut burtica si de aia nu a vrut sa manance, cred ca a fost de la cirese sau de la pere, astazi pana acum a mancat foarte bine.

 

Adc, felicitari lui Cristi pentru progresul facut la laptic, stiu ca tare greu a acceptat altceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 190
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Adc m-a distrat tare linsul pe spate [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Alexa_G daca nu de mult asteptam cu sufletul la gura momentul in care vom dormi o noapte neintrerupta, acum astept momentul in care nu va mai zburda ca o caprita, neincetat, necontenit, oriunde si oricand!!! [alcool]  [alcool]  La nunta, ea s-a distrat, noi 2 am fost lac de apa pina la 10 seara cand a picat la datorie ca ostasul patriei. Aseara am fost la un restaurant cu neamurile lui Theo si m-a rupt, l-a terminat si pe tac-su, si pe nasa ei.. E un cocktail de enrgie si viata si plans si maraieli, copila asta a mea. Am fost si la plaja ieri, unde, ce sa zic, pt noi nu e relaxare deloc. Alearga spre apa si plonjeaza in ea, cu fata, apoi plange ca o ustura ochii si nasul, se joaca in nisip, doar daca stam si noi cu mainile pe jucarii. Ne sclavageste cand ne pune sa umplem vreo groapa de nisip cu apa din mare [batcap]  [batcap]  Nu degeaba zic englejii "terrible twos"; pina la 2-3 ani, is teroristi cu acte in regula. Ideea e ca  e normal sa fie asa, dar asta presupune ca si noi sa tinem ritmul [smulgpar]  [smulgpar]

Uite un link despre copiii teroristi: http://www.parenting.com/article/terrible-twos-myth  care dezminte teoria si ne ajuta sa ne simtim confortabil in timpul tantrumurilor la orice varsta 

 

Mie imi place mult noua platforma. e curata, usoara, intru repede, am notificari.. eu nici inainte nu hoinaream pe la alte topicuri, deci nu ma intereseaza nici acum

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Cafea, ceai, capucino???? Eu beau azi doza dubla ca e si vreme super inchisa si am si dormit putin. Am inceput sa fac pregatirile pentru concediu, deocamdata sunt la capitolul liste cu to do...ca atatea am de facut si as vrea sa fie gata la final de saptamana.

O saptamana usoara si linistita va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetele

ne-am intors si noi aseara tarziu rau de tot...am fost si la Pestere Sf Andrei unde e un loc superb...

a fost foarte dragut in minivacanta, am fost si la cap Kaliakra unde e super, niste peisaje de vis...

 

Mihaela asa e si Filip...el vesel si alergator noi varza

 

suzieq spor la facut bagaje  [:)] si noi am patit cu scaune moi de la cirese

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alice bine ai revenit  [pk]  [pk]

 

mihaela eu il comparam tot timpul pe Alex cu copii din parc... care sunt cumintei.... se joaca frumos ...iar Alex in cele 2 ore dimineata si seara este titirez.... acum e in leagan, acum e in topogan, acum e la animalute , acum e in iarba...

 

 DAR cand citesc ce povestesti tu imi dau seama ca uneori exagerez... daca mergem la restaurant... Alex sta cuminte in caruciorul lui... si rontaie... un mar, un biscuite.... etc.. 

 

Am inceput sa-i urmaresc mai bine memoria... este fascinant cum isi aduce aminte evenimente de 2 - 3 zile in urma. Astazi s-a dus la un magarus din parc si a pus mana pe el si m-a intrebat "mama apa?" (Acum cateva zile am iesit dupa ploaie si era apa pe saua lui si a dat cu palmutele peste si se amuza teribil ca se stropea).

 

Asa ca de ce sa ma stresez cu somnul sau mancarea? Atata timp cat sunt sanatosi bulgarasii nostri fac lucruri mult mai uimitoare...

 

Zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fete dragi si bulgarasi deliciosi!

 

Am venit si eu in casa noua si ma bucur sa va regasesc!

Au crescut bulgarasii, fac din ce in ce mai multe lucruri... Tudor tot nu doarme bine, se trezeste de 2-3 ori pe noapte, dar in rest este perfect: mananca, e vesel, curios, neastamparat, iubitor, ambitios, bun, intelegator, obraznic, cum trebuie sa fie un copil sanatos!

 

Acum am o problema cu vacanta de vara si va solicit ajutorul: unde sa ma duc la mare cu copiii in iulie, sa fie suficient de aproape, sa nu fie prea cald? In ultimii ani am fost la Phoenicia in Mamaia si mi s-a parut rezonabil, dar parca as mai incerca si altceva... Ceva recomandari?

 

Sa aveti o zi minunata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alice, Letitia bine ati revenit in casuta noua, va asteptam sa postati mai des. [:)]

 

Letitia, eu am fost la marea neagra in iulie si nu am putut intra in apa deloc, iar in doua zile am stat la pensiune si am facut gratare, de atunci nici nu am mai mers pe litoralul romanesc. Saptamana viitoare mergem pentru prima data la bulgari, sunt tare curioasa cum va fi. Pe Fb au discutat fetele de ceva hotel in Neptun parca, poti sa intrebi acolo. Noi daca nu mergeam in Bulgaria am fi ales Gura Portitei.

 

Pe mine ma alearga Vlad in parca de ma termina, adica alearga el si eu dupa el, Daca stau mai mult de 2 ore in parc vin rupta acasa si fizici si psihic de la agitatie si galagie, dimineata parca mai ok ca nu e asa aglomerat si nu trebuie sa stau tot in spatele lui. Voi cum va descurcati in parca cu ei?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

letitia bine ai revenit! [flo2]

 

Suzieq asa face si Alex, seara dupa doua ture de parc de peste zi cad lata adorm odata cu el. Sincera sa fiu nevoia asta a lui de cunoastere mie imi place, mi-as fi facut probleme daca statea o ora asezat sa se joace cu ceva....  [:)]

 

A facut si Alex astazi ultimul vaccin...  [pk]  [pk]  [pk]  yupi am terminat si cu etapa asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare in casa noua! noi suntem la Bc la parinti si ploua de nu se mai termina asa ca am profitat sa intru si eu si sa ma loghez pe platform noua.

Noi suntem tot cu tzatza  si tot incercam diferite tetine, lapte Aptamil,Nan si chiar de vaca dar fara success.

Bine sanatosi toti, fetele nu au mai racit din iarna, fapt ce nu poate decat sa ma bucure ca circula pe la noi otite, dar copilasii de la gradinita sarei sunt tinuti acasa cu bunicii asa ca nu raspandesc bolile.

Sanatate la toti bulgarasii!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...