Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de ianuarie - februarie 2012 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 190
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

va pup dragelor! 

 

dr anca succes la schimbarea laptelui

 

am facut si noi azi vaccinul de un an  [pk] ..tumpi are 10,4 kg si 82 cm si dr a zis ca e ff bine...m-am bucurat caci eu aveam senzatia ca nu mai creste si nu ia bine in greutate...m-am calmat acus  [:)]

 

alexa pupa puiul cu cucuie...si noi avem tot asa...in toate partile capului  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici de bulgarasi! Alice, Anca, ce bine ca ati aparut! Ne adunam incet incet.

 

Dr_Anca, nu degeaba sunt nascuti copiii nostril in aceeasi zi, foarte greu a fost si la noi cu acceptarea laptelui. Si acum tzitzi e de baza, insa ii dau cana cu lapte seara, chiar daca bea doar 30ml, sa nu pierdem obiceiul. Pana la urma a acceptat laptele din comert cu 1.5 procent de grasime, incalzit doar cat sa nu fie rece, cred ca asta a fost una din marile realizari, am reusit sa il fac sa semene cu laptele matern ca temperatura.

 

Cand il intreb seara "bem lapte?" si vin spre el cu canutza imi arata spre tzatza mea si spune "aia", tare si apasat. Totuisi bea si din cana, dupa ce acum 2 luni daca din greseala tragea doua guri le scuipa imediat.

 

Cred ca nu mai suge mare lucru de la mine, sau ma rog, nu mult deodata, dar nu poate fi vorba de intarcat, cred ca inca multa vreme.

 

In rest, avem zile bune in care ne intelegem perfect, si unele in care ia d epe jos mucri de tigara, arunca gunoaie in fantanile arteziene, tipa de-mi sparge urechile si se baga in noroi. Altadata, e totul lapte si miere. [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bulinuta cât de dulci sunt. Alex este terminat după melodia aia 'tranquila" când vede calculatorul face 'trrrrr'. La început de melodie ştie ca este 'eeeee' pe parcurs mai zice cantaretul ooo si badun..... Si el anticipează momentele si cântă înaintea lui.

 

 

Am fost la dr. Amigdalita acută pultacee.

Mâine mergem sa facem si un exudat.

 

Dacă iese naşpa va fi prima doză de antibiotic.

Îmi pare rău că nu au venit mai multe mamici astăzi pe aici.

 

Seară liniştită!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexa chiar imi propusesem sa trec pe aici in 13, dar am plecat in sat la soacra  [alcool]

Si eu vroiam sa va intreb de cate ori, cand, la ce ore, la ce distanta de casa ii scoateti. Eu am la 1 straduta de mine, 1 tobogan ff inalt si stramt, in care nu-mi incape curu' asa ca singura distractie e escaladatul scarilor cu mami pe urme si coboratul in bratele mele. O data, nu stiu ce imaginatie am avut, ca am lasat-o sa urce singura ca doar exerseaza de la 11 luni si stiu ca poate, iar eu o asteptam la gura toboganului ca sa o tin de minuta la coborare. socoteala de acasa, insa, nu s-a potrivit cu cea din varful toboganului. Varful acestuia fiind mult mai inalt decat ajungeau mainile mele ca sa tina copila. Asa ca nu stiam ce sa fac. Ea s-ar fi jucat si statea in genunchi acolo sus strigand cucu bau, dar tragea catre tabla toboganului. Imi era teama ca in entuziasm a sa cada de-a latul pe tabla aia si nu va aluneca ci va pica in cap de la o inaltime de cca 2 metri. M-am urcat din 2 salturi pe scara, dar tot cu gandul la Iisus si Maica Sfanta sa nu mi-o impinga necuratu' pe tobogan. Am prins-o si am tras-o catre mine si am pupat fiecare milimetru din corpusorul ei.

Asa ca de atunci nu mai mergem acolo ca am cosmaruri. Ar mai fi un parc la mare, 5 minute de mers cu masina, dar e ff aglomerat fiindca e pe faleza. Mai e cel de langa plaja unde mergem noi de obicei care e cam la 15 minute de condus si cel de la Gradina zoologica, iarasi ff aglomerat in week-end. In week-end, incerc sa o scot de 2 ori, insa e extrem de cald si, chiar daca, pe ea nu pare sa o toropeasca caldura, pe mine ma omoara si nu o pot fugari la 4 dupa amiaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela eu ies cu Alex la 9.30 si la 18. Avantajul meu este ca stau la 5 minute de parc. La locul de joaca Alex are o singura preocupare sa se dea in leagan, celelalte "accesorii" nu ii sunt pe plac. Dimineata ne intalnim mai multi copii mici (de varsta mai mica sau mai mare) se intind jucariile si fiecare ia ce ii place.. 

    Problema mea e ce activitati sa mai fac cu el in casa in momentul in care ploua... Astazi i-am dat culori si  dupa 5 minute l-am gasit mancandu-le..... i-am dat cutiuta cu lacurile de unghii.. are forme geometrice, masinute.... si ma blochez... 

[batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]

 

Incerc sa fac capitol nou....  [fri]  [fri]  [fri]  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...