Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piersicute de iulie august (32)


Recommended Posts

Balanta, nici noi nu avem carti de credit, avem doar carduri de debit si cand mergem afara de exemplu la hotel cand ne cere carte de credit le spunem ca nu avem si ca le lasam cash si copie dupa pasaport si a fost ok....comenteaza, dar cerem sa vb cu un manager si accepta pana la urma...pana si la New York au acceptat unde initial se uitau la noi crucis cand au auzit ca nu avem asa ceva.

Lasam in general cam 500 euro. Nu stiu exact daca functioneaza si la inchiriat masini peste tot, dar la nou in Rodos Grecia a functionat si la masina.

 

 

Mami lui Misha ( 05.07.2012 )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm
muraturica, porumbita, zi-mi te rog cam din ce este compus micul dejun al unui copil de 1 an, ca sa imi fac si eu o idee. merci.
align="right" id="quote2">depinde dc e alaptat sau pe pl la un analaptat micul dejun lapte cu cereale specifice varstei date cu lingurita, la masa, in jur de 7-8, cam la 30 min dupa ce se scoalaasa fructele vor repreenta gustare pe la 10dupa 1 an jumate poti sa fie si paine cu branza, sau cu ou sau ce alte chestii te gandesti ca s ok pt copil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Misha80
Neata, fetelor.Porumbita, ai dreptate...am zis multe inainte de sarcina, multe in sarcina si multe in primele luni de viata a le lui Misha si nu am respectat tot ce am zis...probabil prima regula care cade o sa fie aia cu dulciurile din comert :-).
align="right" id="quote2">cata vreme nu intra in colectivitate il poti proteja f bine dc impui bunicilor/prietenilor/rudelor reguli, sa nu ii aduca dulciuri, sa nu iidea fara sa te intrebe etc.. dupa colectivitate mai greu [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ref la dulciuri V nici la 2 ani nu stia ce e aia bomboana sau cioco

Le-am dat tarziu

Si acum cu portia

Partea proasta e ca ma saboteaza maica-mea care le da " bunatati" din comert[bang]

Si oricate crize sau vb bune as face nu intelege

Plus zahar la greu

Cateodata asa imi vine sa ma lipsesc de ajutorul ei[bang]

 

 

.......

 

 

In fine,

 

Lorena, Aruba, Carmina ce or mai face

 

 

Porumbita ms de birou

 

Azi am zi de gateala

 

Am uitat geamul deschis la balcon si e numai apa pe acolo[bang]

 

 

 

 

Ile , mami de V[bicla] , A [cavaler] si I [zana] ,

id="green">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Porumbita, la mine regula cred ca o sa pice inainte de colectivitate ptr ca am 2 nepotele de 3 si 11 ani si cand o sa mergem la ai mei ce sa fac....cand ele or sa manance ii zic lui tu nu ai voie :-( , iar lor nu pot sa le impun sa nu manance ptr ca sunt copii.

 

 

Mami lui Misha ( 05.07.2012 )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele. Bea, bine ai revenit. Noi suntem bine. Am fost ieri la control si profa a fost super multumita. Insa , este un rasfatat de nota 10. Cum incearca doar sa planga, toata lumea sare si-l ia in brate. S-a invatat sa bata si din picior si toata lumea este aliniata. Cu mancarea nu avem probleme. Mananca tot. A mai rarit laptele si cantitatile.eu , sunt in focuri cu pregatirile de nunta si de botez. Acum sunt la capitolul rochie . Sa vedem ce va iesi. Vreau o rochie avangardista. Va las.

 

Ada ,mama de Nectarel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Groaznica vreme,,,

 

Ma gandeamla ce zicea Fleur, si eu o culc pe la 10 si doarme pana pe la 5.30 - 6 dimineata (cu o mica scanceala pe la 2 - nu inteleg de ce pentru ca nu papa)

Si la 5-6 dimineata ii dau san, care mai nou nu-i mai ajunge si adoarme greu la loc, si se trezeste la 8. La 8.30 ii dau LP si mai doarme de pe la 9 pana le la 10.30.

 

Legat de dulciuri cred ca e si cum obisnuiesti copilul cu gusturi. De exemplu, intre mine si sot e O MARE MARE DIFERENTA in ceea ce priveste subiectul asta. Eu nu suport lucrurile f dulci, nu suport prajiturile de cofetarie cu exceptia Cremshnitului dar doar daca e fff proaspat si bun. Sunt fan prajituri facute in casa si magiunuri fara zahar. Si nu suport fondantele...mi se face pielea de gaina numai cand ma gandesc la ele.

 

Sotul insa, este fan prajituri de cofetarie (ca putoarea de maica-sa nu a facut in viata ei o prajitura) adora amandinele de ex (BLEAH) nu mananca oraz cu lapte sau taietei in lapte sau gris cu lapte (ca zice ca e mancare de bebelushi) ori eu sunt innebunita dupa ele, iar daca face clatite si nu avem decat magiun de prune, isi pune zahar peste iar mie imi vine sa vomit cand il vad [bang]

Sper sa nu-i semene fii-sa [:D]

 

Si apropos de asta, singurul dulce pe care il agreez din comert este ciocolata cu lapte si alune sau cu fructe...nu simpla ca mi se pare prea mult dulce [:)]

Deci depinde si de cum esti invatat cred.

E drept ca pe vremea lui CEausescu, cand am copilarit eu, nu erau optiuni multe in comert....

 

 

Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2

 

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Am gasit un pic de ragaz sa mai intru si eu sa va citesc... Sunt in plin proiect cu un mic business asa ca absenta totala pe forum de cateva luni bune. Nu sunt la curent cu ce ati mai scris, o sa incerc sa recuperez de la capitolul 20!!!.

 

Noi suntm bine, Sara a implinit ieri 8 luni. La multi ani si piersicutelor care ieri au mai adaugat 1 lunita (Eric, Patrick, Denis, sper ca nu am omis pe cineva).

Mananca f. bine, este o pofticioasa la tot ce mancam noi, ar dori sa guste din tot. Avem 3 mese de alimente pe zi (dimineata fructe+cereale: mar copt, para, banana, etc..) la amiaza supica/pireu de legume cu carnita sau galbenus fiert, sau mamaliguta cu branza, sau piure cartofi, spanac cu orez, supica de gulii - ii place f.mult, guliile fiind dulci, etc...iar dupa amiaza iaurt, branzica, etc..In completare LP in continuare.

 

Misha, nici Sara nu a reactionat la BCG, doctora de familie mi-a facut bilet de trimitere la Pneumologie, sa repetam vaccinul dar am hotarat sa nu-l mai facem.

 

 

 

Sper ca toate bune la fiecare, o sa incerc sa citesc din urma si revin.

 

P.S: recent mi-am facut si eu cont pe FC, imi da cineva niste date de identificare pt. a va adauga in lista de prieteni? Multumesc frumos.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mami de Sara Ioana (21.07.2012)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...